Jurský svět (2015)

Jurský park a vlastně celá série patří mezi mé nejoblíbenější filmy, a tak jsem se na toto hodně těšil a musím říct, že to splnilo všechny má očekávání. Odkazy na jedničku, nové nápady a prvky, vtip, svěží akční gradující děj a vynikající "Final Battle", ke kterému se hodí slovo "Wow". 90%

Most do země Terabithia (2007)

Tohle je přesně ten typ filmu, který ve vás něco vyvolá, emoce, vzpomínky, alespoň tedy ve mě. Nejde primárně o žádné fantasy, ale o dětskou fantazii a představivost. Přesně toto hraní si v přírodě, stavění doměčků a představování si různých věcí jsem zažil i já, a možná proto to na mě takto zapůsobilo a připomnělo mi ty bezstarostná dětská léta. Všechno však vždycky nekončí šťastně a dějový zvrat ve filmu dává příběhu další dávku emocí, ze které už ukápne i nějaká ta slza. 90%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Stylová audiovizuální akční jízda, která je spíš efektní nežli nějak příběhově silná. Nápadité prvky, nadupaná auta, monstetrucky a kdoví co ještě ve formě stylizované postapokalyptické atmosféry, to vše lze najít v této šílenosti, která je blockbusterem se vším všudy. Ale nakonec po všech těch skvělých recenzích a hodnoceních jsem očekával ještě něco víc. 75%

Popelka (2015)

"Remake" animované verze z roku 1950 v hrané podobě je pěkný, roztomilý, místy i dojemný a zároveň moderně pojatý, doplněný skvělou hudbou. Po nedávných Sněhurkách a Růžence (Zloba), se mi toto zpracování klasické pohádky líbilo nejvíc. 75%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jak už trailer napověděl, tak sedmička oproti šestce točí ještě vyšší otáčky akce a přestřelenosti. Příchodem Stathama se do filmu vkradl jeho typický "stathamovský" žánr, což pro mě osobně moc filmu nepřispělo, nemluvě o tom, že z trojice postav Toretto, Shaw a Hobbs se stali tři muži z oceli. Škoda jen, že poslední zmiňovaný nedostal daleko více prostoru, nejlepší postava ve filmu. Jinak se však film nese na vlně parádní zábavy a neustále dávky vtipu, kterou především obstarává kdo jiný než Roman. Bavil jsem se dobře a rozlučka na konci pěkná, ale očekával jsem trochu něco jiného i tak ale 80%.

Na život a na smrt (2013)

Možná že vojáci z Navy SEALs jsou nejlepší na světě a dokážou jít za hranice lidských možností, ale přece jen ta hranice je zde až moc daleko. To že shcytáte nějakou tu kulku do ramene do ruky nebo nohy ještě jde, ale skákat po hlavě ze skály už je trochu moc, no ale co dělat když po vás jde horda Talibánců. To je pro mě jediná chyba tohoto filmu, přehnanost. Jinak ale hodnotím jako nejlepší film Petera Berga. 80%

Světová válka Z (2013)

Světová válka Z je film ze zombie žánru, ve kterém se však zombíci dostali na novou úroveň. Nejsou to ty pomalý napůl ohryzaný hnusný bestie, ale jsou o dost rychlejší a proto boj s nimi je o dost těžší. Film je ukázkou nejen americké nákazy, ale jde o celosvětovou epidemii, díky tomu je ve filmu více lokací ve kterých se děj kolem hlavní postavy Gerryho odehrává. Světová válka Z nemá žádný pomale se rozbíhající děj, ale hned od začátku má pěkně svižné tempo se spoustou akce a to si drží po celou dobu. 80%

Orphan (2009)

Ze začátku to vypadá, že je Esther milá a hodná holčička a tak si ji adoptuje rodinka Colemanových, to však ještě netuší co je zač. Z této nevinné holky se vyklube zabijácká mrcha. Celou dobu jsem si přál jediné, aby už konečně zhebla ...a to se nakonec splnilo. 80%

Nic nás nerozdělí (2012)

Film nabízí silný příběh rodiny, která přežila vlny tsunami. Je nabitý emocemi, které doplňuje skvělá hudba. 85%

Rychle a zběsile 6 (2013)

Nabušená testosteronová akce, která má pěkně svižné tempo, kde se střídá akce za akcí, bitka za bitkou drsných chlapů i holek. Pro mě jako fanouška této série to byl zase parádní díl, i když škoda, že některé scény byly už dost přehnané, ale pokud to překousnete a nepřemýšlíte u toho moc tak dostanete naservírovanou pořádnou nálož od Justina Lina. 85%