• Pohádka

Dobrý voják Švejk (1956)

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy !

Pyšná princezna (1952)

Taky jsem si z kanceláře musel občas odskočit na písničku : Narodil se mladej švec Starej pro něj dělal klec ... Miloš Nesvadba Ó princezno, je-li možná

Honza málem králem (1977)

Pohádka z dob, kdy Jiří Korn měl ještě vlasy a Naďa Konvalinková byl štíhlá. Bez urážky je mám moc rád i dnes. Mimochodem s N. Konvalinkovou jsem chodil do stejné restaurace na oběd. Pohádka je milá, ale má i smutné pasáže. Bubeník (Josef Kemr): Nadarmo se neříká: Co se vleče, neuteče ! a Důstojník vojáků (Zdeněk Dítě) reaguje: Má pravdu, na můj povel: cepy,cepy,klepy,klepy. Také dobré Král (František Filipovský): Ó rci dcero má. Finální píseň Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou _ Svítí až háj se zelenááá … je skvostná

Lotrando a Zubejda (1996)

Scénář a texty písní : Zdeněk Svěrák *** To mi asi nebudete věřit, ale s Barborou Seidlovou se osobně znám, jednou jsem jí otevřel dveře v české kotlině ve Francouzském institutu v Praze (L’INSTITUT FRANCAIS DE PRAGUE ), někdy si na ní vzpomenu. Rád bych s ní v pohádce prošel celou tu sadu procházek, co má ;-) *** Dr.Voštěp Dr.Nec (Pavel Zedníček) A japato ? Halí (Miroslav Táborský) Japato protože … . Mladý Lotrando (Jiří Strach) už jako herec byl fajn a náramně koulí očima Práce v zahraničí bývá mnohem lépe placená, měna je to tvrdá. nebo Vy mluvíte po našemu ? .

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D

A co když je to pravda? (2005)

Nádherná duchařská romantika. U tohoto filmu se mi velmi líbili záběry z exteriérů, například vycházející slunce nad Golden Gate. Výborná byla postava Darryla (Jon Heder). Nejlepší hláška byla otázka Lily (Alyssa Shafer) : Dá si teta Elisabeth ještě čaj ?

Milady (2004) (TV film)

Alexandr Dumas se otáčí, jak na rožni. Jsou to Mušketýři z druhé strany. Constance Bonacieux hraje dcera Gérarda Depardieu .. Julie Depardieu. Hráli samí nesympa herci, mušketýři vypadali, jak vandráci a ani D'Artagnan nebyl fešák, lady de Winter vypadala jako zombie, a přesto po ní všichni toužili, nechápu ?

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Seriál z mého mládí, na který se dívám znova. V díle Kasař hrála slečnu z čistírny Anna K. to mě dostalo ! :o)

Řekni cokoliv... (1989)

Zajímavě zpracované, žádná laciná romantika. Zvláštní je, jak někteří rodiče si myslí, že potenciální partneři jejich dětí, nejsou pro jejich děti dost dobří, ale kolikrát sami nejsou bůhvíco, často horší lidi. Pokud je k dispozici jeden rodič je to celé na druhou. Otec vysvětluje dceři, jak její vztah bude pokračovat. : Ty se zapojíš do mezinárodního výzkumu a on bude mlátit někde do pytle. Byla to zvláštní romantika, takže jednu dobrou na závěr : Dala mi pero, já jí dal srdce a ona pero.