Watchmen (2008) (seriál)

Rozpohybovaný obrázky geniálního komiksu rozdělený do 12 epizod podle jednotlivých kapitol. Pro fanoušky předlohy povinnost a pro ty, co komiks číst nechtějí, tak zajímavá alternativa (mimo hraný film, kde přece jen není úplně vše, byť adaptace je to výborná a žádný zásadní momenty nebo myšlenky v ní nechybí). Dojem kazí pouze audioknižní způsob vyprávění, kdy všechno vypráví jediný mužský hlas, což místy působí komicky.

Páni kluci (1975)

Má to docela fajn atmosféru a krásnou Hapkovu hudbu, ale obávám se, že by člověk na tom filmu musel vyrůstat, aby ho pak i v dospělosti dokázal s nostalgií plně docenit. A to bohužel není můj případ.

365 dní (2020) odpad!

Co může být horší než Padesát odstínů šedi? Když se to pár neumětelů snaží napodobit.

Poznáš muže svých snů (2010)

Hodně slaboučká Allenovka. Vtipu minimum, příběh banální a postavy jsou jen karikatury, navíc všechny do jednoho šíleně nesympatický a to i přes celkem solidní hereckou sestavu.

Frigo na mašině (1926)

Takhle nějak by asi vypadala tvorba Tonyho Scotta, kdyby se narodil o pár generací dříve.

Den patriotů (2016)

První polovina filmu je velmi dobrá, pak se ale rozlije kýbl s patosem a už se na to nedá dívat bez úšklebku. Chápu, že je to pocta obětím a policistům, ale toho kýče bylo prostě přespříliš.

Závod o Bílý dům (2016) (seriál)

Velmi dobře a v zásadě nezaujatě zpracovaná dokumentární minisérie, u které zamrzí jen to, že se nedopracovala k dalším sériím. I bez Spaceyho narace by to stálo za to. 85%.

Hollywood (2020) (seriál)

Tohle někdo myslel vážně? Solidní výplach mozku a exemplární ukázka toho, jak se proti rasismu, homofobii a diskriminaci žen bojovat nemá - takhle to lidem násilím mlátit o hlavu může mít jedině opačný efekt. Hollywood je místy zábavný, ale jakmile se od humoru přejde do vážnější polohy, tak je až komicky špatně napsaný - v podstatě na úrovni telenovely. Ten závěrečný cukrkandl na Oscarech je už pak daleko za hranou parodie.

Vyproštění (2020)

Kvalitní, poctivá a surová akční nálož. A takových jen houšť. 80%.

Nákaza (2011)

...aneb jak se z filmu, po kterém nejdříve neštěkl ani pes, stala nadčasová záležitost. Myslím, že každý, kdo to (stejně jako já) viděl poprvé již před pár lety, tak si ke svému původnímu hodnocení může v dnešním kontextu automaticky přihodit hvězdu navíc. Smekám za to, nakolik se Soderbergh a Burns dokázali trefit do reality.