• Pohádka

Bláznovo zlato (2008)

Zaujali mě postavy Finn (Matthew McConaughey) a jeho žena Tess (Kate Hudson), do které jsem se v době mého prvního zhlédnutí rovnou zamiloval. Sympatičtí jsou rovněž Nigel (Donald Sutherland) a Gemma /Alexis Dziena). Příjemné vidět ...

Pravda a lež (1992) (TV film)

Je to přesně tak, jak řekl pastýř Cyril: Potíž je v tom, že Pravda a Lež jsou ženského rodu !

Zlatník Ondra (1995) (TV film)

Ruda z Ostravy chytrolín cháchá. Překvapuje mě, že zde není napsáno jméno princezny Jana Kulhánková

Všechnopárty (2005) (pořad)

Všechnopárty pana K.Šípa mám rád, ale u talkshow vždy záleží na výběru hostů, asi ted nejvíc si vzpomínám na díl s P.Procházková, N.Fridrichová a H.Scharffová. Utrpení bylo s E.Farnou

Vetřelci a lovci - Užij si se psem (2012) (epizoda)

Stalking. Drsné. Je smutné, když se lidi snaží si nedělat problémy. Zlo se musí potírat. Maminky (Iva Janžurová) je mi líto. Milánku, nechceš, abych ti udělala semlbábu ?. Režisér Renč mě zklamal, že díl neobsahoval další příhody pana Kalivody a pana Linharta. Vtípek nakonec (komisař stojí před benz.pumpou pije kafe z automatu a dlabe bagetu) Kde jste komisaři ? Já, právě jsem v luxusní francouzské restauraci před sebou mám haldu krevet, krásnou přítelkyni, popíjím Sauvignon ročník 2007 proč ? Tak to Vám závidím ! … Vám se tedy vyplatí brát telefon. Doufám, že mi to alespoň nevystydne.

Vetřelci a lovci - Krutá nevěra (2012) (epizoda)

Hyenismus. Ta skupinka čtyř byla šílená, cituji :Správně, hrajeme si, Iva Frühlingová nejlepším velmi pobaveným smíchem přesně zapadala do toho (stejně i ostatní), jak to bývá s násilím všeho druhu. Když ho používají oni tak je to legrace, když přijde odveta strašně se diví, že to byla jenom legrace. *** Konspirační hláška JUDr. Zahálky pro povzbuzení paní Podlipné : Musíte jí sdělit, že v tom není sama, že jí pomůžeme. … Á vy to dokážete! *** Kalivoda a Linhart, Kalivoda se ohání mačetou jako pravý samuraj Přesně tak, léčí mě blbě … a Linhart je v pohodě *** V. Podlipná (S.Stašová): Ty fotky vyšly výborně. Jste byla fakt moc dobrá *** Nesnáším kameru rotující kolem dvou lidí co spolu hovoří, stejně jako kolotoče. Tady běh událostí překročil míru pravděpodobnosti, co jsem ochoten skousnout.

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Strach. Simona Stašová zahrála pocity strachu, noční můry a probouzení z šílených snů úplně bravurně a smějící se Juraj Kukura k pocitům jenom přidával. Bezmocnost boje proti úřednímu šimlovi Jo, takže vona je to jenom hra čísel … a psychiatr, který byl nějakej divnej, člověka jistě nepotěší. Myslím, že se pan Renč musel vyloženě bavit při postavách Kalivody (Petr Janiš): Já já jsem jenom otevřel okno a on, podívejte se na něj. Bylo tu , no bylo tu k nedejchání. a Linharta (Vladimír Hauser) “Proč mi tvrdíte, že nesmrdím, když smrdím.“ Kalivoda: Počkejte, co to tam píšete, smažte to. (do počítače) Moje návštěvy se nikam zaznamenávat nebudou … Tak tak to tedy né, abyste na nás oba mohli rovnou před špitálem čekat. Dyť mají všechny počítače nahekovaný a mě budou ozařovat rovnou z auta. … A vy, vy buďte ráda, že po Vás taky nejdou zatim. Zatím. *** Pan Lípa, takovej boháč a má stejný hrníček s broskví jako jsem měl já. *** To, že je někdo paranoik ještě neznamená, že ho opravdu nesledujou. *** Thriller versus logika a nemožné věci je komentováno v mém deníčku (29. Poznámka), bylo to dobrý *** Hudba : Walter Kraft (Opravdu Walter Kraft né Daniel Barták)

Železná maska (1962)

Parodie v historických kostýmech. ** Mazarin: Nevím proč, ale velmi rád vyhrávám!

Bílý tesák (1991)

Hezký film o přátelství člověka, vlka a člověka v hezké, ale poněkud drsné krajině. Nelíbily se mi psí zápasy stejně jako kohoutí, naštěstí se tvůrci filmu v nich nijak nevyžívali. Je ošklivé, když se pejsci či jiná zviřátka trápí :-(