Život (2017)

Gravitace + Vetřelec + Venom + Propast + Američané zase zachraňují všechny lidi na planetě = LIFE. Nebylo to vůbec špatný nakonec.

Život Briana (1979)

Ten film by měl mít podtitul - Pozor, nebezpečí smíchu. Tento film Vás může smíchy i zabít! :-))

Životní trefa (2022)

Za pěkný soundtrack čtvrtou hvězdu, jinak se ten film potácí těsně mezi dost dobrým průměrem a lehkým nadprůměrem a dává tušit, že tam je ambice dát i něco navíc, všechno je totiž na svém místě, ale nikdy se to nedotáhne do něčeho, co svedl třeba King Richard, krom tedy jednoho dojemného skoku do bazénu a "good mood" závěrečných titulků. Ne, že bych tvůrcům nefandil, snad se poučí, kdy i více zatlačit na pilu. Pěkný večer s pěkným filmem? To Hustle splňuje každopádně. A ráno bude zase nový den.

Život podle Václava Havla (2014) (TV film)

Dokument o Václavu Havlovi. Nic víc, nic míň, než učebnicový profil, který by měl být alespoň základním faktickým východiskem pro další diskuzi. Hledače neexistující objektivity a zastánce přístupu, že vždycky se musí dokumentovaný i pomluvit, asi plně neuspokojí. A je mi to upřímně jedno.

10 000 př. n. l. (2008)

Útěk z nudy....pěkné obrázky, lobotomický příběh. Jen pro případ, že byste spadli do jámy, nemohli se dostat ven a náhodou tam byl DVD přehrávač a LCD obrazovka s HD rozlišením.

12 let v řetězech (2013)

Pět hvězd to zaslouží za to poselství. Jako film je to super, ale není to ještě Olymp, možná tak někde na kopci správným směrem. Takže reálně, jít třeba o detektivku, hodnotil bych slaběji, v tomto případě je nutno prostě pouštět a dělat tyhle filmy. Furt.

12 opic (1995)

Třikrát v kině. V jiném formátu přistupuju jen velmi opatrně a musím mít ticho, klid, dobrý zvuk a vynikající obraz, aspoň ten projektor. Stejně přistupuji i ke Kmotrovi, LOTRům apod. 12 opic je geniální film. Časové paradoxy a vypiplaná pointa těší na kterékoliv shlédnutí s posvátným obdivem ke genialitě scénáře a kongenialitě vizionářství Terryho Gilliama. Nemám proti 12 opicím jedinou výhradu, miluji každou minutu a řadím k pokladům kinematografie. 12 opic je postapokalyptická vize a sci-fi založená na časových paradoxech cestování v čase. 12 opic redefinuje tento žánr a je jeho formou.

127 hodin (2010)

S hodnocením to zatím nebudu přehánět, když tak jej zreviduji až po letech. Dnes má 127 hodin příjemný švih, je místy díky černému humoru v ironických Ralstonových poznámkách hodně vtipný, ale místy samozřejmě naturalisticky působivý. Zítra může působit jako vydařenější bratr třeba Trosečníka nebo mnohem slabších Open water a té blbosti na té lanovce, na kterou jsem viděl trailer a stačilo mi to bohatě, ale nic víc, i kdyby toho plešouna z Los Angeles za zády měl. Osobně na tento filmový zážitek z kina určitě nezapomenu, bavil jsem se. U Boylea si nelze nevšimnout jak moc vnímá citlivost diváka na hudební podkres a má v tom v Rahmanovi silného spojence. Osobně si myslím, že mnoho filmových klasik vděčí za svou pozici právě hudebním skaldatelům, kteří buď přijdou s něčím originálním (Bourne, Piano, Requiem pro sen) anebo alespoň ty vábnější motivy zdatně kopírují. 127 hodin by bez hudby byly jako Ralston bez ruky :-) Zajímavým připomenutím je James Franco, který má potenciál strávit s diávkem 94 minut a nepřijít mu ani na vteřinu něčím protivný. To je slibné i do budoucna, kdy se uvidí, jestli Boyle naváže na nadstandardně úspěšnou sérii Sunshine-Milionář-127 hodin něčím stejně výživným nebo budeme muset vzpomínat na ty světlejší chvilky jeho tvorby a jestli to i samo o sobě nakonec nebude stačit :-)

1917 (2019)

Tady nemám vůbec co řešit. Od druhé minuty sugestivní. Je za tím práce jak na kostele, co scéna, to milion detailů ke studování, je to napínavé, velkolepé, válečné a přitom pořád lidské drama a valí se vpřed pod tíhou tikající bomby jako nákladní vlak a bere mě to jako diváka na jízdu, kvůli které ještě dodnes stojí kina. Úchvatné záběry, epický příběh. Za mě pětkrát ANO.

2012 (2009)

2012 je nekvalitně nastříhané, i proto se přes dvě a půl hodiny zdají tak dlouhé...Jinak se nedá čekat víc, než to co slibují trailery a to doslova....Stojí to za to v kině, ale znovu na malé obrazovce? Možná už nikdy...