Parfém: Příběh vraha (2006)

Skvělý film se skvělou atmosférou a příběhem. První film, kde jsem si vyloženě přál vidět hlavní postavu mrtvou. Parfém si vážně skvěle pohrává s divákovými pocity. Šokuje, probouzí sympatie, znechucuje, ale zároveň udivuje.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Už při úvodní scéně vylodění v Normandii mi film úplně vyrazil dech. Jestli nějaké válečné zpracování dokáže ukázat jak vypadá skutečná válka, tak je to právě Zachraňte vojína Ryana. Po tomhle filmu si jí totiž nikdo nebude chtít zažít.

Vincent (1982)

Jeden z nejlepších výtvorů mistra Burtona vůbec. Úžasně stylizované – ta pravá burtonovská atmosféra z filmu doslova sálá – a skvěle zrýmované.

Ospalá díra (1999)

Vynikající horor se skvělou zápletkou, atmosférou a typickým Burtonovým stylem s úžasným Johnnym Deppem v hlavní roli. Stylizovaná gotická atmosféra dokáže diváka skvěle vtáhnout do příběhu.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

— Karma. You gotta love it! — Vše se odehrává v typickém all-american redneck maloměstě plném stereotypů a předsudků, do kterého Earl vnáší svou misii o karmě. No jo, jenže karma je pěkná svině… Skvělá satira americké kultury a myšlení. Doufám, že se ještě někdy dočkáme nějakého zakončení, seriál by si to totiž určitě zasloužil.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Burtonova vizuální stylizace dovedená k dokonalosti. Zatímco náš svět je šedý a nudný, záhrobí je barvité a kupodivu mnohem živější. Dojemný příběh s naprosto úžasnou smutnou hudbou. Jeden z nejlepších mistrových filmů a dokonalé ztělesnění Burtonova uměleckého stylu.

Ukradené Vánoce (1993)

Příběh o kostlivci, který chce do města Halloween přivést Vánoce, ale jakpak asi mohou Vánoce v podání strašidel vypadat? Kultovní klasika od mistra Burtona. Tak trochu horor pro děti. Krásný snímek se skvělými loutkami a Burtonovým osobitým stylem a hudbou Dannyho Elfmana.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Pokračování skvělého prvního dílu je snad ještě lepší a vtipnější. Sherlock se střetává se svým úhlavním nepřítelem – profesorem Moriartym. Závěrečná scéna je pak už jen třešničkou na dortu.

Sherlock Holmes (2009)

Nové pojetí Sherlocka Holmese, v hlavní roli se skvělým Robertem Downeym Jr. Filmu nechybí akce, napětí ani humor – a ten je v podání Downeyho naprosto boží. Umění dedukce a zpomalené záběry, to vše říznuté trochou steampunku – co víc si přát.