Tak jako v nebi (2004)

Snad každej člověk občas potřebuje takovou pohádku pro dospělý, byť místama trochu drsnější. Osobně bych se v takový komunitě lidí asi zbláznil, ale ve filmu se na to dobře kouká a taky poslouchá (hlavně píseň od Helen Sjöholm je skoro nadpozemskej zážitek). Na odreagování a občasnou slzu v pozdní večer naprosto ideální.

Sladký život kurev (2011)

Zbytečně dlouhej dokument o lidský špíně a k tomu soundtrack, kterej mě (asi na rozdíl od ostatních) mimořádně vytáčel. Ovšem na to, aby se člověku udělalo ze svýho druhu špatně, to funguje bezpečně.

Jógiša X no kenšin (2008)

Slušně promakanej thriller ve stylu, kterej dřív uměli v Americe a jelikož jim tam už asi vyhynuli šikovný scénáristi a režiséři, tak musí žezlo přebrat Evropa a Asie. V Asii si k tomu samozřejmě přimíchají pár svejch ingrediencí ve formě pomalejšího rozvláčnějšího tempa nebo skoro komický postavy mladý policistky, ale i díky tomu je film zajímavej a nenudí. Aspoň teda pro mě.

Útok na Wall Street (2013)

Čekal jsem primitivní akční řežbu a dostal jsem zajímavou aktuální studii možnýho dopadu nemocnýho systému na běžnýho občana. Málokdy jsem nějakýmu frajerovi držel palce tak moc, jako v tomhle filmu. Je jasný, že celej problém je neskutečně zjednodušenej, ale to na atraktivnosti a solidním zpracovnání filmu nic nemění.

Šmejdi (2013)

Je nutno říct, že největší zásluha Šmejdů je v tom, že se o problému začalo otevřeně mluvit v médiích. Jinak mi jako dokument nepřijdou zrovna zdařilí, větší vypovídající hodnotu má spousta reportáží z Černých ovcí. Autorka se sice snaží nezasahovat do dění a všechno sledovat pokud možno objektivně, ale zároveň je dokument emocionálně zabarvenej, což působí trochu rozporuplně. Uvítal bych klidně kratší pokračování, ve kterým by bylo jasně řečeno, proč na takový nesmysly vůbec nejezdit a kde by se uvedly alespoň základní možnosti obrany a ochrany spotřebitele. Anebo klidně delší pokračování, kde by byly zvěřejněný ksichty všech těch šmejdů, aby před nima mohl slušnej člověk hodit slinu na chodník.

Ene bene (1999)

To se mi ale poslední dobou daří narážet na hovadiny:-(. Měl jsem zvláštní chuť na malej realistickej českej film a dostal jsem zas jen vykonstruovaný dialogy, zoufale přehrávaný scény a takovou tu provařenou českou hořkosladkost.

Speciální jednotka (2011)

Strašně naivní film, kterej by se námětem a zpracováním hodil tak maximálně do osmdesátkovejch béček. Do poslední minuty jsem dával Francouzům šanci, kterou bych Američanům vzal daleko dřív, ale kdepak, je to prostě blbost k uzoufání, bezduchej akční film s provařenou roztřesenou kamerou.

Stoker (2013) odpad!

Asi nedokážu dostatečně ocenit tohle umění pro umění, úžasnou intelektuální nudu, vznosnou artovou formu pro vakuovej obsah, ale strašně, opravdu strašně, mi to nebavilo.

Dozvuky (2012)

"Tenhle svět je jedno velké "kurewstvo". A my to nezlepšíme, ale víš co? Nebudeme se na tom podílet. A to už je hodně." A o tom ten film je.

Životy těch druhých (2006)

Možná bych dal i pět hvězd, nebejt znechucenej z českejch ekvivalentů německejch disidentů, který se v mnoha případech podepsali dosti nepovedeným způsobem na polistopadový historii naší země, takže filmy o nich zrovna dvakrát nemusím, byť se jedná tentokrát o sousedy. Ale to je (asi) jen můj problém, film je jinak pěkně natočenej, přes všechny ty morální a etický dilemata pěkně šlape a nenudí.