Dáma ve zlatém (2015)

Zajímavý počin o hledání pravdy a doáhání se spravedlnosti. Helen Mirren je mašina filmu a to má tenhle film štěstí. Je zajímavý spojení historie a nový doby, kdy se v obě doby sejdou u jednoho tématu. Za mě 3* a DOPORUČUJU

Tohle je Kongo (2017)

Silný, surový, pro někoho o bude těžko přijatelný a zkousnutelný. Ale je to úžasně udělanej dokument. A konec? No.....rána. Za mě 5* pro dokument a DOPORUČUJU

Zabijte Boha (2017)

Tohle bylo tak prdlý a zcestný, až to bylo super. Člověka vezmou a hodí ho do vod, který nejsou probádaný a člověk absolutně neví, co očekávat. A to co přijde, fakt nečekal. Za mě 4* a DOPORUČUJU

Talon Falls (2017)

Ach jo. Asi už jsem viděl moc filmů na tohle téma. A tohle byla fakt amatérština nejvyššího kalibru, od začátku do konce. Herecký výkony trapný, situace vyřešený naprosto nelogicky, chování postav taky nelogický, a chyb(včetně nelogických chyb) jak blech v kožichu pouličního hafana. Mimochodem zablešenej pes je větší hrůza, než tohle. Za snahu dám 1*, ale jiank ani procento nahoru. Za mě slabá 1* NEDOPORUČUJU

Červená Karkulka (2011)

Stmívání v kratší a drobet osekanější verzi. Ono se ve Stmívání ty 3 filmy nedělo o moc víc, než tady v jednom. Celkově to má do Karkulky dost daleko ve smyslu děje. Nejsem expert, třeba se řežisérka přečetla původní a originální knížu, kde je KArkulka popsaná takhle a všichni se pleteme. Ale co si já pamatuju z vyprávění od babičky a ta od svojí babičky, tak to bylo jinak. Tohle je prostě zase rádoby teen movie, který je proložený rádoby drsnýma scénama a postava Garyho Oldmana se tu snaží zachránit situaci. Jen díky Garymu dávám tu 1*, jinak je to prostě kravina a zbytečnost. Za mě teda 1* a NEDOPORUČUJU

Green Lantern (2011)

Mohlo to bejt zrození novýho superhrdiny, ale úplně se to nepovedlo. Holt, ne z kažýho mráčku nutně musí pršet. Pokud nebudete očekávat průlom a nebudete čekat zrod dalšího člena vaší sbírky superhrdinů, o kterých bude halda filmů, tak si to i užijete. Je to prostě klasickej komiksák, co se nevyšplhal na kvality jiných(a je to podle mě i škoda, protože potenciál to má). Za mě 3* a DOPORUČUJU

Pohřben zaživa (2010)

Film dost spešl svojí atmosférou, prostorem, hereckým výkonem, myšlenkou a příběhem. Tady se nedá psát nic moc navíc, protože tohle se musí prostě vidět. Konec je něco, co vás pěkně podrtí. A to je to, co to ještě na posílení všeho potřebovalo. Podívejte se sami. Zamě 4* a DOPORUČUJU

Raya a drak (2021)

Konečně. Po takový době jsem dostal zase tu klasickou Disneyovku. Nádherná pohádka, nádherná animace, příběh, srdce a konečně se opět objevilo to, co v těch pravých Disneyovkách bylo a to vtipný postavy, který v jistých částech překvapí tím, že jsou vážný. Tohle všechno je to, co s Disneyovek vždycky dělalo to top. Rozhodně jsem neváhal dát plnou palbu. Ikdyž je to celý podle jakýsi šablony, tka právě právý pohádky od Disney, dokázaly i z tý šablony vždycky vykouzlit něco, že každá pohádka bla jedinečná. A plnej počet podpořila asijká tématika, která je tady opravdu nádherně zpracovaná. Šup šup do trezor TOPek. Za mě plných 5* a NEKOMPROMISNĚ DOPORUČUJU

Hazardní hráči (2015)

Mě tahle gamblerská road trip hodně, ale opravdu hodně mile překvapila. Je to nenásilný, je to přirozený, příjemný, realx, ale zároveň člověk tak nějak fandí, aby se těm dvěma vedlo. Nemá to hluchý místo, má to dobrý i smutný chvilky, ale člověk tak nějak cítí, že ho tady nikdo netahá za nos. Hondně fajn film. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

No, co na to říct? Neni to propadák, ale je to spíš takový, že se lidi domluvli, že se vyřádí a vypnou od vážných témat, daji do toho prachy a pokusí se pobavit i lidi kolem. Napůl mě to pobavilo a proto to neni úplnej propadák. Ale jinak je to slátanina každej pes, jiná ves. Myšlenka je fajn, ale nedotažená, jak by mohla. Já to beru s nadhledem. Za mě 2* ale i tak DOPORUČUJU na to kouknout