Disco a atomová válka (2009)

Výborne koncipovaný dokument. Len si treba uvedomiť - skôr než niekto začne robiť pokusy s ortuťovou anténou, ktorá "kradne" signál susedom a znepokojuje posádky raketových základní - že dokument pracuje aj s rôznymi fámami a urbánnymi legendami, ktorým sa v informačne izolovanom prostredí "socialistického tábora" výborne darilo.

Pověste je výš (1968)

Rola šiestich šibeníc v meste Red Creek pri transfomácii Oklahomy z režimu "sudca Lynč" do režimu právneho štátu.

Pomáda (1978)

Nemôžem objektívne hodnotiť muzikál, ktorého dej nám spolužiak Fero rozprával večer, na izbe chlapčenského internátu v roku 1981 tak podrobne, že to trvalo 2 hodiny, hoci film má iba 106 minút.

Kominského metoda (2018) (seriál)

Superúspešný herec Michael Douglas exceluje v roli neúspešného herca.

Chatova země (1972)

Pro nás je tohle prokletá země. Skály, křoví, poušť a zase skály.  Tvrdá země, ze které slunce vysálo všechno dobré.  Nemůžeš tu farmařit, nemůžeš ji obdělat, přijmout za svou,  tak ji prokleješ. Vypadá vštude stejně. Nepatří nám.  Tohle je rudochova země.  Nic od ní nečeká a k ničemu ji nenutí.  Pro něj je skoro jako člověk. Divá a krásná.  To mu dává velkou výhodu v boji proti nám.

Lásky čas (2013)

Základnú životnú pravdu odmietam považovať za gýč, ani keď nám ju tvorca nasvieti pomocou "nelogického" cestovania v čase.

Ada (2021)

Dôkaz, že balada funguje aj v kulisách 21. storočia. - Odporúčam sledovať v sérii s filmom Barani (Hrútar), kvôli zvláštnemu islandskému vzťahu k ovciam - či presnejšie, schopnosti Islanďanov natočiť kvalitný film len za použitia hŕstky hercov, čriedy oviec a jednej usadlosti uprostred islandskej prírody. - Noomi Rapace výborná, rodí ovce a precvakáva im uši bez pohnutia jej španielsko-islandsko-švédskej tváre.

Neúplatní (1987)

Výborný dobový vizuál (pravdepodobne jedna z inšpirácií pre hru Mafia), skvelá chémia medzi členmi tímu, kultové scény na základe historických udalostí... ale po opakovanom zhliadnutí som znížil hodnotenie z 5 na 4. Kvôli zbytočným, nefunkčným a nelogickým akčným scénam (najmä na streche a v budove súdu). - "Když nechcete dostat shnilé jablko, neberte ho ze sudu. Utrhněte ho ze stromu."

Rytíři spravedlnosti (2020)

Vianočný rodinný film o obnovení vzťahu otca a dcéry prostredníctvom vykántrenia mafiánskeho gangu za pomoci IT-čkárskych nerdov.