Toman (2018)

Vzdělávací film, kterému k širší popularitě nepomůže ani skvělé herecké obsazení, na to je příliš historický popisný a dějově zajímavý jen posledních pět minut, včetně titulků. Ondřeji Trojanovi a spol. nicméně díky za filmové připomenutí počátků suverénně jedné z nejnešťastnějších etap naší historie.

Watchmen (2019) (seriál)

Co by milovník původního comicsu jsem se se seriálem při cca třetím díle úplně minul. Přestylizované...seriálové...ani ne zklamání...prostě nic zajímavého. Na úrovni teen seriálu ve tři odpoledne. Jen trochu drsnější...

Mrs. America (2020) (seriál)

Mrs. America není špatný seriál, ale je to seriál, který mohl být klidně celovečerním filmem. Upřímně řečeno, na ploše devíti dílů toho nebylo řečeno tolik navíc, ani zahráno, ani vyprodukováno. Nejsilnější momenty - sjezd v předposledním díle, Cate Blanche v debatách nebo ukázky politického marketingu v sedmdesátých letech - by se klidně do dvou hodin vešly v závratnější tempu a měly i potenciálně větší šanci, že tomu někdo bude věnovat pozornost. Pokud jde o to, že vůbec seriál na toto téma vznikl, palec nahoru, obzory rozšířil každopádně.

Solino (2002)

Upřímně se doznám, že na doporučení na film jsem narazil v německé učebnici. Film vypadá o třicet let starší, než je, herecké výkony nevyjímaje. Příběh je bezmála růžová knihovna, nic proti tomu, ale není to můj šálek čaje. Zaujme připomenutí průmyslové historie Porúří.

Žaluji! (2019)

Řekněme, že kdyby točit filmy jako "Žaluji" byly odčiněním Polanského za jeho veřejně propírané hříchy, byla by škoda se tomu bránit. Žaluji je věrný historický film, umožní vnoření do Dreyfusovy aféry a vtáhne spolehlivě se skvělými herci a pevnou režisérskou rukou do historické atmosféry. Nejde dál, než kam došly obdobné holyywodské historické snímky a la Formanův Goya nebo Lid vs Larry Flynt nebo i některé televizní snímky jako byl například Hořící keř, tudíž čekat totální bombu se nevyplatí. Jinak ve filmu v pomalém tempu funguje všechno a k tíživé atmosféře taky dojde. Sloučil se i aktuální prožitek s připomínkami na vykonstruovaný proces s Miladou Horákovou. Za mě díky.

Krycí název Oděsa (1974)

Raději knihu. Tohle nemělo tempo, bylo jen slabším přepisem a uspalo. Dobré téma to nezachrání.

Balón (2018)

Atmosféra napětí tomu filmu strašně sluší. Dvě věci. Proč dnes tento řemeslně takřka bezchybný film zaniká v záplavě pitomostí v kinech? To je mi jednoduše líto. Ta druhá, s jakou odvahou na ten plíšek s provazy šli, to je fakt na uctivou poklonu. Kdyby to nebylo jasné - Balloon je ohromná pecka a oslava odvahy, snů a touhy po svobodě ve velkém stylu.

Copak je to za vojáka... (1987)

První polovina s naháněním výsadkářů v tom rytmickém tempu dodnes mezi tím nejlepším, co v Česku vzniklo pro dobrou zábavu. Souhlas, že Kouba je skvělá postava, a chemie Langmajer/Roden dobře funguje. Zbytek UHO.

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Z nejlepší české televizní tvorby. Nadživotní výkony Ivany Chýlkové, Heleny Růžičkové, Jiřiny Bohdalové, Jany Bouškové.... Vrylo se do paměti a do srdce velmi hluboko, pokaždé emočně slušně rozseká.