Tarzan (1999)

Klasika disneyovské produkce. Plus skvělý soundtrack.

Vyvolávač deště (1997)

Filmy z právnickýho prostředí mě jako malou motivovaly k tomu stát se právničkou. Právničkou jsem se sice nestala, ale to téma mě baví pořád. A tenhle film speciálně. Dost jsem se divila, že ho ještě neznám. Nejspíš ho o tři roky později zazdila také skvělá Erin Brokovich.

Fargo (1996)

Pořád jsem čekala, kdy to začne bejt zajímavý. Nezačalo. Pár momentů lehkého úsměvu, thriller bych v tom fakt nehledal. Protivný hlavní postavy, hlavně ta nenažraný těhotná velryba... Pro mě zklamání, když jsem viděla hodnocení tady.

Trainspotting (1996)

První setkání s Ewanem... A absolutní uchvácení jím jako hercem. Měla jsem možnost to vidět v Ládví při nějaké akci - lístky zadara - a totálně mě to dostalo. Dokonce jsem si i říkala, jaký by to bylo super žít v té době a nic neřešit. Soundtrack samozřejmě skvělej!

Rozum a cit (1995)

Červená knihovna mě nikdy nelákala, ovšem po shlédnutí "Jak je důležité mýti Filipa", jsem se rozhodla, že chci vědět, co to ten film vlastně tak paroduje a jestli jsou tyhle stoleté dívčí románky opravdu tak příšerné. Byla jsem příjemně překvapena. Ano je to slaďounké, ano je to naivní, ale je to i milé. Rozhodně kdybych měla doporučit shlédnutí Rozumu a Citu, tak v této starší verzi s Alanem Rickmanem (protože on prostě ve špatných filmech nehraje) a novější třídílnou verzi bych si nechala jen jako zdroj dopňujících informací.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ne nadarmo se Shawshank drží už leta na prvním místě ve zdejším žebříčku. Je to film na který se člověk může podívat desetkrát v deseti dnech a jedenáctý den si ho pustí znovu a znovu bude prožívat Andyho stoický klid a následný útěk, jako by to byl on sám. A samozřejmě se nesmí zapomenout na úsměv Morgana Freemana, který člověk prostě nemůže nemít rád.

Nesmrtelná teta (1993)

Když vidim ty komentáře hodnotící pohádku podle toho, s kym se Bohdalka nechala vyfotit dvacet let po jejim natocenim, je mi zle. Proto pet hvezd. A taky proto, ze tenhle film mam od detstvi rada.

Frankie a Johnny (1991)

Civilnost je tady v hodnocení skloňovaná tolikrát, že se mi z toho dělá špatně. Film o hysterický holce a neuvěřitelně vlezlým chlapovi, kterej mě spíš rozčiloval, jak jí neustále podsouval, jak jí miluje. Přitom tam není žádnej rozvoj vztahu, nic. Bum prásk, jsem zamilovanej a ty se třeba stav na hlavu. Neříkám, že nemám ráda Michelle Pfeiffer, nicméně kdykoli otevře pusu, já vidím malý vyjevený štěně. No a dabing Veroniky Žilkový tomu taky moc nepřispěl. Za mě ne, když to neuvidím podruhý, nic se nestane.

Pohádka o putování (1982)

Hysterická pinda, uřvanej kluk, nesouvislá časová linie... Scena s morem? Hahahaha, ty jo... A jedinej sympaťák tam skape. Pecka. Fakt nechápu zdejší hodnocení.

Nevděk světem vládne (1972)

Po čase jsem narazila na pohádku, co neznám. Bohužel musím konstatovat, že je to nesouvislá blbina s mizernejma hereckejma výkonama a divným dabingem.