Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Nejnabušenější film všech dob, s parádní akcí a skvělými hláškami, které fakt pobaví. Arny jako Terminátor, který si s otvíráním dveří u auta nedělá těžkou hlavu :D (nejlepší scéna). Trochu se mi tam nehodil ten Chuck Norris, ale to je prostě Chuck. 85%

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Je to efektní, akční přímočará gangsterka, na kterou se podíváte a řeknete si, že to není špatný, ale druhý den si z toho filmu nepamatujete téměř nic. Celé to vypadá moc dobře a efektně, ale bez nějaké zápletky a Ryan Gosling je dost suchý a jak kdyby předabovaný děckem co se učí anglicky. Přes to všechno 75%

Godzilla (2014)

Tohle monstrózní dílo, které má sice pár světlých momentů a zajímavých nápadů i dobrých efektů mě teda absolutně neoslovilo. Začátek dobrý, ale potom ...co to sakra, monstra živící se radiací, Godzilla coby spasitel světa alá matka příroda nastolující rovnováhu na Zemi. 45%

Jízda švárů (2014)

Černošská komedie s dvojicí Ice Cube, který má po celý film stejný nas*aný ksicht a užvaněný Kevin Hart mě opravdu neoslovila. Trailer daleko předčil celý film a pokud právě v traileru bylo něco vtipného, tak ve filmu už to má absolutně nulový efekt. 50%

Jurský svět (2015)

Jurský park a vlastně celá série patří mezi mé nejoblíbenější filmy, a tak jsem se na toto hodně těšil a musím říct, že to splnilo všechny má očekávání. Odkazy na jedničku, nové nápady a prvky, vtip, svěží akční gradující děj a vynikající "Final Battle", ke kterému se hodí slovo "Wow". 90%

Labyrint: Útěk (2014)

Pro mě osobně daleko více akčnější a napínavější než Hunger Games, bouhužel celková pointa filmu a jeho závěr sráží toto dílo jen do lehce nadprůměrné kategorie. 70 %

Madagaskar 3 (2012)

Parta se vrací zpět a pokouší se znovu dostat domů do rodného New Yorku. Cestou zpět narazí na cirkus, ke kterému se přidá získá zde nové přátele. Když konečně dorazí do New Yorku zjistí, že v ZOO se už necítí doma a vrátí se do cirkusu. Některé scény jsou už moc i na animovaný film a pro mě osobně byly zábavnější předchozí díly i tak ale 75%.

Mimoni (2015)

Film zobrazuje historický vývoj Mimoňů a jejich posluhování padouchům, až k současnému Gruovi. Samotní Mimoni jsou skvělí, to ano, ale film jako celek nějak prostě nešlape. 70%

Mládeži nepřístupno (2013)

Mládeži nepřístupno?? Tohle by nemělo být nepřístupno jen mládeži, ale zakázáno všem. U tohoto filmu vypnout mozek opravdu nestačí. Byli tam asi dvě možná tři scénky, které mě i celkem pobavili, jako iBabe (Don't fuck it), ale jinak je to dost úchylná komedie. Respekt zaslouží herecké hvězdy, kteří se nebáli toto natočit. 35%

Most do země Terabithia (2007)

Tohle je přesně ten typ filmu, který ve vás něco vyvolá, emoce, vzpomínky, alespoň tedy ve mě. Nejde primárně o žádné fantasy, ale o dětskou fantazii a představivost. Přesně toto hraní si v přírodě, stavění doměčků a představování si různých věcí jsem zažil i já, a možná proto to na mě takto zapůsobilo a připomnělo mi ty bezstarostná dětská léta. Všechno však vždycky nekončí šťastně a dějový zvrat ve filmu dává příběhu další dávku emocí, ze které už ukápne i nějaká ta slza. 90%