Dokonalý trik (2006)

Jeden z filmů patřících do mojí TOP 10. Nolan je pro mě prostě jednička mezi režiséry a Bale mezi herci. Úžasné nápady ( klonovací přístroj, propojení s historíí – Tesla), ještě úžasnější herecké výkony a naprosto fascinující kamera. Střípky postupně do sebe zapadající mozaiky z různých časových období , kterou pochopíte až na konci. Film, na který bych se podíval i třikrát za sebou, a pokaždé bych našel něco nového. A k tomu všemu staré lidské přítelkyně intrika, žárlivost a touha po tom být lepší než někdo koho nenávidíme. Jde přece o prestiž….

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Aneb jak samotářská, nezkrotná a divoká Holly ke štěstí přišla. Audrey krásnější a kouzelnější než kdekoliv jinde – jo, i více než v Roman Holiday. Jediné co mi vadí je to poleno jménem Geoge Peppard (podle komentářů nejsem jediný, ovšem je pravda, že by ho lépe zahrál můj retardovanýkamarád), které tam nemělo vůbec co dělat. Romantická komedie, kde romantiku je třeba hledat lupou, ale pohodová nálada je na každém kroku. Spolu s Amélií a Love Actually tvoří můj trojlístek romantických komedií.

Klub rváčů (1999)

Potemělá atmosféra, excelující Norton s Pittem (pro mě osobně je Pitt Pan herec, a kecy typu že umí hrát jen pod dobrou taktovkou mám fakt rád) a anarchistický podtext zabalený tak jak to umí zřejmě jen Fincher ….. Navíc moc často se nestává, že by film jel od začátku do konce, bez byť i deseti sekund nudných záběrů – no, David to opět dokázal. Vážně kultovní záležitost. Pro mě daleko víc než třeba takové Pulp Fiction.

Amélie z Montmartru (2001)

Nádherný úsměv Audrey Tatou, kouzelná hudba Yanna Tiersena a bravurně zvládnutá kamera dělají z tohoto filmu jeden z mých nejoblíbenějších. Není třeba slov, to je třeba vidět. Ta něžnost, magie, krása a smysl pro detail musí i zarytého cynického idiota donutit přemýšlet .

Forrest Gump (1994)

Z mnou viděných filmů jasné numero uno. Takový neskutečně pestrý mix emocí ve mně žádný jiný film nevyvolal, a pochybuju že se to nějakému povede. Dokonalá střídání tragických a komických scén, výborný scénář (četl jsem knihu, scénář je lepší) a neskutečný Tom Hanks. P.S. Tenhle film je krásnou ukázkou mého názoru, že filmy mají povznášet a obohacovat ducha. Dokonalé.