Okrsek 13 (2004)

Hloupounky pribeh, ktery je ovsem jen takrka nepodstatnym vesakem k obaleni akcnimi scenami, pusobicimi ve sve opravdovosti a realisticnosti temer osvezujicim dojmem a filmu bude odpusteno vse ostatni. Parkur vykony jsou bezchybne, stejne jako choreografie bitek, jiste ne nahodou pripominajici kvalitni rucni praci z thajskeho tymu Tonyho Jaa.

Old Boy (2003)

Smej se a svet se bude smat s tebou. Tohle je pribeh nad pribehy a vice poselstvi nez film, snad proto, ze Oh Dae Su mel patnact let na tohle pouceni. Choi Min Sik ztvarnil jednu z nejvyraznejsich osobnosti filmu vubec a dokazal to genialne. Park Chan Wook buduje svuj pribeh pekne nenapadne a postupne se nam rozpletaji zanry a film jakoby sam zacina rust. At mi nekdo rekne podobnou zaverecnou scenu, pri ktere se cloveku v hlave vystrida tolik emoci. Technicky skvele zvladnute remeslo ukazuje dokonaly scenar. V podstate kterakoli veta hrdinova monologu muze byt citaci.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Velmi vysoka uroven televizni tvorby, herecke prace a hlavne rezie Jiriho Stracha, provazi napinavy a dramaticky vyvazeny simek z obdobi heydrichiady a toho co predchazelo. Krasne a verohodne vybudovane postavy obou hlavnich predstavitelek, kdy Tatiana Vilhelmova ma vetsi prostor a Klara Issova, zase o neco lepsi charakter postavy. Skvele je doplnuji a nekdy i zastinuji panove Ivan Trojan v roli skromneho, odvazneho a podvadeneho manzela a Jiri Dvorak, jehoz postava se zda prvoplanova, ale z niz je citit hluboke zaujeti jake herec sve postave venoval. I ostatni herci odvadeji vysoky standart, vyprava je temer bezchybna a cele to vyzniva profesionalne. Scenaristicka dvojice dokonale vyuzila dramaticnosti valecne doby, jenz tvorila, nebo lamala charaktery.

Osamělý mstitel (2003)

Nejlepsi film Vina Diesela (snad jedina jkeho role, ktera se mu da verit) s pekne a nekdy az realisticky natocenou akcni casti a ne uplne hloupym scenarem.

Osudový dotek (2004)

Nehororovy thriller, nedramaticke sci-fi, nenapinavy horor. Par povedenych scen, ale trailer je lepsi, nez samotny film.

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Jedno z nejlepsich del, ceskoslovenske televizni tvorby. Napadita pohadka s dostatkem humoru, pisnicek J. Uhlire a krasnou Marketou Fiserovou v hlavni dvojroli.

Pád do tmy (2005)

Reziser si vystacil s malem. Skvela je uz uvadejici autonehoda, bohuzel v druhe pulce napjate rozeraneho hororu, po odhaleni zalezitosti skryvajicich se ve tmach jeskyne, je film uz dokonale nestrasidelny a je z nej jen lekaci vyvrazdovacka.