Krvavý diamant (2006)

Výborné. Opravdu výborné. Není toho moc, co lze ještě říct - nutno vidět. Co se týče formy, nenecházím jedinou chybu, všeho je tam tak akorát, jak si to představuju - akce, drama, dojemné chvíle, absolutní šok, lehký flirt,... Děj je jednoduchý a to je asi dobře, protože by mu málokdo věnoval pozornost. Morální stránku nehodnotím, to ať si každý přebere jak chce. Jen taková poznámka. Nějak si za poslední dobu nemůžu vybavit film, ve kterém by postava, kterou ztvární Leonardo, přežila, nebo to s ní alespoň dopadlo "dobře". 95 %

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Rozpruplná série. První díl je z mého subjektivního hodnocení asi nejpovedenější, co se týče celé historie Černé zmije. Vyplňování žádosti do Parlamentu a "studio Volby" jsou scény, na které do smrti nezapomenu. Ale poté se mi zdá, že kvalita o stupínek klesla a ve zbývajících dílech se pohybuje hluboko pd druhou sérií, i když je to stále vynikající podívaná. Ale což, beru to jako odpočinek mezi druhou a čtvrtou sérií, které jednoznačně vyčnívají. 85 % *** "I´ve got a plan so cunning, you can put a tail on it and call it a weasel." *** "Teď vyplníme tuhle žádost do Parlamentu...minimální výše úplatku?" "Jeden tuřín...ale nerad bych se dostal s cenou mimo trh."

Vyměřený čas (2011)

Takto si představuji moderní sci-fi. Jednoduchý, ale brilantní námět, sympatičtí herci a příběh se postará sám o sebe. Pravda, moc ho tam není a nečekejte žádné dějové veletoče, ale koukalo se na to moc pěkně a 2 hodiny příjemně uplynuly. Ale pořád mi to nedalo a něco mi tam chyběl. Možná víc akce, která se přímo nabízela, možná trošku přidat do toho dějového poloprázdna. Každopádně zábavný film, který si rád ještě někdy pustím. 85 %

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Genialita britského humoru ukázána naplno. U některých dílů nelze zastavit ne až tak úplně neočekávanou salvu smíchu. 95 % *** "Baldricku, mám 2 fazole, další 2 k nim přidám, kolik jich budu mít?" "Nějaké fazole" "Zkus to znovu, 1...2...3...4, kolik jich tam je? "3...a ta jedna." "Takže 3 a ta jedna je...?" "Aaah...nějaké fazole." *** "A co ty tolety?" " Nu, pokud budeme mluvit v odborné terminologii, jedná se o velice moderní otvory v přední zdi na čerstvém vzduchu, kombinované se široce kapacitním odpadem pod nimi." "Chcete říct, že serete z okna?"

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

První řada se kvalitou ani zdaleka neblíží těm následujícím, ale přece jen představuje start výborného britcomu. Přijde mi, že v první řadě jako v jediné dokázal Atkinson uplatnit svůj Mr.Beanovský talent, který ale pro mě osobně není tak zajímavý jako jeho ostrovtip a sarkasmus v řadách ostatních. Ačkoli tedy hodnotím níže, zejména druhá polovina řady opravdu stojí za zhlédnutí. 70 %

Sherlock Holmes (2009)

Po druhé projekci a zejména po zhlédnutí dvou řad Sherlocka od BBC musím jít s hodnocením dolů. To, co se mi prve zdálo jako inovativní a nonkonformní přístup k nejslavnějšímu detektivovi, se mi napodruhé promítlo jako lepší průměr takřka ve všech ohledech. Nuda to rozhodně není, ale všeho je tam málo, Nicméně Robert Downey Jr. zachrání takřka každý film. 75 %

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Bezostyšné odrazování premiéra od jakéhokoli pokusu o prosazení vlastní politiky mi přijde v každém ohledu ještě o chlup lepší než odrazování řadového ministra od téhož. Humorem (zejména tím správným britským) se opět rozhodně nešetří a dokonce se díky povýšení ve vládě i rozšiřuje jeho věcný rozsah. 90 %

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Ačkoli se bezpochyby jedná o vynikající britcom, přesto si nemůžu pomoct, ale jednotlivé epizody mi přijdou až příliš nevyrovnané. Možná to závisí na hlavním řešeném problému epizody, nebo je to jen subjektivní pocit, co se týče specifického okruhu satirického humoru. Každopádně podíl humorných okamžiků a mého následného zareagování smíchem kolísá, asi nejvyšší je ve třetí řadě. Nicméně se rozhodně jedná o skvost, zvláště když se epizoda nadmíru vydaří. Musím doporučit anglický originál, přestože při opravdu vybroušených multiverbizacích Sira Humphreyho se stávají titulky téměř nutností. 85%

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Pro mě (subjektivní názor) je Blackadder nejlepší britský komediální seriál. Zejména díky čtvrté sérii, kterou musím vyzdvihnout úplně nejvýše. Tak geniální satiricky černě zabarvený anglický humor jsem několikrát odnesl neovladatelným záchvatem smíchu. Chtěl jsem tady nějakou ocitovat, ale nemůžu vybrat jedinou, která by trůnila nad ostatními. V každém díle se najde nepřeberné množství vtipných přirovnání, trapných situací a zejména satirických výlevů, z nichž si každý vybere ten svůj oblíbený. Konec celé série přesně zapadá. Absolutní hodnocení. 100 %

Mravenčí polepšovna (2006)

Tady rozhodně nejde o nějaké zklamání. Sice to není na úrovni pixarského nadprůměru, ale i tak se jedná o poměrně slušnou zábavu. Zejména mě nadchl český dabing, ve kterém jsem snímek zhlédl. Pasáže určené pro děti i hlášky, po kterých jsem se upřímně zasmál, se dobře prostřídávají, ale celkově je to zaměření přece jen směrováno o pár let pod můj věk. 70 %