Addamsova rodina 2 (2021)

Což o to, že to bude kravina u Addamsovy rodiny už tak nějak čekám a beru to s rezervou, ale tohle už bohužel postrádá i tu Halloweenskou atmosféru, pro kterou se na podobný filmy dá jednou ročně koukat a díky který byla i jednička ještě celkem fajn.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Další z českých klasik, která mě bavila v několika vtipných scénách, ale jako celek mě nijak zvlášť nechytla. Taková docela elegantní kravinka, která zlidověla. Od Lipského jsem už viděl lepší i horší filmy.

Agent Carter (2015) (seriál)

Vlastně docela hořké zklamání, protože Peggy Carter byla asi jedinou sympatickou postavou prvního Kapitána Ameriky a od jejího seriálu zasazeného do poválečného období jsem čekal víc, než jen feministickou agitku, ze který je dobová atmosféra cítit pomálu, nadutých postav a zápletek si však divák užije až moc i na Marvelácké poměry. A samotná Hayley Atwell může být sebehezčí, ale špatný seriál hezkou tvářičkou sama neutáhne.

Air Force One (1997)

Jeden z nejvtipnějších akčních filmů s tunou patriotismu a patosu. Nebýt technicky celkem obstojné akce a geniální Goldsmithovy hudby, asi bych to nevydržel a smíchy bych se udávil.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Silnější, než by se mohlo zdát. Jeden z těch (nej)lepších filmů od mistra Stevena.

Ajťáci (2006) (seriál)

Have you tried turning it off and on again? Britský Big Bang. S opakovanými projekcemi stále lepší.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Bylo nebylo v předvečer Watergate. Jedna věc je vybrat si zajímavý historický téma, druhá věc je kvalitně ho zpracovat. The Post je dramaturgicky nevyvážený film se zbytečně zdlouhavou expozicí, jejíž důsledkem je naopak zkratkovité finále, které budí dojem, že by zasloužilo samostatný film. Na Spielberga slabota.

Amazing Spider-Man (2012)

V kině mě to nadchlo, ale domácí projekce po 2 letech ukázala až příliš nedostatků. První polovina filmu je velmi dobrá, o té druhé se to už říct nedá. Webb především v akčních sekvencích nezáří, snad akorát scéna s jeřábníky je parádní. O tragičnosti hlavního záporáka nemluvě, přiblblá ještěrka. Nejvíc Amazing je na tomhle filmu Emma Stone.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nejlepší Spider-Man od dob, kdy se po zeleném kluzáku proháněl Willem Dafoe a o třídu lepší film, než předcházející díl. Webb se víc soustředil na to, co mu jde nejlíp a vznikla z toho kvalitní vztahovka, okořeněná střídavě kvalitní a nekvalitní akcí, vynikající hudbou a velmi silným závěrem.

Americká fikce (2023)

I broke the first rule of sales. Never underestimate how stupid everyone is. Na pozadí poměrně zajímavého příběhu jedné rodinné krize jde kromě jiného o výsměch pozitivní diskriminaci, lidské hlouposti a pokrytectví spojeného se současným pseudo liberálním progresivismem, za každou cenu propagujícím diverzitu na úkor skutečné kvality. Už úvodní "N-word scéna" se studentkou je svou pitomostí a zároveň realističností až dojemně vtipná. Že film skončí s nominacemi na to, co sám dost otevřeně kritizuje ("Oscar-baity"), je ironickou třešničkou na dortu, proti které ale já osobně nic nemám, jelikož jde skutečně o chytře napsanou satiru, které bych vyčetl snad jen přepálený meta závěr, který to vytáhl na můj vkus až příliš do absurdna, ačkoliv chápu jeho záměr.