Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Paráda. Tam kde jiný ST počiny čerpali ze CGI a tím přemazávali mdlej scénář, tam tady tvůrci dělaji přesnej opak. Nelpí tolik na efektech, ale snaží se dát dílům ten děj a to klasický ST téma. Člověk až nečekaně snadno přijme novou posádku za svojí a snadno potlačí srovnávání jiných verzí postav. A to je jasná ukázka, jak fajn to je. Kolikrát zajdou až hodně do klasiky, což je super a dělá to z tohohle seriálu super oživení, tolik upadajícího jména Star Trek. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU

Meg 2: Příkop (2023)

Ach jo... Tam kde, v jedničce, bylo kouzlo toho, že se žraloka všichni bojí a to dělalo jedničku fajn, tak to je tady naprosto v háji. Navíc se sem naplácala halda věcí najednou, až to člověk přestává vnímat. Konec byl sice našlapanej rychlostí, nějakou akcí a CGI tekla snad z každýho okýnka filmu, ale o to víc to byla směšná hovadina. Tolik kravin v každý minutě, jako v posledních asi 20ti minutách, to snad nemohli myslet vážně. Škoda toho. Holt já jsem zklamanej. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Příjemná změna v tom, že se to odehrává z 99% na lodi a ještě v dávných letech. Asi bych to až tak nespojoval s Drákulou na přímo, ale jako objasnění jedný cesty je dost příjemně vymyšlený. Pro otrlý milovníky duchařin, to neni tak bubácký, ale ani to neurazí. Za mě férový 3* a DOPORUČUJU

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Je škoda, že je tak moc cítit změna režisérskýho postu a hrooozně moc se tu dá na CGI. Indy omlazenej, je chvílema hodně vizuálně plochej a klasickej Indyho nádech akcí, je holt drobet fuč. Ale i přes to všechno, se mi to líbilo. Neni to na plný 4*, ale ani jen na 3*. Akcí je tam dost, vtipu taky a nostalgický připomínky taky. Jsem na vážkách mezi 3* a 4*. I tak dám 4* a DOPORUČUJU

Oppenheimer (2023)

Za mě velká paráda. Je sice škoda, že z vlastních explozí tam byla jen jedna a jinak je to spíš o tématu a rozprávění, ale i tak to je super. Herecky skvěle obsazený a Nolan se fakt vyšvihnul. Za mě parádní a silný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU

Papežův vymítač (2023)

Ikdyž jsem milovníkem duchařských hororů, tady už nebylo možný z ničeho víc brát. Ano, Russell dal specifický charisma otci Gabrielovi a to svým způsobem táhne film dál, ale čím dál se film ubírá, tím víc se zamotává a tím víc se snaží dát něco novýho, ale jen a jen používá to, co už tu bylo a obrovský potenciál nevyužije ani z třetiny tak, jak by mohl. Neni to úplnej propadák, to zase ne(jsou jiný sr...y, co se vydávaji za horor a některý lidi je žerou a daji jim lepší hodnocení), ale je to takový nedotažený. I tak dávám slušný 3* a DOPORUČUJU

Nic ve zlým (2023)

Je super vidět film, kterej vede na plný čáře Jennifer Lawrence a k tomu všemu to je taková ta  správná pohoda. Má to svoje kouzlo, je to vtipný, má to fajn směr a co si budeme, scéna na pláži je pro každýho milovníka Jennifer, něco nečekanýho. Rozhodně to je film, na kterej klidně kouknu znova. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Parádní film, plnej těch správně vychytaných vtípků, tý správně vyvážený akce a celý je to zabalený do tý správný úrovně fantasy. Já se prostě bavil od začátku do konce. Tvůrci skvěle využili toho, že tam, kde by jinde byl normální drak, bude prostě nenormální parchant apod. Skládán poklonu. Za mě skálopevných 5*, ROZHODNĚ DOPORUČUJU a zlatý trezor spešl filmů čeká

Bestie (2022)

Tohle bylo hodně příjemný. Hodně fajnově nasadili ten pocit čehosi za krkem a drží to pořád. Napětí, akce, nejistota, to je tu všude a na každým kousku. Nemá to moc originální myšlenku, ani zápletku a proto to neni na extra vysoký hodnocení, ale i tak jsou to hooodně silný 3* a DOPORUČUJU

Suspiria (2018)

Inu, tohle je film, kterej potřebuje svýho diváka a ještě svýho ostřílenýho diváka, co se dokáže orientovat v lecčem. Zajímavý to je, ale neni to pro každýho. Celkově to může působit na někoho zmateně a všelijak, ale když člověk pochopí, co tím chtěl básník říci, pak je to dost fajn. Škoda, že Chloë nedostala víc prostoru. Za mě 3* a DOPORUČUJU