Mortal Kombat (2021)

Tak já nevím. Tohle mě absolutně neoslovilo. Nebejt Hirojuki Sanady a pár chvilek dobrýho vizuálu, asi by to bylo o * míň. Už dlouho se mi nestalo, že jsem koukal na film a bylo mi tak moc jedno o co tam jde a co se tam vlastně stalo před 5 minutama. Jen to dokoukat. Holt, asi nejsem ten cílovej divák. Někdo, kdo milue Mortal Kombat ve hrách, bude mít nejspíš jinej pohled, ale mě se na něco, co mi absolutně nic nedalo, nedokážu koukat jinýma očima(ikdyž mi to jindy jde). Za mě 1* za Hirojuki Sanada a 1* a pár vizuálů a NEDOPORUČUJU

SAS: Zrození Černé labutě (2021)

Tak tohohle je škoda. Jednu * jsem dal jen za Ruby a Andyho, co z toho všeho jeli alespoň příjemně. Hlavní "hrdina" totálně gumovej, herecky někde mezi ochotníkem a ničím. Celej film se tak nějak táhne na divný vlně a občas ztrácí smysl i logiku. Těšil jsem se na to, ale obrovský zklamání. Za mě teda 1* a NEDOPORUČUJU

Sběratel polibků (1997)

Další super "kriminálka", kde to odsejpá, obsazení super, jen ten dabing to hnojí, ale to v tu dobu nebylo nic neobvyklýho. Ale to neni chyba filmu. Za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU

Princezna zakletá v čase (2020)

A jo a jo a ještě jednou jo. Už různý fotky z natáčení a videa z natáčení slibovali zajímavou podívanou a můžu říct, že jsem čekal hodně, ale takhle hodně opravdu ne. Pořád je to pohádka, kde dobro vítězí nad zlem a láska překročí moře i hory, ale zároveň je to obrovskej krok kupředu a zcela jiným směrem. Přeslazených pohádek máme krásných dost a opravdu to chtělo něco novýho a jinýho. Má to humor(dost humoru), má to i vizuál na českou pohádku, má to krásnou hudbu a písnička "Tam za řekou" je hoooodně povedená. Bál jsem se, aby to nebylo jen překrášlený slibování v trailerech, fotkách a videích a ono ne. Obsazení je hodně příjemný, Eliška je bomba(jen je škoda toho, že post synchrony občas zněly, jako by to četla nuceně) a na pár lokacích se povedlo natočit super pohádku. Jediná věc mi tam nesedla a to byl Elvis v jedný části. Asi bych zvolil vlastní svižnou tvorbu, když už dokázal někdo udělat takovej krásnej soundtrack a nemotal bych tam Elvise. Doufám, že bude ta dvojka. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Ach jo. Tak tohle nevím nevím. Jako, nostalgie tam je, i nějaký vtipný scény taky, ale je to už jen snaha o návrat něčeho nenavratitelnýho. Dost tomu pomáhaji některý herci, co se k tomu nechali ukecat, ale jinak je to fádní. Bohužel za mě 2* a NEDOPORUČUJU

Z pekla (2001)

Já tenhle film měl vždycky hrozně rád a bylo to asi jediný hodně fajn ztvárnění příběhu o Jacku Rozparovači. Atmosféru to má super, Depp je tu skvělej a celkově to působí hodně dobře. Tenhle příběh by si zasloužil i ztvárnění v dnešních možnostech. Za mě skoro 4* a DOPORUČUJU

Ďábel (2020)

Nebejt hereckých hvězd, který tím co umí, dokázali film udržet nad průměrem, byl by to dost slabej film. Neříkám, že to byla nuda, ale ani to nebyla ani slabá hitparáda. Temná atmosféra byla jen díky spojení herců a super kamery. Tak nějak to člověk shlídne, řekne si FAJN a tím to hasne. Nějak neni důvod si to pouštět znova, protože to co to člověku mělo dát, mu to dalo prvním shlédnutím a nic víc to v sobě ani neskrývá. Za mě 3* a na jeden pokuk DOPORUČUJU

Dahmer (2002)

Jeffrey Dahmer byl taková bestie, že by si zasloužil něco co by opravdu stálo za to a ne příběh o homosexuálovi, co zfetuje, otento pár týpků a pak někoho zabije. Ty zrůdnosti by měly bejt víc ukázaný a mělo by bejt přidaný i jeho zatčení, včetně vyšetřování. Tohle je hodně mělký a tak nějak o ničem. Člověk si k němu nedokáže ani vypěstovat dostatečnej odpor. Za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU

Země (2021)

Poklidný, reálný, nenáročný a super natočený. Na nic si to nehraje a to je moc dobře. Příběh zracený a nešťastný ženy, která se jde najít, popřípadě ztratit do divočiny a samoty, by neměl bejt nijak přikrášlenej. Postupná cesta uvědomění si, že to sama nedá je očekávaný a o to líp ztvárněný. Příroda je krásná a celá atmosféra je hodně citelná, ať už v dobrým nebo negativním. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU

Cherry (2021)

Knížku jsem nečetl a tak jsem do toho šel bez očekávání. A dostal jsem hodně fajn film. Super ukázka toho, jak dokážou 2 věci hodně rozbít jak život, tak osobnost. Jedno z nich je válka a tou druhou jsou drogy. Obojí ztvárnění tady, je hodně dobře ukázaný. Tom tu jede dost nezyklou roli, ale sedlo mu to. Ne, že ne. Rozhodně tenhle film dá víc důvodů k zamyšlení, než plno jiných. Za mě 4* a DOPORUČUJU