Lowlifes (2024)

Dávam tri, ale určite sú to lepšie tri. Originálne, krvavé, prekvapujúce, prudko pozerateľné. Rovnako ako niekto ďalší z komentárov, odporúčam nič o filme vopred nehľadať. Oplatí sa to (:

Project Eerie (2023)

Po pár minútach je hneď jasné, že Project Eerie je len slabučká napodobenina V/H/S (ktoré už samo o sebe kvalitatívne padlo). Príbehy samy o sebe nestoja ani za zmienku, herecké výkony detto. Strata času. A to sú found footages moje guilty pleasure.

Hodina nejistoty (2021)

Naomi Watts ako čerstvá slobodná mamička (v pokročilom veku) necháva svojho emocionálne hendikepovaného syna doma zo školy, pretože správny rodič predsa povie dieťaťu v posteli, ktorému sa nechce "tak jeb na to". Natiahne legíny, obuje airmaxy a vydá sa na ranný jogging skrz ameriku (dannyyy). Lenže ani pri behaní nevie čumieť pred seba, ale namiesto toho si krížom-krážom vybavuje telefonáty. Lenže pri jednom z týchto hovorov sa dozvie, že v u nich v škole sa strieľalo (americký sen). Pri ďalšom zase, že kým ona pobehuje po lesoch, jej mladý emo synáčik sa napokon do tej školy predsa len vybral... One (wo)man shows sú pre mňa nebeská mana, a aj keď ich je úplné minimum, cením každý jeden (ktorý stojí za to). Naomi bola za svojich čias moja secret crush, a tu ako milfka v legínach hrá svoj herecký koncert ako zúfalá matka, ktorá nevie, čo sa kurva deje, aj keď to vyzerá všelijako...  Pekné, vypočítavé, hrajúce sa s divákom viacmenej až do konca.  V každom prípade, tento žáner je špecifický a bežný divák ho pravdepodobne neocení. To by sa na druhej strane dalo brať ako výzva, right?  Ak ste videli Buried s Ryanom Raynoldsom alebo vás bavil Colin Farrell v Telefónnej búdke, či Tom Hardy v Locke, tak nestúpite vedľa. Jednohubka na poldruha hodiny. Neskúsiš, nevieš.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Čo si sa v prvej sérii naučil o pohnútkach psychošov, v druhej môžeš použiť pri riešení prebiehajúceho vyšetrovania. Podobné tempo, podobná atmosféra, podobná úzkosť pri sledovaní. Avšak chýbalo mi to, čo ma pritiahlo k prvej sérii - vypočúvanie. Toho sa v tejto sérii dočkáme len pozvoľna a namiesto toho sledujeme frustráciu z nepolapiteľného zabijaka černošských detí, rozpad rodiny, a obrovsky nevyužitý potenciál panických záchvatov. Každá z hlavných postáv tu dostala veľký priestor na self-development, podľa mňa možno aj na úkor originálnejších psychopatov (v porovnaní s prvou sériou ofc). Poteší prítomnosť sympaťáka Eda Kempera, hoci len krátka. Zlatý bod programu, Charlie Manson a jeho rodina. K tomuto radšej nenapíšem nič, nechajte sa prekvapiť. Za mňa 5/5 a nemôžem sa dočkať, kedy sa dostanú na mušku Raderovi.

Karpar ukredthachon (2017)

Odľahčená verzia ponurého a surového survivalu Raid, ktorá sa snaží miesto prepracovaných choreografií zasiahnuť diváka trápnymi a lacnými vtipmi, ktoré však... kupodivu fungujú! Počkať, čo? Je to tak, takýto typ humoru by v inej produkcií pravdepodobne pôsobil skôr wtf, no na kambodžský prison-survival-beattheshitoutofeverybody som sa dosť slušne zabavil. Súboje ako také boli "zatancované" skvele a bolo ich dosť, avšak neboli tak brutálne ako v jeho vážnejšom bračekovi. Kamera bola živá a dokázala vtiahnuť priamo do centra akcie. No a kambodžská angličtina v rádoby vážnych scénach rozbila veškeré napätie, ktoré sa film (možno) snažil vybudovať, čomu dosť pomáhala aj mimika hercov, ktorí akoby sa za jazdy rozhodovali, ako tú-ktorú scénu zahrať, čo bolo samo o sebe komické až príliš. Celkový dojem fajn. 3*

When We First Met (2018)

Zas raz cestovanie v čase? Zas raz v romantickej komédií? Zachránila to Saša, hviezda mokrých snov? Sama o sebe nie, no film má rýchly spád, minimum hluchých miest a dokonca aj morálne ponaučenie, ktoré znie... SPOILER ALERT! - Keď ťa nechce, naraz si jej kamarátku! - Štyri hviezdy sotva, ale za posledný rok som videl príliš veľa a oveľa horších komédií, takže k hodnoteniu pridávam bodík z milosti.

Waco - Day 51 (2018) (epizoda)

Priam brutálne zakončenie minisérie, ktoré aj silnejším povahám vtlačí slzy do očí. Súhrn: Skvele napísané, zkvele zahrané (Kitsch mal na môj vkus príliš kolísavé hranie, ale celkovo mi ako "Ó Vodca" sadol; Shannon to zahral tak ako to vie iba on - perfektne). Seriál postupne gradoval od predstavenia "sekty", čo malo za následok trochu pomalší rozjazd, no akonáhle veci nabrali tempo, bolo nemožné odtrhnúť sa od obrazovky. Celkový dojem umocňuje hlavne to, že že tieto veci sa naozaj stali a zomrelo pri nich veľa ľudí. Vďaka seriálu akým je Waco si môžeme aspoň skúsiť predstaviť pozadie (neľahkých) rozhodnutí, ktoré nakoniec vyústili v to, v čo vyústili. Pre mňa top seriálový zážitok za poslednú dobu.

Pes zabiják (2017)

2* v podstate iba za Brodyho herecký výkon. Film, ktorý sa snažia udržať pokope tri (nudné)(natiahnuté) monológy o zážitku so psom. A nasraný Banderas. Nah.