Dárce (2014)

Dnešní, prvoplánově a ploše myslící divák myslím tenhle film nemůže pochopit. Je to vlastně o úplně něčem jiném, než tom, co se děje na plátně. Vše graduje koncem, který je spíš symbolikou než obrazem faktu. Pro mě konečně Sci-Fi která není postavena na vizuálních efektech střel paprskových zbraní (děj nepodstatný ) typickým případem je Jupiter vychází ... ale na zapojení mozku diváka. Velký potlesk a za mě 100%

Ospalá díra (2013) (seriál)

Vzali náklaďák Amerických klišé, legend, nesmyslů a ptákovin a udělali z toho seriál postavený na jménu filmu... tomuhle se nedá říct jinak než: Děsná blbost...

Mezi životem a smrtí (2013) (seriál)

V balastu milionu lékařských serošů je tenhle spíše lepší než horší, když přidám doktora Sunga, tak je hodně nad průměrem. Tahle rozdílová postava dělá ze seriálu takové malé očekávání na to, co Sung řekne. Sice, není to moc, ale jeho hlášky jsou něco jako Zelenka v SGA, prostě ho žeru :-)

Jupiter vychází (2015)

Dvakrát jsem se musel podívat, jestli náhodou to není záznam z nějaké 3D gamesy z PSP3 Takhle zkratkovitý děj určený jen k tomu, aby se tam hodně střílelo a hráč, pardon, divák, nemusel moc myslet nad dualitou dobra a zla, to se snad jinde než v gamesách nepotká... jako, jestli z toho udělají hru, rád si zahraju, ale film? To snad ne....

Interstellar (2014)

Poměrně zajímavá Sci-fi která velice slibně začíná a i přes celkem otravnou vleklost je celkem sledovatelná. Bohužel, autor dojel přesně tam, kde jsem doufal že nedojede... což je klasická ichtylní úchylka filmařů z USA na šťastné konce... všem vřele doporučuji, aby film stopli ve chvíli, kdy odhodí druhou část zátěže... na druhou stranu, pojetí robotů je u mě za velký potlesk a jsou pro mě tou opravdu nejzdařilejší částí filmu. A jen díky nim dávám 4 hvězdy, bez nich je to za 3 :-)

Mistr kickboxu (1992)

Jediným důvodem, proč Chuck Norris neobdržel Oskara za výkon ve filmu "Sidekicks", je strach předat Chuckovi jakýkoliv tupý kovový předmět. To je prostě sebevražda. Dávám 5 bodů a do smrti se budu otáčet, aby mi Chuck nedal kop s otočkou za to, že jsem nedal 6 !!!

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nuda... 1/5 uvažoval jsem nad odpadem, ale za to, jak mě Katniss pobavila sestřelením dvou stíhaček jednou ranou (z luku, samozřejmě, jak jinak :-D ) prostě dávám 3 hvězdy. No ano, hodnotím za 1/5, jak už jsem psal, ale dvě strhává za to, že ty samé stíhačky předtím nesundalo několik kulometů pražících to do nich hlava nehlava :-) Hold, za blbost se platí v Hladových hrách :-D

Škatuláci (2014)

Syn je z filmu nadšený, takže co já, nechápající rodič mám říkat víc :-)

Divočina (2014)

Očekáváte li akční snímek ve stylu Divoká řeka, pak vás Wild nenadchne. Očekáváte li klasickou Road Movie tak ani potom vás snímek nenadchne. Není to prostě vodopád akce jaký nám tak nějak univerzálně vyrábí Hollywood prakticky ze všeho co mu padne do mixéru a původní obsah nebo myšlenka ho vlastně nezajímá. Hlavně když je dost kečupu a "divák polobl" bude spokojen. Ale vrátím se k Divočině, Film je vlastně životní retrospektivou mladé ženy, které se zhroutil svět a ona se s tím snaží vyrovnat. Promítají se ji obrazy jejího života a divák postupně žije její život. Samozřejmě, film se prvoplánově odehrává na Pacifik Crest Trail , ale ta je jen jakousi nití, která vede hrdinku vlastním životem. Musím napsat, že mě vcelku překvapila Reese Witherspoon kterou jsem dlouho nikde nepotkal(filmově samozřejmě) a z přitroublé blondýnky se nám klube vcelku slušná herečka která dokáže zahrát. Nechci se o filmu příliš rozepisovat. tohle dílo je z kategorie těch, které musí divák pochopit a přemýšlet u nich. Tím ale neříkám, že je film nudným dílkem, naopak, mě bavil. Co říct závěrem... vlastně to, že jsem vám neřekl vlastně nic, což je dobře a řekl jsem vám, co potřebujete vědět, což je asi taky dobře. Prostě ode mě 4* přemýšlel jsem o 5ti, ale malá rezerva tam je :-)