Stmívání (2008)

Třetí hvězdička jen a pouze za Kristen Stewart.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Tento film je absolutně někde jinde než předchozí dva (ač velmi dobré) díly. Oproti nim je daleko temnější, rádoby vtipné vsuvky v podobě Jar Jar Binkse a podobných vymizely, a naskýtá se nám jen čistá akce a proud emocí. Dokonalé napojení na předchozí, respektive budoucí filmy, jako například tolik citovaná proměna Anakina v Darth Vadera mě smetla, dále také vyvraždění Jediů a nastolení vlády temné strany pomocí geniálního tahání za nitky senátorem Palpatinem/ Darthem Sidiousem. Myslím, že kvalitou může být tenhle snímek řazen mezi původní epizody. Rozhodně nejemotivnější díl ságy, který mi jen potvrdil, jak moc vlastně miluju Star Wars.

Californication (2007) (seriál)

Jeden z těch mála seriálů, které můžete opravdu doslova shlédnout na "jeden zátah", aniž byste se nudili, či aby vám téma připadalo monotonní. Můžu potvrdit, že jsem se nenudil ani u jedné jediné epizody. Dále si také nemyslím, že kvalita seriálů s přibývajícími sériemi klesá, protože třetí a čtvrtá série byly v mých očích jednoznačně nejlepší. Samozřejmě vám musí sednou humor a styl, který možná není pro každého, ale já se bavil královsky. Hlavní postava (neuvěřitelně dokonale zahraná božským Duchovnym) se konstantně pohybuje mezi stavem štěští a naprostého zoufalství, do kterého se nutno říct dostává především vlastní zásluhou, a toto kmitání a Hankova neschopnost srovnat si život a jeho nechápavé okolí tvoří skvěle fungující kontrast. Obrovské množství vedlejších postav, z nichž bych vyzvedl především Evana Handlera jako Charlieho - Hankova nejlepšího přítele, jehož hlášky mě dostávaly do kolen snad nejčastěji, skvělý scénář a v neposlední řadě i hudba. Snad jen pro roli Becy bych volil jinak, její představitelka je mi nesympatická a naprosto nehodící se do schématu, ale to je možná jen můj názor. Je také třeba zmínit fakt, že v Californication nejde jen o bezmyšlenkovité šukání, pití a fetování, ale především o rodinné a přátelské vztahy, o lásku, smrt a život jako takový, a ač se to na první pohled nemusí zdát, právě toto dělá z Californication skvělý seriál, který si brzy získá - jestli ho už nemá, kultovní status. Now lets rock out with our cocks out !

Disturbia (2007)

Miluju ten pocit, když náhodou narazím na film, od kterého nic neočekávám, a dostanu velmi slušnou podívanou. Původně jsem myslel že to bude jen další romantická teenagerská slátanina, ale po lehce pomalejším úvodu se z toho vyklubal příjemný "thriller" s překvapivě dobrým scénářem, kamerou a hereckými výkony - především Shia LaBeouf se stal mým oblíbencem, což jsem si potvrdil ve čtvrtém Indiana Jonesovi. Ten kluk umí hrát !

Tenkrát na Západě (1968)

Na začátku musím říct, že nejsem (snad mimo Vinettoua) fanouškem westernového žánru. Od Tenkrát na západě jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Výborný film s výbornými herci s výborně vymyšleným scénářem. Co mě ale dostalo, byla naprosto dokonalá hudba - definitivně jedna z nejlepších, ne, oprava, nejlepší. Film jako celek se mi zdá lehce lehce přehodnocený, ale každý má hold jiný vkus. Ačkoli kladné a záporné postavy byly jasně dány, nikomu jsem vyloženě nefandil, a to je pro mě osobně dost podstatná vada na kráse - opět však upozorňuji na svou averzi vůči westernům, a tudíž je to čistě můj subjektivní pocit. Tu pátou hvězdu dávám čistě za tu úžasnou, skvělou, epickou, srdcervoucí, dokonalou hudbu.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Postavy jsou napsány a zahrány skvěle, kulisy a triky také velmi propracované, ale to bohužel znevažuje od třetí série scénář. První série skvělá, druhá dokonalá, třetí již slabší a čtvrtá zatím (4x08) silně nevyvážená, bez nápadů, zdlouhavá a místy opravdu nudná, a hold jedna hvězda musela dolů. Navíc mi chybí nějaký ústřední motiv - příčina apokalypsy, dění v jiných částech světa nebo něco podobného. A jelikož nic takového nebylo naznačeno ani ve čtvrté sérii, obávám se, že seriál bude postupně upadat, jako spousty jiných skvěle rozjetých projektů, dokud bude vydělávat peníze, a jelikož je nesmírně populární, bojím se, že to bude ještě dlouho. Dokonalý příklad toho, proč by se mělo odcházet na vrcholu.

Spartakus (2010) (seriál)

Miluju seriály a filmy s tématikou starověkého světa. Spartakovi jsem se dlouho vyhýbal, ani vlastně nevím proč, každopádně po prvním dílu jsem okamžitě věděl, že to bude má krevní skupina. Té krve a sexu tam bylo možná trochu přehaně, ale co. Nic není dokonalé, ale tenhle seriál k ní má blízko. "Forge your own path, or join with us, and together we shall see Rome tremble !"

Temný rytíř povstal (2012)

Po dokonalém Temném Rytíři všichni čekali dokonalý závěr, a ten také dostali. Batman konečně ukázán jako obyčejný zranitelný člověk, nejen jako neohrožený superhrdina potírající zločin. Bane v Hardyho podání je skvělý. Epické a strhující finále - i přes Baneovu odbytou smrt. Jak tohle může někdo srovnávat s Avengers?