Forrest Gump (1994)

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :)

Solomon Kane (2009)

Normálne by som tomu dala asi aj dve hviezdičky, lebo príbeh o samotnom "diablovi", ako sa nazval hlavný aktér filmu, ma moc nezaujal. Ale za hudbu a pár efektov mu prideľujem ešte jednu navyše. Inak som veľké očakávania ani nemala takže ma film ani nesklamal ale ani ničím neprekvapil. Taký priemer v akčnom fantasy.

Hledání Země Nezemě (2004)

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je?

Kudrnatá holka (1991)

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala.

Herkules (1997)

"Hercules, stúpa na vrchol, grécko padá na zadok ach dámy to je gól..."... asi tak by som okomentovala túto jedinečnú, na pohľad obyčajnú rozprávku. Špirálkovité antické stĺpy a nabobtnané obláčiky sú typickými znakmi pre tento snímok. Nielen, že sa tu zišli skvelí dabingoví herci (čo sa slovenského dabingu týka) ale taktiež sa tu stretol milý príbeh so zvučnými piesňami.

Střihoruký Edward (1990)

Johnny Depp v jeho prvej hlavnej úlohe ako “bezruký nečlovek” a to hneď pod režisérskym dohľadom “temného” Tima Burtona. Už na prvý pohľad môžte vidieť, kto režíroval tento film. Svojím neobyčajným štýlom je Burton jedným z najlepších režisérov, čo nakoniec dokázal aj pri tomto kúsku. Na chlp rovnaké domčeky, ženušky s poriadnymi manželmi a naivnými detičkami. Tak sa to aspoň na prvý pohľad zdá. No ľudská závisť a túžba mať čo si zaumienite je niekedy nezlomná. A tak to vyzerá aj na (ne)šťastnom konci tohto filmu.

Hook (1991)

Film pre malých i veľkých. Tento kúsok sa Spielbergovi celkom podaril, teda minimálne čo sa vizuálu týka. Tak trochu inak poňatý Peter Pan, avšak so skvelým hereckým obsadením. Poukazuje hlavne na to, ako sa “dospelí” nevedia vcítiť do role detí, tak prečo si to rovno neskúsiť? Zalietať si nad oblakmi, občas si zakrákať a raz za čas si zahrať basketbal... Krásne kostýmy, skvelá scéna a všetko dokopy to dáva pekný obraz o predstavách Krajiny nekrajiny.

Gia (1998) (TV film)

Typický príbeh modelky a modelingového priemyslu ako takého. Peniaze, drogy, sex, láska a Angelina Jolie ako prekrásna, no zároveň neobyčajná divoška. Svoju rolu zahrala prekvapujúco dobre a tým v mojich očiach neskutočne stúpla. Kamera, strih a hlavne hudba celkom zapôsobili no koniec koncov bol príbeh celkom predvídateľný. Avšak to nič nemení na tom, že sa Angelina konečne predviedla a právom si zaslúžila zlatý glóbus.