Seznamte se, Joe Black (1998)

Po původním hodnocení zvyšuji na konec na čtyři hvězdy, konec je ale opravdu trochu mimo celý film. 75%.

Santa má bráchu (2007)

Jasně, je to typická vánoční pohádka, ale poslední půlhodina byla ta nejlepší, kterou jsem mohl v podobných filmech shlédnout. Giamatti opravdu v tomto filmu zaválel. 75%.

Disturbia (2007)

Kdyby tam nehrál Shia, věřím, že by tohle byl další béčkovský film o zabijákovi a partě děcek, co se ho pokusí zastavit. Všichni dávno víme, že David Morse umí hrát záporné postavy více než skvěle... Ale tady mu tato role myslím až tak nesedla. Nuže, na páteční nebo sobotní večer film jak dělaný... Miluju filmy, které se odehrávají na předměstí. 70%.

Dr. House (2004) (seriál)

Opakování seriálu od dubna 2013: První série: 80% --> v celé sezóně se nedovíme prakticky skoro nic o životě všech hlavních postav, takže toto mi slouží spíše jako jemný zákusek před - dle mého názoru - lepší druhou sérií. Druhá série: 85% --> případy jsou zajímavější a všeobecné dění kolem postav je taky o nějaký ten stupeň lepší než v první sérii. Třetí série: 90% --> slibný rozjezd série (aneb jak House normálně chodí) dodal do seriálu jiný pohled na tento svět, další epizody přebíjí občasná nedůvěryhodnost (případ v letadle) či má nezaujatost (klavírista s polovinou mozku)... ke konci řady, kdy začíná menší drama v tom, s kým vlastně má House případy řešit, když mu tým odešel, už mě to začíná brát zase mnohem víc, ale i během série se najde hodně slibných momentů, to zase né že né. Čtvrtá série: 90% --> Naprostá bomba, skvěle napsáno a změna týmu (tedy, částečná) seriálu jen prospěla... navíc ten konec, ten tomu dodal třešničku. Kvalitou stejně jako u sérky třetí. Pátá série: 85% --> Pár epizod mi připadalo na House takových... jak bych to řekl... moc veselých, i když se tam řešily věci, které vůbec veselé nebyly, nevím jak to mám popsat. Na Grega mi víc sedí taková osamocená až melancholická nálada (která se ale samozřejmě stále objevuje, ale nějak jinač, zvláštněji). Poslední epizody opět kulervoucí, zápletky stále velmi dobré. Šestá série: 75% --> Nebýt toho, že si seriál pouštím pravidelně, tak bych se v téhle sérii už začínal ztrácet. Má to pár slabých dílů, ale naopak epizody s Wilsonem či Cuddy, nebo i začátek v blázinci jsou zase vítány jako příjemné spestření. Pochopitelně jde ale už kvalita pomalu dolů. Sedmá série: 70% --> Pokud jsem u předchozí sérky psal, že se začínám ztrácet, tak tady už teprve tak. Opět musím napsat: na začátku to byl čerstvý vítr, poté pár epizod dost dobrých, zbytek opět průměrných. A myslím, že podobně to budu mít i u osmé sérky. Osmá série: 60% --> Dodám jen jedno: Horší tým a debilnější zápletky postav jsem za celých 8 let nezažil. Celkově dávám tedy seriálu pěkných 80%. Nejoblíbenější tým: Thirteen, Kutner, Taub a Foreman.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

