Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po prvním zhlédnutí jsem si řekl, že se jedná o příjemnou zábavu, ale p tom druhém musím jednu hvězdu ubrat. Strašně se to vleče, příběh vydá na 3 věty, jde vlastně jen o to se někam dostat, něco vyzvednout po cestě a něco udělat na místě. Postrádám hravost dvojky a dějové veletoče trojky. Nevím, jestli už se v době natáčení počítalo s dalšími díly, ale připadá mi, jako by si Bruckheimer a spol. řekli, že to natočí a uvidí, proto ta moje stížnost na příběh. Nicméně Jack Sparrow je přeci jen jeden a i když není tak hravý jako v minulé trilogii, stále filmu dává šťávu. *** "Lži, které jsem řekla předtím, nebyli lži." "Lhala jsi mi tím, žes mi řekla pravdu?" "Ano." "To je dobré, můžu to použít?" 60 %

Srdce temnoty: režisérská apokalypsa (1991)

Ačkoli jsem Apocalypse Now viděl už před nějakou dobou a příliš mě nezaujala, k Hearts of Darkness jsem se dostal až přes seriál Community. Po shlédnutí musím souhlasit s Abedem: "Way better than Apocalypse Now". Skutečně je mnohem zajímavější sledovat Copollu, kterak během natáčení postupně přichází o rozum a vidí to všichni okolo, jen ne on, než samotný snímek. Bez té veškeré omáčky, která je lepší než nějaký režisérův komentář, se mi Apocalypse Now opravdu moc nelíbilo, ale mám takový pocit, že jsem připraven na druhé shlédnutí. 90 %

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Po paintballovém díle dávám 5*. Výborná směska humoru. Parodie na nejrůznější seriály, filmy, hry... no sami si vyberete.Chevy Chase mě zpočátku orpavdu těžce štval, ale v některých dílech opravdu exceluje (2000 energokrychlí...ach jo). *** Jediný rozdíl mezi seňorem Chengem a Stalinem je ten, že vím, kdo je seňor Cheng. *** 90 %

Kouzelná romance (2007)

Dávám absolutní hodnocení, protože takhle jsem ještě Disneyho neviděl. Pohádka hozená do reality a dohnaná do neskutečného extrému ve všech přeslazených pohádkovských směrech. Nadsázka přímo čiší z každé scény a já jsem se opravdu celých 100 minut musel smát. Zpěvu tady není tolik, ale pokud už se objeví, tak má smysl a je občas ještě zábavnější než princezna z nejprinceznovatějších nebo princ Krasoň, tedy Edward. Tvůrcům z Disney skládám poklonu. *** "Je velmi statečný. Vzpomínám si, jak jednou Červená Karkulka honila chudáka vlka kolem domu jeho babičky. Se sekyrou v ruce. Kdyby tehdy nešel Pip kolem, nevím, co by se stalo." "Tuhle verzi si skutečně nepamatuju." "To proto, že to Karkulka vypráví trochu jinak." *** 90 %

Pařba v Bangkoku (2011)

Pro mě lepší než první díl. Vcelku podařený začátek a stupňované tempo, závěr a fotky výborné. Nasmál jsem se dost, humor je mixovaný, každý si přijde na své. Ale celkově dobrá zábava. *** Původně měl zpívat Burn It Up od Jonas Brothers, ale pak jsem si vzpomněl, že nemáš rád indie rock. *** 75 %

Spojenec (2006)

Spíše drama než cokoli jiného. A možná originální, ale nudné, a to místy tak že dost. Souhlasím s Rentonem, děj je ubohý, prakticky žádný. A pokud jde o "překvapivé zvraty", tak ty jsou spíše k smíchu. Napětí takřka chybí, na začátku se film rozjede, pak přibrzdí tak, až narazíte hlavou o přední sklo a tak nějak doklopýtá bez pořádného závěru do konce. Z hereckého obsazení pro mě nejlepší Denzel Washington. Aspoň víme, že geniální loupež nemusí být vždy dechberoucí zážitek. 50 %

24 hodin (2001) (seriál)

Ukažte mi vydařenější seriál s podobnou tematikou (kromě snad nedávného Homeland) a možná, že to hodnocení o jednu hvězdu snížím. Real-time je velkým plus, třebaže není vždy uvěřitelným prvkem. O "nahoněné" situace není nouze, ale lze to scénáristům odpustit. Jak jinak byste chtěli zachovávat napětí po celých 24 dílů? Rozhodně nechybí akce a napětí. Dějová linka je u některých sérií poněkud slabší, ale o tom to přece není. Vyzdvihl bych druhou, čtvrtou, pátou a osmou sérii. Konec poslední série je opravdu jaksepatří. Celkem 90 %

Temný rytíř povstal (2012)

Důstojné zakončení asi nejpodstatnější trilogie přelomu prvního a druhého desetiletí 21. století. Po úvodním seznamovacím dobrodružném akčním trháku a temném galaopustním thrilleru s překvapivými zvraty teď Nolan představil depresivní katastroficko-válečný film. Rozdíl mezi jednotlivými částmi mi přimomíná ságu Vetřelce, ovšem to by musel Nolan trpět roztrojením osobnosti. Bane a Joker jsou zkrátka typolgicky jiní padouši, a pokud Nolan vytáhl svou hlavní zbraň uprostřed série (nepochybně ji chtěl udržet až do konce a pouze gradovat tempo), musel závěr zpracovat jinak. Zničující depresivní atmosférou proloženou svými klasickými vtípky a monumentálním pádem a vzestupem Temného rytíře se mu to podle mě povedlo. Prvotní lehkou rozpačitost při odchodu z kina přisuzuji několikaletému netrpělivému očekávání, jaké jsem u filmu ještě nezažil, a už teď se těším na další projekci. 90 %

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Čekal jsem něco otřesného, ale musím vcelku konstatovat, že hodina a půl docela utekla. Netvrdím, že jde o kdovíjak kvalitní snímek, ale párkrát jsem se zasmál, polekal mě snad jedině Meganin strašidelný úsměv. Otázkou je, co za člověka a proč natočí tohle? Že to nebude žádný trhák muselo být jasné už před první klapkou a že by to bylo něco nezávislého se taky řici nedá. No budiž... 50 %

Potomci lidí (2006)

Vizuální orgie. Vynikající kamera. Afghanistán v Anglii. Příběh je šokující a velkolepý, nicméně trochu ošizený. Ale ta kamera... Nevzpomínám si, kdy naposled mi film dokázal navodit pocit, že se nacházím uprostřed bitvy, a to k tomu ani nepotřeboval 3D. Rozhodně lepší čtyři hvězdy. 85 %