Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (700)

plakát

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024) 

Hodnocení za mě tak na pomezí tří a čtyř, zde si ale přisadím, protože při čtení většiny komentářů si připadám, že jsem asi viděl jinej film. Frozen Empire úplně v pohodě funguje jako nostalgická rodinná feel-good jednohubka, která podobně jako Afterlife (ten byl pravda přece jen o něco lepší) velmi dobře pracuje s trademarky předchozích dílů, kterým rozhodně ostudu nedělá.

plakát

Opičí muž (2024) 

Po pozitivních ohlasech docela zklamání. Indický John Wick? Jo i ne, resp. jde o slabý odvar. Patel nemá v podstatě žádný skills či předchozí zkušenosti nebo trénink, notabene fyzický předpoklady, který by naznačovaly, že by mohl být zabijákem typu Johna Wicka, a v první polovině filmu dostává víceméně logicky přes držku prakticky od všech, co mu zkříží cestu. Pak dojde na rádoby hluboký pokec s místním transvestitou, Patel v rámci dosti směšné "tréninkové" montáže rozmlátí jeden boxovací pytel a čáry máry fuk, z Patela je Wick. Jen mu chybí nadhled a akci, jakkoliv natočenou obstojně, jsme v podobné choreografii viděli od Stahelskiho už čtyřikrát a mj. i přehledněji.

plakát

Zabiják (2023) 

Od Finchera čekám víc. Jeho pragmatický, procedurální a často cynický přístup k ambivalentním a amorálním postavám mě obvykle baví a technicky je každý jeho film precizní. Co je ale v tomto případě pod povrchem jinak kvalitního řemesla? V podstatě generický revenge příběh zabijáka ozvláštněný pouze znuděným monologem protagonisty, jehož osud mi byl po celý dvě hodiny úplně jedno i přes Fassbenderovo nezpochybnitelné charisma. 70%.