To nejhlavnější už napsali pánové a dámy pode mnou, takže to jen tak shrnu. Za prvé: Emma Watson je nádhernější než ve všech předchozích dílech. Ve scénách s ní jsem se vážně soustředil jen na ni. Stala se z ní opravdu krásná dívka. Za druhé: Pokud si myslíte, že v tomto díle chybí humor, absolutně se pletete. Já sám jsem se nasmál při Pošukových a Ronových vtípcích a sarkasmu. V tomhle Klovesův scénář chválím. Za třetí: Desplat absolutně nevystihl podstatu Potterovského soundtracku. Při některých scénách mi tam ta "dynamická" hudba chyběla, při jiných scénách tam hudba byla navíc. Přišel mi jako naprostý amatér. Za čtvrté: I když jsem napsal, že Klovesův scénář oceňuji v tom, že tam nezapomněl vecpat humor, přišly mi všechny scény o hodně zkráceny. Ať už jde o útěk ze sídla Malfoyových, vloupání na ministerstvo, nebo o získání Nebelvírova meče, strašně rychle tyhle části utekly, a já jsem byl mírně zklamán. Zároveň ale musím ocenit, že tam půlka filmu nebyla o tom, jak se hlavní trojice pořád hádá a jak Harry (tak jako v knížce) pořád nevykládá o Brumbálovi, jakožto o člověkovi, který mu nic neřekl a musí si cestu najít sám. Za páté: Nad čím ale musím opravdu zatleskat, jsou výkony tří hlavních postav. Tentokrát do toho dali celou svou duši a šlo to zatraceně poznat. Zkráceně: První část beru jen jako doplněk k finální části, a opravdu doufám, že všechny nedostatky, které jsem výše vyjmenoval, v té oně zmiňované finální části zmizí. 85%.

Californication (2007) (seriál)

Jednoho nudného dne jsem hledal seriál, který by nastoupil na přední místo mých sledovaných a pak jsem si vzpomněl, že je tu nějaký ten Californication, který dávali na ČT vždycky pozdě večer na konci týdne, kde jsem zhlédnul pár epizod, aniž bych ale znal jakékoliv souvislosti ohledně děje. Pustil jsem si první sérii a naprosto jsem byl do toho vtažen - krásné třicetiminutové uvolnění. A nejlepší na tom je ta ironie toho všeho, jak se obyčejný a jednoduchý nápad o "spisovateli, co (ne)píše" může zvrtnout v tak vynikající dílo plné vtipu, sexu, alkoholu,... a dalšího, co obsahuje jeho divoký život. Skvělé, naprosto skvělé. První série: 85%, Druhá série: 90% (nasrali mě, že zabili Ashbyho), Třetí série: 95%, Čtvrtá série: 90%, Pátá série: 75%, Šestá série: Po docela dobrém rozjezdu této sérky to šlo čím dál tím víc z kopce, začíná to být naprosto o ničem, hlavní postavy už nemají moc co nabídnout, prostě... to co bylo vtipný, vtipný není, je to trapný. Sorry, ale za tuhle dávám jen takových 65%, a to fakt ještě přimhouřím oči. Sedmá série: 50%... Celkový dojem nakonec 75%... You're looking at me like I just finger-banged your cat!

Městečko South Park (1997) (seriál)

Nepatřím sice mezi velké fanoušky South Parku, protože jsem viděl jen pár dílů, ale musím uznat, že jsem se vždy smál od začátku až do konce. "Seru na Vás, du domů." 75%.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

U tohoto seriálu jsem měl trochu zvláštní pocity. Měl sice jen 22 dílů, ale za tu dobu jsem se u některých dílů nudil (v polovině série), u některých jsem hleděl s otevřenou pusou (první a poslední díly) a u některých jsem třeba jen tak seděl a poslouchal jsem, co si tam postavy žvatlají (zbytek). Nejlepší na tom je, že měl FlashForward nahradit Lost, a skončil ještě dřív, než se odvysílal poslední díl mapující osudy přeživších na ostrově. Podtrženo, sečteno: Uměl bych si představit i druhou sérii, ale víc už asi ne. 85%.

Paranormal Activity (2007)

Prakticky jsem se stal na tomto filmu závislý, protože když někdo vidí jeden snímek nejmíň dvacetkrát, a pořád ho něčím přitahuje, je na tom asi hodně špatně, nebo je ten film prostě dobrej. Možná je to tím tajemnem, tím strachem z něčeho, co člověk lidským okem nezahlédne, a co vlastně ani na světě neexistuje (nebo ano?). Musíte prostě na tyhlety věci věřit, jinač vás to nedostane. Doporučuju zhlédnout verzi z roku 2009, která je v podstatě o trošku lepší a navíc obsahuje nějaké nové záběry - a to v noci a sami! Jinač to nemá vůbec žádnej smysl. 85%.