• Pohádka

Bakaláři 1997 - Jak jsme si přečetli Čapka (1997) (epizoda)

Zlikvidovat Karla Čapka! V jaké třídě je? Nic z toho nesmíte číst. Český človíček dokáže ocenit opravdovou hodnotu, až mu jí začnou ošklivit. Je to dobré, moc dobré! Výborný B. Poloczek (škoda ho) , jeho zbožné pohledy na Stalinův obraz či bustu.

V jako Vendeta (2005)

5.listopadu Navždy nám utkví tato noc i její význam pro tuto zemi. Drobná Evey (Nathalie Portman) táhne a je vlečena v boji proti totalitnímu režimu ve Velké Británii Můj čas se blíží. Prosím tě tedy, nikde nevyzraď , kdo jsem a pomoz mi taky vhodně se přestrojit..

Román pro ženy (2004)

Je vtipné, když se pes reklamního kreativce jmenuje Billboard. Jana (S.Stašová) : Přece si nevezmu někoho, kdo volil Bushe. Jan Svěrák v roli číšníka !

Hej-rup! (1934)

Továrník (bývalý) Simonides (J.Werich) a dělník (bývalý) Filip (J.Voskovec) v akci. *** To je upřimnej člověk, ten jim to tam nakreslil. *** A jéje výkvět bankéřstva přišel. Tak jak se vám lichvaří ? *** Pištěk bez vousů v dalším filmu *** Pane, tohle je živý plot ? Né to je mrtvý plot. … zařídíme si plotostřižnu. *** Jé pane továrníku vy jste se změěnil. Já teď chodím ve sportovním víte. To se moc nosí teďka. *** Já tady mám lavór. … Čekáš tady až ten vagón připojí k rychlíku na riviéru, nebo půjdeš na perón. *** Hej-rup peklo nebude ráj se vrací hej-rup s nám kdo bude najde práci. *** První kráva mlíko dává, sláva ať je kráva. *** To je stroj na máslo, jako je Dněprostroj kterej dělá Dněpr, Magnitolstroj, kterej dělá Magnitol, to je Máslostroj. Maslóstroj … Naš maslóstroj novyj, vot charošij. Da da da da. *** Ty přece nemůžeme zatknout. To je nějaký přespolní běh. Běžec č.28 kuchař F.Černý běží! *** Tak todle jsem ti, jáá nechal na heppy-end ...

Ve službách krále (1961)

Kdo bojuje s bezprávím nezůstane ve Francii osamocen. Jeanne de Beauvais zachránila skupina vedená Bílým tesákem.

Okno do dvora (1954)

Bylo vedro, je až s podivem, co lze za potrhlosti vidět z okna do dvora. Slečna Sošná a slečna Smutná, manželé co spí na balkóně a pan Lars Thorwald s invalidní paní, dále novomanželé, paní na lehátku a muzikant-skladatel a tak různě. Vše šmíruje J.B. Jeffries, za což ho Stella kritizuje slovy: A dříve se za to dokonce vypalovali oči rozžhaveným železem. Myslíte, že některá z těch polonahejch dam, co věčně pozorujete, by za to stála ? Krásnou přítelkyni Lisu (Grace Kelly) i Stellu strhne nakonec ke šmírování a řešení záhady zda Thorwald zavraždil svou ženu či nee ? Poznámka o General Motors platí i dnes !

Profesionálové (1966)

Ahoj broučku, ano tak, Chiquitu(Marie Gomez) Bill oslovil. Výborný western se zajímavý obsazením Lee Marvin, Burt Lancaster, Robert Ryan a Woody Strode a unesenou Claudií Cardinale s výhledem na poklady v dekoltu CC|. Reálie byly celkem pomatené, žádný žid, ale hispánec se jmenoval Jesus, černoch střílel z luku jako indián (i když Woody Strode měl indiánské kořeny) a únos, neúnos, únos. Henry (L.Marvin) a Bill (B.Lancaster) probírají Billovu povahu Myslíš i na jiné věci, než krásné ženy, dobrou whisky a 14karátový zlato ? Amigo, teď si mi napsal epitaf. co víc ? Ještě jeden drobný rozhovor: VY parcharti ! Jistě, u mě je to věc původu, ale VY, vy jste se k tomu dopracoval sám! Henry odpověděl

Soumrak dne (1993)

Smutný příběh o majordómovi pan Stevensovi, který je zaujat maximálně svou prací cituji: In my philosophy, Mr. Benn, a man cannot call himself well-contented until he has done all he can to be of service to his employer. Of course, this assumes that one's employer is a superior person, not only in rank, or wealth, but in moral stature, nežije, zakrývá své city, nezajímá se o nic, než práci a slečně Kentonové, která také podává dokonalý pracovní výkon, ale žije, cítí, miluje. Anthony Hopkins a Emma Thompson jsou skvělí a ostatní je jenom doprovázejí a tvoří atmosféru. Smutné jsou kariérní vyhlídky sluhů, dveřníků a lokajů dokládám útržkem, co pan Stevens říká slečně Kentonové o Charlim, který opustil službu, aby si vzal z lásky služku: Říkal jsem mu, že by to mohl dotáhnout na stolníka. Emma Thompson je v tomto příběhu mimořádně krásná a ty stará krásná auta

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Film postavený na hlavních třech scénách Andula hledá lásku, ZÁBAVA uvozená písní „Přes spáleniště, přes krvavé řeky (Směr Praha, http://www.youtube.com/watch?v=ulcjb1Xxdhs) Nekoukej se tam! nebo jste jak zastydlí pubertálové, neodolatelní V. Menšík, I.Kheil a J.Hrubý * POVÍDÁNÍ S MILDOU NA POKOJI Milda (V.Pucholt) bojuje nahatý se žaluzií. Obdivuje se Andulině hranaté kráse Ty jseš taky jako kytára jenomže vod Picase. ** Andula (Hana Brejchová) nechce vratit prstýnek svému “Romeovi“, který vyjednává s kamarádkou pod oknem Co na co ho potřebuju. Hele zavolej, zajeď a zavolej. Neunavuj. Zajeď. Zavolej.** U MILDY DOMA skvělá celá scéna začínající zvoněním u dveří, to bych musel citovat celý, zvláště finální scéna v posteli J.Šebánek, M.Ježková a V.Pucholt. Teď se ti leží dobře už ? Ježišmajra, já už skoro spím a ty zase na mě … Spi už prosím tě. A ty myslíš že mě to necháá klidnou todlenctoSpěte už proboha vás prosím. To by se ti tak hodilo viď. Já jsem takhle nadržená z Vás a takovýdlencty celý večer já tady mám takovýhle starosti… Na film mi to přišlo, ale málo