Vikingové (1999)

Na můj vkus podhodnocený film. Příběh je skvělý, zpracování také, a hudba je opravdu krásná. 75%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První tři série byly boží, čtvrtá hodně upadla a bál jsem se, že se seriál bude muset ukončit, ale tou pátou se postavil na nohy a zatím tedy dávám plné hodnocení. Jsem jediný kdo má raději Rudyho než Nathana?

Skins (2007) (seriál)

It's hard to get by just upon a smile ...

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Další z řady předčasně ukončených seriálů s obrovským potenciálem. Možná to bylo tím "LOST" nádechem, kterým si mě FlashForward získal, nebo možná mám jen rád sci-fi, každopádně velká škoda že se nedožil ani druhé série. Samozřejmě je možné, že po dejme tomu třech sériích by hodnocení kleslo na 4*, ale to je riziko, které bych klidně podstoupil.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Boží. Každé postavě dokonale sedí její charakter, scénář každé epizody je originální a vtipný, navíc kombinace absurdně vtipných situací se skutečnými traumatickými zážitky ze života je velmi povedená. A to nemluvím o tom, že tu !konečně! není žádný umělý smích. Zasloužilo by si to více než 82%.

Temný rytíř (2008)

Natočit takovej film (90%;4.nejoblíbenější) podle komiksu, klobouk dolů. Asi je to jen další voda na mlýn, ale Nolan je prostě borec. Bale je nejlepší Batman všech dob, ať si říká kdo chce co chce. Ledgerův Joker byla role, která mohla lehce sklouznout k trapnosti a přehrávání, ale ne, zahrál to neuvěřitelně, a Oscara dostal naprosto oprávněně, nejen kvůli tomu že zemřel. A zbytek, ať už hudba, scénář nebo dynamická kamera, všechno perfektní. Nejlepší film o Batmanovi, který kdy byl natočen.

Počátek (2010)

Skvělý film, zvláště scénář, ten je opravdu dokonalý. Kdyby Nolan natočil jen tenhle jedinej film, byl by pro mě kultovní režisér. Nechápu, proč lidi nadávají na akční scény a jejich nepřesnosti a podobné pičoviny, tenhle film je především o příběhu, a ten je kurevsky povedenej.

Gladiátor (2000)

Doslova "velký film". Od výpravy, přes scénář až po herecké výkony ( zvláště to co předvádí Crowe ). Příběh intrik, zrady, pomsty a lásky až za hrob. Velkolepé, jednoznačně nejlepší historický velkofilm, ať si každý říká co chce. Závěrečné scény spolu s "Now We Are Free" soundtrackem vytvořily ( alespoň pro mě ) jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Dokonalé.

Pán času (2005) (seriál)

8/10. Jedna hvězda musela dolů, nemůžu si pomoct. Příliš pohádkové a barevné. Někomu se to možná líbí, no mně ne.

Útěk do divočiny (2007)

Abych citoval The Doors : " Can you picture what will be, so limitless and free ? " . Velmi silný film, s krásným a obdivuhodným poselstvím. Ten "to je vážně jen film ?" pocit na konci je neskutečný. “...for there is no greater joy than to have an endlessly changing horizon, for each day to have a new and different sun. Dokonalé, úžasné, epické a bohužel, ne příliš známé dílo.