Birdman (2014)

Úžasný filmový zážitek! Skutečně. Film je napínavý, se správnou atmosférou a třemi hlavními plusy. Hereckými výkony (Keaton hraje naplno a do role se skutečně vžil – Birdman mu totiž na míru sedí), scénářem, který je skvěle napsaný a zpracovaný, a kamerou, díky které film působí jako jeden dlouhý nepřerušovaný záběr. Velice zajímavá je taky hudba, která se téměř celá skládá ze zvuků bicích. Jsem nadšen! Oscary si film stoprocentně zasloužil. „Nečekané kouzlo lhostejnosti“ – tahle fráze se mi líbí…

Memento (2000)

Naprosto jedinečná záležitost, která mi na konci způsobila menší mindfuck. Řekli byste jsi, že když hned v prvních minutách víte, jak film dopadne, tak už vás žádné zvraty ani překvapit nemůžou. Omyl. Můžou. A překvapí. Memento se může pyšnit spoustou věcí, ale hlavně tím, že je 'originální'. Není totiž film žádný jiný jako tenhle a i kdyby byl, tak dozajista nedosáhne takových kvalit jako právě Memento – film, na kterém si mistr Nolan udělal své jméno.

Insomnie (2002)

Skvělá, dějově vypjatá psycho detektivka s excelentním Al Pacinem a Robinem Williamsem. Emočně vypjatý příběh, odehrávající se na pozadí krásné aljašské krajiny, a když si tenhle film ještě pustíte v noci a pokud nemůžete spát, úplně vás to vtáhne.

Železná srdce (2014)

Skvěle natočený válečný film, s úžasnou hudbou a napínavými momenty, který se může směle zařadit mezi takové velikány moderních válečných dramat jako jsou Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen.

Láska nebeská (2003)

Krásný vánoční film a jeden z nejkrásnějších romantických filmů. I když to není zrovna můj žánr, tak tenhle film je pro mě prostě srdcová záležitost. Každý si v něm najde to svoje, dokáže rozesmát i dojmout. Úžasné herecké obsazení je pak příjemným bonusem.

Interstellar (2014)

— Love is the one thing we're capable of perceiving that transcends dimensions of time and space. — Interstellar je naprosto, ale naprosto boží a dokonalý film. Skoro tři hodiny audiovizuální dokonalosti. Nolan opět posunul hranice kinematografie. Úžasná hudba, skvělá výprava, emoce, nečekané zvraty a naprosto epické scény. A konec je, jak je zvykem, totální mindfuck, kde všechno opět dokonale zapadá.

Kurt Cobain - About a Son (2006)

Vlastně ani nevím, co napsat. Tenhle film je vlastně hodinu a půl dlouhou nahrávkou Kurtovy, jestli to tak mohu říct, zpovědi. Od jeho dětství, přes jeho dospívání až po dospělost. Jeho životní názory, pohled na svět,… Neuvěřitelně silná a autentická zpověď člověka, který viděl svět jinak než lidi kolem něj. I po dvaceti letech Kurtova smrt stále bolí.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Opět stejně skvělé jako jednička. Stejně krvavé, stejně drsné a ještě víc sexy. To je návrat do Města hříchu, který se mi líbil víc než jednička, možná proto, že už jsem byl s postavami sžitý a věděl jsem, co od filmu čekat. Jen bych přidal ještě jednu povídku navíc, oproti prvnímu dílu totiž uteče dvojka mnohem rychleji.

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuální dokonalost, perfektní dialogy, skvělý scénář, a hlavně úžasná noirová atmosféra Města hříchu, to vše tvoří obrovský filmový zážitek, který ukazuje, jak má správná adaptace komiksu vypadat.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím film kde hlavní roli hrají armádní hipíci se schopnostmi Jediů.