Na ostří nože (1997)

Není to špatný, námět dobrej, příroda krásná, ale kazí to spousta nesmyslů a nelogičností. Frajerům nemoknou sirky, kůži z medvěda vydělaj za půl dne na slušivou vestu, atd. S fakt otřesným českým dabingem jsem se nedostal ani přes prvních pět minut a musel jsem shánět originální verzi, takže na Zbyňka Mahdala a spol. pozor, tentokrát se mimořádně vytáhli.

Kon-Tiki (2012)

Úžasná podívaná pro všechny, co maj v srdci dobrodružství a touhu po dálkách. Ty v tom totiž nebudou hledat nějakej filmovej "kumšt" a podobný intelektuální nesmysly, ale právě to výjimečný vyjádření chlapský touhy po dalekejch cestách, ať už vedou kamkoliv. V HD rozlišení parádní zážitek...

Lars a jeho vážná známost (2007)

Snažil jsem se vydržet dokonce, ale posledních deset minut už jsem prostě musel dát zrychleně. Nebylo to ovšem z důvodu, že bych byl dojatej příběhem o Larsovi, ale jednoduše tím, že už jsem tu nudu nemohl snést. Tisíckrát viděný schéma o dobrotě lidí z americkýho vidlákova mi nedojímá. Jedinej originální prvek je ona "Real Girl", což je na tak dlouhej film hodně málo. Navíc R. Gosling mi nepřišel nijak výjimečnej a E. Mortimer (ač jí to moc sluší) se tváří ve všech filmech pořád stejně veselosmutně. Naopak Paul Schneider podal výbornej výkon, za něj jedna hvězda.

Láska je láska (2012)

Už samo o sobě to bylo těžko stravitelný, ale korunu tomu teprve nasadila naivní protirasistická agitka. Přestává mi bavit hledání kvalitního českýho filmu, protože při tom musím shlídnout spoustu plev jako je tahle.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Jednoznačně nejlepší zpracování příběhu o Beowulfovi s výbornou skutečně severskou atmosférou. Naprosto mi tenhle minimalistickej film nadchnul, dejchá z něj duch severskejch ság. A díky Sheevisnu(ovi) za fotku.-)

Vikingové (2013) (seriál) odpad!

Neskutečně slabí herci, milión historickejch nesmyslů (tohle že točil History Channel?!), ale ze všeho nejhorší je scénář. Nechápu, proč si Hirst nevymyslel pár postav, ke kterým by přidal nějakej primitivní telenovelovej děj, on se radši rozhodl zprznit rovnou "Ragnars saga Loðbrókar". Pro konzumenty americkejch slátanin asi fajn zábava, pro ty, co mají opravdu zájem o vikingy, si doporučuju přečíst (nejen) tuhle ságu ve vynikajícím českým překladu v knize Sága o Völsunzích a jiné ságy o severském dávnověku.

Oui, šéfe! (2012)

Kdeže jsou starý francouzský komedie... Bylo mi jasný, že se nebudu smát od začátku do konce, ale aspoň pár pousmání jsem očekával. Kdepak. Největší chyba je na straně hodně ubohýho scénáře a taky na parťákovi Jeana Rena. Micheal Youn je úžasně nesympatickej herec, jehož další filmy si rád nechám ujít.

Okamžik zkratu (2012)

Sice nic originálního, na filmu je znát silnej vliv z Británie, ale přesto hodně dobrej snímek o partě zmrdů, co se živí distribucí drog. Jedno z realistickejch děl, který ukazuje organizovanej zločin v hnusotě a krutosti, jaká je mu vlastní, narozdíl od slaboduchejch filmů glorifikujících kriminalitu, kde se pohybujou uhlazený přiteplený mafiáni.

Pornografický vztah (1999)

Romantická intelektuálská nuda. Dlouho mi nebyla nějaká ženská ve filmu tak strašně protivná jako tady. Pro mě totální šlápnutí vedle a ztráta času. Odpady dávám jen zřídka, tentokrát jsem o tom hodně uvažoval, ale pak jsem si vzpomněl na povedenou a zajímavou hudbu, pravej opak filmu.

Dýchat (2011)

Zajímavej příběh, kterej neztrácí na atraktivitě ani minimalistickým (skoro až TV) zpracováním. Celej film mi přijde tak trochu jako jeho hlavní hrdina - navenek betonově šedivej, ale uvnitř hraje barvama...