Sonita (2015)

Super sympatická charismatická holčina.

Pianista (2002)

Tady není o čem, v kině to byla bomba, a je to velký film.

28 dní poté (2002)

V době nákazy COVID-19 si Boyle zasloužil i ode mě druhou šanci. Oceňuji sugestivní začátek, nekompromisní žánrové zvraty, deziluze i řadu zajímavých kreativních obrazových kompozic. Hudba taky hustá. Jinak divočina. Ale originální, přiznávám.

Staříci (2019)

Snad si můžu dovolit jemnou výtku, že někdy na mě působily dialogy kapku divadelně nebo inscenačně, prostě ne úplně přirozeně, ale forma i celek s myšlenkou na konec to hravě přehrály, absentující hudba umožnila lépe podkreslit stáří a tíhu jejich cesty. U mě dobrý.

Neviditelný (2020)

Ještě teď mám zimomriavky. Tenhle přístup může klidně narůst na pět dílů, s třemi spin-offy a deseti seriály. Sedlo mi hodně nalazení na až detektivní hororový thriller, vlastně všechno, včetně té béčkovosti místy. Ostatně takhle kdysi načnul sérii první Terminátor. Jo, rozhodně nedoporučuji dámám, co jsou samy doma.

Manželská historie (2019)

Tak nějak nemám moc slov a vesměs všechno už bylo řečeno. Bolestivé, jak moc reálné to, věřím, vím, pro mnohé, může být.

Vlastníci (2019)

Mějte ohledy, komedie? Tohle je každá naše schůze, všechny archetypy na jednom místě. U filmu (někdy i schůze) nervy, smích, pláč, vztek, strach, všechny emoce v jednom. V rámci žánru špica. Geniální. Odvážím se filmu už dnes přisoudit kultovní statut. Takhle vyfotit na přelomu 2019 / 2020, s kým tu žijeme (včetně sami se sebou), se stává jednou za dvacet let, Pelíšky mě při tom napadají. Všechna čest. A divadlo prý ještě lepší. No potěš.

1917 (2019)

Tady nemám vůbec co řešit. Od druhé minuty sugestivní. Je za tím práce jak na kostele, co scéna, to milion detailů ke studování, je to napínavé, velkolepé, válečné a přitom pořád lidské drama a valí se vpřed pod tíhou tikající bomby jako nákladní vlak a bere mě to jako diváka na jízdu, kvůli které ještě dodnes stojí kina. Úchvatné záběry, epický příběh. Za mě pětkrát ANO.

Na nože (2019)

Přemrštěně stylizovaná úplně obyčejná detektivní zápletka s jemným společenským přesahem. Ale nebylo to úplně zlý.

Le Mans '66 (2019)

7000+ Go Like Hell! Parádní závodní film. Chlapský jak hever a našlapaný hudbou, zvukem motorů a perfektní rytmikou scén a střihů, až olej stříká z plátna. Radost. 2024: Asi už počtvrté. Pořád top.