• Krátkometrážní

Le Parfum de l'invisible (1997) (TV film)

Místy vtipné, místy hodně lechtivé, místy bizarní, ale nudit se nebudete ... Millo Manaro předloha..

Gang policajtů (1997)

Děj je zapletený a místy překombinovaný, ale s trochou představivosti se to dá dohnat. Vždyť je to jen film. Atmosféra je v duchu krimi a řekl bych i drama, protože na mě z každého okamžiku číhaly pocity strachu, paniky a paranoje, které pociťovaly hlavní postavy v záporných rolích. James Belushi hrál skvěle. 2Pac hrál dobře, má za sebou hereckou školu, ale bylo znát, že je ještě mladý a oproti Belushimu má mnohem méně zkušeností s hraným filmem (natočil jich cca 6). Mrazilo mě při některých scénách pomyšlení na to, že po pár měsících po natáčení byl zavražděn. Je to výbornej devadesátkovej film, pro fanoušky Belushiho, nebo 2Paca povinnost, pro ostatní kvalitní krimi-drama.

Diktátor (2012)

Tak Dictator u mě zabodoval více než Borat a Bruno. Sasha Baron Cohen je kvalitní komik. Líbí se mi, že předvádí sortu humoru, kterou popichuje typický amerikanismus, na druhou stranu nevím jestli to ohodnotit pěti *, čímž bych vyvšoval jaksi nemorální nádech fórků v tomto filmu (většina vtipů se týkala sexu, vražd, mučení apod. prostě věcí, co normálně vtipné nejsou). Nejsem žádný moralista, řehtal jsem se jako kůň, ale mít dítě, tak ho na takový film prostě nepustím, než mu bude 18. Je to prostě kvalitní komedie, s uejtým humorem, kde není nouze o velmi sprosté vtipy.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Zde nejde o paranormální jevy (i když se o ně film malinko opře, to ano), ale jde o napínavý krimi thriller o vyšetřování masových únosů a vražd s Mulderem a Scullyovou... Dost mě potěšila i účast Xzibita, v roli agenta FBI mu to sedlo. Pro fanoušky Akt X povinnost, pro ostatní výborný thriller.

Tropická bouře (2008)

Shlédl jsem Tropickou bouři na DVD a posléze coby premiéru na televizi Nova. Mezitím ještě proběhly nejspíš tak dvě zkouknutí s přáteli u posezení. Je mi velkou ctí dát tomuto filmu pět hvězdiček za jeho názorové vybočení ze všední nudy hollywodské většinové produkce. Ben Stiller, Jack Black, Tom Cruise předvádějí výborné výkony, scénář je -ač občas- dost bizarní a ošemetný, zůstává naladěn na správné komediální vlně. Některé fórky jsem při prvním sledování přehlédl a až při druhém, nebo třetím mi došly. Nádherně spracované falešné trailery na parodie oscarových filmů získaly můj obdiv a smích. Díky Bene stillere, parádní pohodovka.

Jay-Z: Americký raper (2004)

Super dokument popisující dění kolem The Black Album, což je klasické album hip hopového žánru z roku 2003, kdy Jay chtěl odejít z rapové hry.. No nakonec se stejně vrátil s albem Kingdom Come z roku 2006..

Vesmírní opičáci (2008)

Hvězdičku navíc, za ty trapné komentáře tady.. 21. století, děcka nemůžou pořád koukat na krtečka..