Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Pokud si odmyslíte brutalitu a temnou atmosféru filmových terminátorů, myslím, že není důvod, aby se u něj fanoušci Terminátora nebavili. Zvlášť pro ně je pak v seriálu několik scén, které filmovým zpracováním chyběly - především dovysvětlující scény ke trojce a výborné flashbacky z budoucnosti. Velmi dobře zpracovaný seriál, už teď se těším na druhou sezónu.

Deník mrtvých (2007)

Z Dead trilogie je Diary celkem jasne nejslabsim dilem, ale i tak se jedna o zabavnou podivanou. Skoda, ze koncept prevazne vazneho filmu narusuji vtipne scenky, ktere jsou na chvili zabavne (Tokio... je to tu dost spatne...), k celku se ale moc nehodi. Jsou tu povedene, ale i slabsi momenty. Zombie jsou v poradku, jen jim na krase trochu ubira CGI. Zaver mi prisel daleko lepsi v remaku NotlD. 6

Speed Racer (2008)

Je jasné, že je to film mířený na dětské publikum, a tak přemýšlím jestli by se mi to líbilo, kdybych na tom byl v takových devadesátých letech. Ale asi bych na to měl stejný názor, jako teď, tedy "nemastné, neslané, vypadá to jako počítačová hra a trvá to o hodinu déle, než by mělo". Z pohledu filmové vědy ale bezpochyby geniální počin.

REC (2007)

Jako fanouška zombie subžánru mě nový španělský příspěvek dost nadchl. Takhle by měl vypadat ideálně každý zombie film, a vydržel bych se dívat i kdyby byl jen z poloviny tak dobrý. Často nedokážu pochopit, když se někdo snaží do filmu se zombiemi procpat ještě něco navíc a nakonec zapomene na zombie samotné. V [Rec] jsou nakažení nemrtví na prvním místě, zbytek je, řečeno s menší nadsázkou, sice nedůležitý, ale i tak je hodně povedený. Líbilo se mi vysvětlení původu zombií i syrová atmosféra. To, že film točila dvojice režisérů, výsledku neublížilo, ba spíš naopak. [Rec] můžu doporučit úplně všem, a těm, komu vadí číst titulky, ať si počkají na americký remake Quarantine. Kdoví, třeba dopadne stejně tak dobře, i když zase takové šance tomu nedávám. 9

They Wait (2007)

V They Wait se msti duch cinske divky, o jejimz pozadi se postupne dozvidame stale vic. Cinsky chlapec v cinske ctvrti vidi duchy a jeho americka matka ma omezeny cas na vyreseni zahady, ve ktere jde o zivot jejiho ditete. Je osvezujici videt zase po case originalnejsi pristup k ducharskemu filmu. Bavil jsem se od zacatku do konce, povedenych duchu je tu vice nez dostatek a remeslne jde o velmi dobre zvladnutou podivanou.

10 000 př. n. l. (2008)

V 10 000 BC se Emmerich vratil stylem i vypravenim do prvni poloviny devadesatych let, coz se zrejme neda povazovat za chybu filmu. V nekolika chvilich mi pripomnel Hvezdnou branu, je dobre videt, ze Emmerich by ji i dnes dokazal natocit se stejnym pristupem. Paradni vizualni stranka, skvele efekty a celkove nadprumerna podivana.

Neusínej! (2006)

I když je na Neusínej! poznat, že autoři neměli peníze na technickou část filmu, vůbec to nevadí, protože daleko důležitější je, když film dokáže zaujmout a pobavit, což je zrovna případ tohoto horrorového kraťasu. Chvílemi je strašidelný, občas vtipný a v jedné části, na domácí podmínky, i pořádně krvavý. K lepšímu hodnocení mě přesvědčil i herecký výkon Dana Březiny, který je fenomenální a (v pozitivním smyslu slova) vtipný. Co bych od (polo)amatérského filmu nečekal, jsou dobře napsané dialogy, dále musím pochválit dobrou pointu a kvalitně namaskovanou hlavní zápornou postavu. Celkově vzato mě momentálně nenapadá lepší tuzemský horrorový kraťas... 7/10

Saw 4 (2007)

Na to, že jde o čtverku, tak je to bombové pokračování. Dávám čtyři hvězdičky, ale abych mu pomohl ve zdejším hodnocení, dám mu za plný počet.

Pokoj 1408 (2007)

Filmu s prokletymi domy bylo natoceno mraky, v pripade 1408 je tu vsak jeden podstatny rozdil: namisto domu je tu pouhy pokoj, ktery navic hlavni postava nemuze opustit. Neco podobneho bylo uz ve hre Silent Hill 4 a nejaka podobnost se najde i u miniserie Lost Room. Ani jedno 1408 neprekonava, coz ale zase tak nevadi, protoze ocekavat od adaptace kratke povidky neco, co skutecne ohromi, se jednoduse neda. I tak jde ale o solidne nadprumerny vysledek, jenz je natoceny s velmi profesionalnim pristupem a myslim si, ze se mu docela podarilo obejit spoustu klise, se kterym maji podobne filmy znacny problem. Pokud na film pujdete do kina, jednoznacne neslapnete vedle.