Žena v kleci (2013)

Dobrá drsná a chladná detektivka, přivítal bych víc černýho humoru nebo lehkýho odlehčení, občas se to tvářilo zbytečně temně a neosobně. To, že v Dánsku a na severu obecně detektivky hodně uměj, to je jasná věc, jen se trochu obávám, aby se z tý jejich kinematografie nestal filmovej Terry Pratchett. , chrlící jedno dílo za druhým jak přes kopírák.

Kalvárie (2014)

Podařený drama s drsným krajem i počasím, který jakoby vystihovalo charakter několika postav z malý komunity nesoucí si svoje křivdy a bolesti, jež pak v opilosti nebo zoufalství křičí na kněze, kterým možná jen naoko pohrdaj a kterej na tom není o moc líp než oni.

Louis C.K.: Live at the Beacon Theater (2011) (pořad) odpad!

Já vlastně stendapy nikdy moc nemusel, ale Dylan Moran a Ricky Gervais mi ukázali, že to může bejt slušná prdel a dobrá zábava. Ve vzácný dlouhý chvíli jsem se odhodlal hledat jejich konkurenci a bohužel jsem narazil třeba na tohle tragický vystoupení s opravdu primitivním humorem korunovaným projevy hysterickýho smíchu stádoidního publika. Nevtipný, jenom kurevsky sprostý, děs a bída.

Do tvých rukou (2004)

Film, kterej mi solidním zpracováním potvrdil mj. to, že většina lidí, která chce pomáhat druhým, má sama se sebou obrovský problémy, který si právě starostí o druhý kompenzuje.

Královská hra (2004)

Politický drama, který mi přišlo tak trochu jako podivnej prequel ke Vraždě. Královská hra nemá se zmíněným seriálem jen společnou spoustu herců a zaměření na politiku (byť to je výrazně silnější než ve Vraždě), ale i atmosféru. A to je jenom dobře.

Vražda - Série 2 (2009) (série)

Možná o kapku slabší než první série, přesto pořád silnej nadprůměr nejen v žánru seriálů. Tentokrát mi tolik neoslovil námět, ale tempo filmu, režie a herci vynikající.

Nō otoko (2013)

Ke konci už hodně přitažený za vlasy a vyhnaný do extrému, ale i to k japonský tvorbě patří a celkově se jedná o hodně zajímavej a netradiční film, kterej si zaslouží plnou pozornost.

Pot a krev (2013)

Nečekal jsem nic a dostal jsem nářez, kterej mi totálně sednul. Drsnej a nekorektní humor, takovej kterej se už moc často nevidí. Film navíc nesklouznul k laciný nostaligii devadesátek, maximem je pár tehdejších evergreenů hrajících v pozadí. Pojetím a trochu i námětem mi to připomínalo Burn After Reading, ale řek bych, že zůstalo jen u zdravý inspirace, o kopírování nemůže být řeč. My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness

Dům snů (2011)

Mám rád mysteriózní filmy a při pátrání po nich jsem čirou náhodou narazil na tenhle kus, kterej mě v době uvedení do kin (nebo spíš rovnou na DVD) minul. Nakonec to na jeden večer nebyla špatná volba, byť už tady všechny náměty z filmu několikrát byly a závěr byl tradičně slabší a spíchnutej horkou jehlou.

České století (2013) (seriál)

Slušná práce, paradoxně se mi nejvíc líbily dva díly zabývající se nástupem komunismu, na který jsem se těšil nejmíň. Snad mi druhá polovina nedonutí opravovat hodnocení směrem dolů.