Nezastavitelný (2010)

Zaručený adrenalin. Důstojný následník Nebezpečné rychlosti a jiných podařených nezastavitelných jízd. Vadily mi sice některé vyloženě ulítlé a klišovité scény (vzepjetí koně na přejezdu v kategorii přímo hloupých) a nejsem fanda televizních scén ve filmu, ale celek nakonec i tak drží jako stovky tun železa na kolejích ve 120 km rychlosti v prudké zatáčce. Spokojenost :-) Update 2024: Nezestárlo. Občas střih na záchvat a iritující vata televizního zpravodajství, jinak pořád jízda. Raději deset těchhle povedených rychlovek než předražené fáze Marvelu a DC.

Neznámý (2011)

Celkem nic se nestane nikomu, kdo to neuvidí. A celkem nic, ani když to uvidí. Celkem totiž o nic moc nejde.

Neznámý voják (2017)

Kdybych chtěl Neznámého vojáka přirovnat k Bratrstvu neohrožených zhuštených do tří hodin, zas tak vedle bych nebyl. Každopádně je ten film tak poctivě natočený a vypiplaný, že mi zůstával rozum radostí z milého překvapení stát. Poctivá práce. Krásný velkofilm. Syrové podání. Finská kinematografie zabodovala na celé čáře. I finské lesy.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Jsem zklamán. Jinak výtečné herecké výkony a vrstevnaté charaktery dvou v životě ztracených duší, slibně rozvinuté drama a umělecké zpracování neskryje bezradnost scénáře. Ten postavy nikam nedovedl, nic nedokončil, nic neuzavřel, nic nedal a bez toho "mrtvej" v názvu by byl v pasti. To je totiž takové řešení v podstatě všech bolístek.... Nelíbilo se mi, jak bylo naloženo se zápletkou a s postavami a celkově těch dvou hodin vcelku i lituji. Rádoby dramata a krimithrillerů, u kterých je mi líp - je dost... P.S.: Neuspořádanost vyprávění a rušivý zvuk s debilním střihem při časových skocích mi vadil fakt hodně....

Než si pro nás přijde (2007)

Aromaterapie filmem s klasickým schématem, s herci, kteří jsou právě daleko za vodou, že jim stačí jen zamávat a my za nimi poběžíme přes řeku, hory a doly.... Nicholson a Freeman si spolu zahráli v krásném filmu o snech. Nemá cenu hledat chyby, nechám být jak je, mám ty dva rád....Až odrostu, budu mít na koho vzpomínat...:)

Nic nás nerozdělí (2012)

Silný příběh, kterému přídává na síle skutečná událost. Takových je dnes v kině pomálu a málokdo si dá se zpracováním takovou práci. Nicméně na můj vkus se na tu emotivní pilu občas tlačí lehce přes míru, jenže, vyčítejte to režisérovi, když dělá film o takovéto přírodní katastrofě.

Nic ve zlým (2023)

Bezproblémová pohodovka se spoustou legrace od první minuty, která není prvoplánová a primitivní. Jede kupředu s vkusným soundtrackem, krásnou a "svůdnou" Jennifer a vrcholnou scénou u piana, která, přiznám se, zastihla mě na něco tak dramaturgicky vymakaného, nepřipraveného, a dala tomu o level vyšší úroveň. Pretty Woman 2, jen v trochu jiném gardu, co se toho líhnutí ze skořápky týče. Palec nahoru.

Nikdo (2021)

Ten pocit, když se poprvé v životě ocitnete v mrakodrapu a z manžela se vyklube nekompromisní čistič špatnejch chlápků. V tomhle případě to nebyl Bruce Willis, ale Bob Odenkirk a nebyla to Smrtonosná past, ale Mr. Nobody a jeho motivy nemusíme rozebírat. A já bych tomuhle filmu upřímně přál, aby všechny klasiky, co do sebe nasál, proměnil ve stejnou klasiku a legendu jako John Wick. Až budu přemýšlet, čím se na 90 minut s přehledem rozptýlit, tak si pustím tuhle našlapanou pecku a nemusím nic, jen se bavit. Geniální střih každopádně. Žádné úlitby cílovým skupinám a normativním skupinám. Přímočará akce. Díky za tenhle hit sezóny.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Rozmáchlý krásný příběh provázaných osudů v abstraktní i v silně existenciální rovině. Obdivuhodný je i urputný smysl pro detail, jak v obrazech samotných filmových oken, tak v tom, co se odehrává v nich. Dohrávající smyčce na závěr jsou patřičně osudové a pohled do očí hlavních postav je někdy nakláněním se nad propastí krásna až kýče. Film je hodný doporučení všem romantickým duším se slabostí pro klasická velká a dlouhá dramata. A k tomu nádherná Paula Beer.