Resident Evil: Odveta (2012)

Teda na tohle se pomalu nedalo koukat, docela slibný začátek se proměnil v absolutní ,,neovládatelný´´ videoherní patos, kde hlavní náplní bylo to, že zde Mila procházela simulovanými městy, kde bojovala s monstry a vojáky společnosti Umbrella. Kdyby to byla aspon skutečná města a byli by zde normální zombie, jako v předchozích dílech, nemuselo by to být špatné, ale tohle bych spíš nazval místo Odvety Resident Evil: Odpad, ale přesto ho neudělím, protože závěrečná scéna s Bílým domem obklopeným nemrtvýma, draky je možná přehnaná a spíš by se hodila do filmu Království ohně, ale mě se docela líbila, takže ta jedna hvězda s odřenýma ušima sedne.

Ženy sobě (2011) odpad!

Na tohle se opravdu nedalo koukat. Námět slibný - ženská Pařba ve Vegas, to nemuselo být zas tak špatný. Ale sledovat film, kde mi je hlavní hrdinka od první chvíle extrémně nesympatická, sledovat film, který má scénář, jako kdyby ho naspala dvanáctiletá ožralá holčička. Fuj, fuj, fuj.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Herecky skoro kompletní zábavná předloha Okresního přeboru.

Velký útěk (1963)

Výborná válečná klasika se skvělými herci. Celý tři hodiny sem byl napnutej jak struna.

Prometheus (2012)

Rozhodně první polovina filmu stojí dosti za prd, vyloženě se seznamujeme s posádkou lodi Prometheus, ale nic víc se zde neděje. Pak konečně film začne odsýpat, ale nepochopil sem proč Fassbender (robot) dal doktorovi Hollowayovi do drinku tekutinu ze džbánu, která z něj udělala mutanta, dále sem nepochopil, proč po následném spálením plamenometem zase pan doktůrek obživne a vraždí své bývalé společníky, trochu logiky, na tu někdy Ridley zapomněl. Závěrečná scéna byla docela povedená, ale na to, že to byl prequel ke slavnému Vetřelci, si mohl pan režisér dát trochu více dřiny. Je jasné, že za 2-3 roky asi pujdu na pokračování a vše si srovnám v hlavně a možná změním hodnocení k lepšímu.

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen = největší komik dnešní doby. Těch vtipů tam bylo tak strašně moc, že jsem malém vylétl ze sedačky. Celý film je mix sarkasmu, nechutných slov, násilí a samozřejmě politický podtext je zde znát. Dále bych kromě Cohena pochválil Bena Kingsleyho, který opět jako padouch zazářil, skoro si říkám, že dát dát si před filmem jointa by asi nebyl nejlepší nápad :-D.

Temné stíny (2012)

Určitě slabší Burtonův film, ale výprava, včetně kostýmu byly na skvěli úrovni.

Mickovy modré oči (1999)

Skvělá komediální romantická gangsterka, spoustu italských písniček včetně Mambo Italiano a taky James Caan jako mafiánský tatínek. Ač je to k nevíře, tady mi Hugh Grant ukázal, že je to herec, nikoliv v kýči zvaný Notting Hill.

Thor (2011)

Ta trapná závěrečná bitva shazuje jednu hvězdu dolu.