Cizinec (2010)

Celkom klišoidné, prvoplánové a niektoré vtípky mi prišli totálne nasilu (teda väčšina). Ale keďže Deppa mám rada a Angelinu tiež, tak len za nich dokopy dávam jednu hviezdičku, aj keď sa teda moc nepredviedli. Druhá je asi len z momentálneho popudu za to, že mi dnes celkom dobre padla taká oddychovka. Potrebovala som vypnúť a to pri tomto filme naozaj problém nie je :).

Špatnej polda (2009)

Film som zhliadla len nedávno a to v spoločnosti viacerých ľudí a väčšina z nich teda vôbec nadšená nebola. Mne sa práve naopak tie psychadelické výjavy celkom pozdávali a tak urobili z filmu trochu inú plejádu ako som očakávala. Kamera bola občas dosť odveci ale to asi malo patriť k výjavom. Cage si konečne po dlhom čase zahral niečo lepšie (ak sa tak dá nazvať sfetovaný poliš, ale po Čarodejovom učňovi je asi všetko lepšie...) a sexi Evka ničím neprekvapila ale ani nijak nesklamala. Čo mi ešte milo hralo na strunu bola hudba, inak keď si to tak zhrniem ten film bol vlastne úplne odveci. :)

Poslední vládce větru (2010)

Tak ako som od toho neočakávala nič veľké tak sa mi ani nič veľkého nedostalo. Zopár efektov si zaslúžia jednu hviezdičku, avšak niekoľko ich tam bolo naozaj chabých a tak zle urobených na dnešnú dobu, že by som sa hanbila pod ne podpísať. Celkový dojem z filmu nič moc, skôr to nič než to moc no ďalšiu hviezdičku dávam za Shyamalana, lebo ho ako režiséra mám celkom rada, ale tento film mu tak nevyšiel, že je to skôr hviezdička z ľútosti.

Jmenuji se Sam (2001)

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city.

Smrt čeká všude (2008)

Očakávala som od tohto snímku viac. Hlavný hrdina mi miestami liezol na nervy a chvíle na základni, kde si "dávajú do tela", ma fakt nebavili. Scény s bombami ma zo začiatku vždy držali v napätí, no po pár minútach to prešlo, lebo boli zbytočne zdĺhavé a často podobné. 3,5 *

Píseň lásky samotářky (2004)

Dobré herecké obsadenie, skvelá hudba a zaujímavý, na konci trochu klišoidný, príbeh. Travoltovi, kupodivu, táto rola celkom sadla a so Scarlett sa pekne dopĺňali.

Já, padouch (2010)

Veľmi fajn hudba, zlatí malí žltí pandrláci, ktorí vás (bohužiaľ) rozosmievali asi najviac z celého filmu, dvaja zloduchovia a tri nevinné dietky. Typicky rozprávkovo naivné a miestami až moc presladené, no je to predsa len rozprávka pre deti, tak prečo nie?

Anastázie (1997)

Obľúbená rozprávka z detstva. Krásne pesničky, pekný príbeh a celkom dobre naanimované. Určite najlepšie pozrieť v originálnom znení.

Apocalypto (2006)

Skvelá výprava, krásne masky, dobrá kamera, pekný vizuál a hudba. Niekedy celkom naturalistické, ale tak to je Mel akého ho poznáme. Akčný hlavný hrdina, tak trochu akoby z doby vypadol a miestami sa to podobá skôr na starého dobrého Predátora. To nič však nemení na tom, že som si ten film užila a pripisujem mu, možno také slabšie, ale stále 4*.

Po čem ženy touží (2000)

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií, pretože sa vymyká americkému priemeru. Skvelá Helen Hunt a miestami dokonca vtipný Mel Gibson, milé scénky s pančuchami a voskom, a to celé podčiarknuté krásnou hudbou. 4*:)

Časové pásmo bylo změněno