Mělčiny (2016)

K dokonalosti žralokonádí série, zejména hvězdného Šarkanáda III, tomu nějaký ten zoubek chybí, ale což? Surfařka a mořská panna ve mě tenhle film nemůže nemilovat.

Lék na život (2016)

Wellness pobyt pro pokročilé (milovníky hororového žánru). Muselo to být právě na některém z alpských štítů na dohled, kde se Viktor Frankenstein shledal se svým stvořením. Za tu báječnou, ponurou vizuální stránku přihazuji 2 hvězdičky.

Nový svět (2006)

Neobyčejný film na pomezí poetické halucinace a terénního výzkumu zúčastněným pozorováním. Migrace před 100 lety.

Špatnej polda (2009)

Psychedelická one-man show Nicolase Cage v roli sjetýho poldy, kterému ale dost dobře přihrává Elvis leguán? No ano, tohle je totiž skoro čistej dadaismus.

V zajetí démonů (2013)

Jsi můj kamarád, že jo? Budeme si hrát... Tfuj tajxl, ten paranormál pocit, že ZA DVEŘMI NĚKDO JE, i to cukání palce u nohy, co vás ve 3:07 pravidelně budí ze spánku, dostanou po shlédnutí příběhu z Amityville akutně strašidelný rozměr. Doufám, že to brzy přejde...

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Já tyhle Tarantinovy exkurze do alternativní historie prostě miluju. Báječnej Hollywood, Brad, Leo s plamenometem, po zásluze zlikvidovaní Mansonovic zmetci... a cígo s LSD. (PS: kobejne, taky mě to zajímalo! A tady je odpověď.)

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Ona: Milosrdenství Boží je nekonečné... On: Babské tlachy! Krásně odvyprávěný, a jakkoli se to při současném boomu kvalitních seriálů (jako 1864, který stejné období nahlíží z jiné perspektivy) může zdát neuvěřitelné, i po 50 letech syrově, realisticky vyznívající seriál se skvělými dialogy. Mrazivě neromantické 19. století plné přetvářky, diskriminace, špíny a pastí sešněrované "morálky". Ano, je to ošklivé, když se děvče vdá, ale ono to jinak nejde a časem si zvykne... Nikdo se přeci nevdává z lásky, to je jen taková vymyšlenost.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Už jsem úplně zapomněla... Tenhle film by stál za to i jen na poslech, coby báječný soundtrack k 90-tkám. :) PS: Jéžiš, a za bárem je Sting!

Polosvět (2015)

Secesní klenot, zločin z vášně, nad nímž by temné dvojče policejního rady Vacátka jen zaplesalo.