Filmy našeho dětství - Jurský park (2021) (epizoda)

Takhle jsem Jurský park určitě neznal a co jsem o něm kdysi četl v Cinemě bylo mezitím úspěšně zapomenuto. Pěkné sentimentální vzpomínky na ikonu blockbusterů.

Volejte Saulovi - Všechno je to pryč, Saule (2022) (epizoda)

Perfektní tečka. Kapku smířlivější, než bylo třeba. Ale i tak už teď je to historie. Jasný, že bez kontextu celého seriálového vesmíru se ani nedá hodnotit, nadto se ty dvě série dokonale provázaly a vytvořily unikátní vesmír jak obsahem tak formou.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Zpitvořený brak natočený v exkluzivní produkci. Pět lidí se odněkud vzalo, nic o nich pořádně nevíme, někam nesmyslně jdou, vyskytují se na nepochopitelných místech, dělají nepochopitelné věci, z absolutně banálního a triviálního důvodu, který se dal opsat jednou scénou v prvních pěti minutách filmu. Luxusní scény, příjemný vizuál, fajn herci, nic z toho není. Nesmyslný příběh, zasazený do kontextu, který má v hlavě jen J. K. Rowlingová a který na sebe nedokáže stáhnout pozornost ani plytkou romancí, ani pseudopokusem o politický thriller. Je to prostě brak. Špatně napsaný scénář, který jen hýří fajn dílčími nápady s kouzly, které trikaři vyšperkovali, ale ponechali jako polévku s potřebnými surovinami, ale bez přísad, bez procesu vaření, s nějakou myšlenkou na vývar, ze kterého zbyla jen mastná voda s plovoucí zeleninou na povrchu. Jediná interakce mezi postavami v tom filmu nebyla zajímavá a nestojí za zmínku. Jediná. Jen pár akcí. A ani to ne. Musím uznat, že toto se nepovedlo a že je co napravovat, pokud vůbec bude příležitost. Dobrý dojem z prvních dvou filmů narušuje nezajímavost tohoto. Všichni se tváří, že o něco jde, ale nikdy nikdo neřekne o co, odkud bere přesvědčení atd. atd. atd. Bla bla bla. Jako ten film. Nejslabší přírůstek do Potterovské série.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Všechno dobré fungující, vždy trochu více přepálené, všechno slabé, taky s amplitudou. Stokrát zopakovat "universe" a "multiverse" z Dr. Strange dobrý film určitě taky neudělá. Sto záběrů na Wandu se zavřenýma očima taky ne. A trůn se čtyřmi .... Co se starám... Druhá potitulková scéna to úplně zabila.

Zpívej 2 (2021)

Nechci to fakt moc přehánět. Ten film má nicméně všechny ingredience. Je zábavný, hýří skvělými nápady a těží z propojení s populární hudbou na maximum. Nechci to přehánět, ale dál bych mu nejen pět hvězd, ale klidně i Oscara. Takhle jsem se u filmu dlouho spokojeně neusmíval. Svou roli v tom samozřejmě hraje i to, že jsme si to s dětmi a přáteli promítli formou vlastního letního kina pod stodolou :)

Životní trefa (2022)

Za pěkný soundtrack čtvrtou hvězdu, jinak se ten film potácí těsně mezi dost dobrým průměrem a lehkým nadprůměrem a dává tušit, že tam je ambice dát i něco navíc, všechno je totiž na svém místě, ale nikdy se to nedotáhne do něčeho, co svedl třeba King Richard, krom tedy jednoho dojemného skoku do bazénu a "good mood" závěrečných titulků. Ne, že bych tvůrcům nefandil, snad se poučí, kdy i více zatlačit na pilu. Pěkný večer s pěkným filmem? To Hustle splňuje každopádně. A ráno bude zase nový den.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Série, která má obsáhlý dějový oblouk, začátek a konec, ohromné charaktery, které se vyvíjí v návaznosti na příběh. Neuvěřitelná záležitost. Tam kde se závěrem totálně selhal Lost, tam kde úplně selhal natahováním Dexter, tam kde se motal dokola Boardwalk Empire a jim podobní, tam Breaking bad a Better Call Saul neuhnul a doručil románovou formu o 139 dílech a jednom filmu, které mají jen málo slabých stránek a jsou nerozlučně a perfektně provázané. Na silné momenty jeden z nejbohatších seriálových vesmírů. A kdyby nic jiného vedle té tuny silných momentů, hereckých etud a scénáristických laskominek na tomto seriálu nebylo k povšimnutí, tak práce s kamerou za to stojí. Kameraman, možná režisér a producenti, rozhodně mají rádi svou práci, práci s barvami a kompozicí. V tom je ten seriál radost i při nejobyčejnějším dialogu, který jen posouvá děj dopředu, někdy i když se děj nehýbe. Vzestupná tendence je v každé sérii nezastavitelná a poslední série rozdrtí mnohé jiné seriálové pokusy na kousíčky. Pastva pro uši, pro oči i pro přemýšlení.

Krypton (2018) (seriál)

Mohl to být pěkný animák. Ve výsledku to není nic. Nevyužilo ani příležitosti vytěžit něco z Orwellovských vizí. Proklikáno za deset minut. Ještě lépe zahraný Brainiac potenciál pro nějakou filmovou verzi má. Lobo v této podobě ne, tohle patří na představení střední školy. Vlastně - této cílovce je to určeno - ok.