Má je pomsta (2002)

Tak to mě dostalo, první film z trilogie o pomstě a já ho viděl, až naposledy. Musím říct, že se mi asi líbil nejvíc a při nějakých scénách mi moc dobře po těle nebylo. Asijská kinematografie má svá specifika a ne každému se to může zamlouvat, např. jiné tempo vyprávění, věci které nejsou dořečeny a ukázány se musí trochu domýšlet, ale tady to sedělo výborně. Mám rád Oldboye, ale tento film mi připadal, že se mi zažral ještě více pod kůži. Fandil jsem skoro každému kdo to stejně pak schytal. Každý byl tak trochu vinen - nevinen. Divím se, že pana režiséra ještě neuhnaly z hollywoodu, anebo neudělaly remaky, i když o Oldboyovi se o tom mluví. Drsné drama, kde policajti vypadají, že neumí do pěti počítat a obyčejní lidé vše řeší nekompromisně za ně. Ještě, že u nás se to takhle brutálně neřeší, to už by mě někdo za tento komentář vzal basebolkou po hlavě, nebo poslal na dialýzu. :- )

Miluj souseda svého (2014)

Velmi pohodový film, ve kterém byl samozřejmě přesně obsazený B. Murray a oproti zvyklostem i umírněná Mellissa McCarthy. Občas úsměvný a občas smutnější tón, ale vcelku film směřuje k happy endu, který je podaný nenásilně a pohodově. Takovéto filmy pohladí po duši a divák se rád ztotožní s hlavním hrdinou a dokonce by i chtěl něco podobného sám prožít. Prostě se nechat vést a být happy : -)

Něco jako komedie (2010)

Příjemné překvápko, tedy alespoň pro mě. Velice pohodová a úsměvná dramedie, při které jsem se celý film usmíval. Lehce natočeno - lehce zkouknuto. Příjemní herci a i Zach G. zde hrál trochu něco jiného než obvykle (bláznivý komediant), byl umírněnější a ukázal, že umí i jiné polohy velice dobře zahrát. Opravdu milý film.

Pásky z Nagana (2018)

Neskutečně krásnej dokument, kterým jsem si připomněl nostalgii, hrdost a plno krásných emocí. Díky moc a více takovýchto dokumentů. :- )))

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Co říct úvodem. Nebyl jsem zklamán ani potěšen. Chybělo mi tam více humoru a větší lehkost. Pár nápadů tam bylo (mořské panny nebo scéna s provazy), ale chyběl nějaký Big nápad, jako byl v předchozích dílech. Johnny byl opět skvělý a Penelope to opravdu slušelo a při jejich sexuálních narážkách jsem se bavil. Ostatní mě moc nezaujali, jinak výprava a lokace byly fajn. Když srovnám letošní pokračování mezi Rychle a Zběsile a Piráty, tak zatím jednoznačně vyhrálo na body R a Z, ale KO to naštěstí není.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Je to jízda! Opravdu v tom nejlepším slova smyslu. Very bad mother f....r cool hlášky a akce nadupaná jak ten nejrychlejší sporťák. Povedlo se to. Trochu jsem se bál, že vše je už v traileru, ale naštěstí nebylo. Bavil jsem se parádně, ale ať na to nechodí někdo kdo chce realistické scény a nějaké psychologické drama. Co se týče obsazení jsou to takový Dieslovo parťáci, ale chemie mezi Vinem a Rockem funguje a jejich bitka je taky moc fajná, už aby si dali po tlamě i v nějakém jiném filmu. Jestli bude 6, tak doufám, že bude natočena v podobném duchu jako 5, tz. lehkou režisérskou rukou s prima akcí, hláškováním a pár hezkých holek a aut se tam snad taky vejde. Letos zatím number 1.

Řetězová zpráva (2010)

Tak nějak od tohoto druhu filmů čekám podobný průběh a vymýšlení různých způsobů vražd. Pár jich bylo docela fajn (posilovna a garáž), ale logika mi někam prchla, i když jí moc nečekám. Možná bych dal o hvězdu více, ale ten konec to totálně zazdil, nevím jestli se tvůrci nemohli rozhodnout jak to zakončit, ale byl to chaos.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Super drsný a syrový film s pečlivě budovanou atmosférou, perfektní režií, kamerou, spíš zajímavé ruchy než hudba a přesnými herci. Blunt se mi začíná líbit víc a víc a to nemyslím krásou, ale zajímavým a pečlivým výběrem rolí. Beník Del Toro opět zahrál rozporuplnou roli, které mu jdou náramě a Brolin se sem taky hodil, až jsem se bavil stejně jako on při drsných výsleších. Film neměl zběsilé tempo, ale nebyl ani nějak pomalý a stále se něco zajímavého dělo a když už došlo na akci byla přesně dávkovaná. Po skvělém Zmizení od Villeneuva, je to jeho další pecka a budu ho muset dál sledovat a těšit se, jakou další bombu vytáhne. Už teď se nemůžu dočkat !!!

Sněhulák (2017)

Ty to do--bali!!! Knihu jsem četl, vlastně všechny s Harry Holem a nemůžu říct, že by nějaká byla špatná. Nevím, proč začínali až od této, ale vůbec nevystihli atmosféru a bylo to hrozně rozkouskovane, že ten kdo to nezná musí být zmaten. A navíc tam zabili postavu, která je v dalších knihách. Prostě mě nas-ali. Ještě, že jsem nešel do kina. : - (((

Šofér (2014)

Docela slušná ujeťárna, ale já se dost dobře bavil. Připomínalo to Carnahanovo Sejmi eso kde hrál taky Chris Pine a i tam hrál magora stejně jako zde. Plno známých herců, kteří se neberou moc vážně a umí si ze sebe udělat legraci. Určitě to není film pro všechny, ale kdo má rád trochu ulítlosti ten by se mohl slušně pobavit jako já.