Machři (2010)

Trošku mě sice zaráží, že se v takovém filmu objeví chlápek jako Steve Buscemi a udělá tam ze sebe naprostého imbecila. No ale co se dá dělat. Film mi to nezkazilo takže jdeme dál. Vidím tady hodně ne moc "super" hodnocení, ale já jsem opačného názoru. Machři, (ikdyž dřív se mi do nich nějak nechtělo, tak jsem poté slyšel kamarády jak si o tomto filmu podívají a jaká to byla sranda, a tak jsem se na to musel podívat taky), jsou vážně machři. Musím říct, že jsem se dlouho nepobavil jako u tohoto filmu. Za prvé je to normální komedie obsazená asi těmi nejlepšími komiky, kteří jsou v současné době na vrcholu ve svém oboru a za druhé, není to žádná přeplácaná komedie všemi různými nesmysly, ale právě že úplně naopak. Je to film z normálního života partičky, která se sejde po letech na bezvadném odlehlém místečku a prožívaj super chvilky. Komu by se to nelíbilo?

Město (2010)

Toto je něco pro mě. Takovéhle filmy, to je moje prostě, v tom se vyžívám přímo. Celá atmosféra, vloupačky atak, to si sám nemůžu vynachválit. Je to paráda. Hlavně se mi hrozně líbili ve filmu převleky k vloupačkám, ty se vážně povedli. Ben Affleck vytvořil další skvělé dílo, skvěle zrežíroval, napsal scénář a zahrál boží hlavní roli.

Nezastavitelný (2010)

Jsem milovník akčních filmů a tohle pro mě byla lahůdka. Nic až takovýhodle jsem vážně nečekal, takže to pro mě bylo velké překvapení a nemůžu dát jiné hodnocení než úplně plné. Chris Pine a Denzel Washington byla super dvojka a Tony Scott natočil fakt pecku. Jeden z nejlepších akčních filmů roku a musim říct že i celkově teď se musí vždycky oslavovat když se povede nějakej boží akční film a tohle je fakt pecka.

Opravdová kuráž (2010)

Kdo čeká nějakou velkou přestřelku od začátku do konce, tak se velmi mílí. Toto je klasická Coenovská podívaná. Ze suprového hereckého obsazení se vytvořily ještě suprovější herecké výkony (taky byly 2 nominace na Oscara v okruku hereckých výkonů) a další věci, které by se u tohoto filmu daly vyzdvyhnout pouze zvětšují kvalitu tohoto filmu. Jako například nádherný soundtrack nebo kamera a samozřejmě nádherné přírodní prostředí, kde se film odehrává. Někomu může přijít film nudný, kvůli neustálým protáhlým až někdy snad nekonečným dialogům (taky mě to párkrát zarazilo, ale nebylo to až tak hrozný), ale celkovej pohled na film mi to nezhoršilo, a tak jak jsem čekal, bratři Coeni mi zase ukázali, že jejich filmy jsou prostě velkou bombou, která si zaslouží vždy trošku pohýčkat.

Past (2010)

Co k takovémuto filmu říci, k takovému filmu, který se nějak vůbec nerozvíjí a motá se stále kolem jedné věci. Docela i bych řekl zbytečný film, který se ani nedivím, že zde má tak málo procent v hodnocení. Nepestrost příběhu a vůbec celého scénáře mě dohání skoro k šílenství, když si vzpomenu na Edwarda Nortona, když ještě před pár lety exceloval ve filmech jako je Fight Club nebo American History X. Edwarde, jde to s tebou čím dál tím víc z kopce a měl by si s tím začít něco dělat. Vrátit se do starých kolejí by byla ta nejlepší věc, kterou by Norton mohl udělat. Ani nějak společenství Jovovich, Norton a De Niro se mi moc nezamlouvala. Proto taky docela podprůměrné dvě hvězdy.

Pohřben zaživa (2010)

Parádní thriller, v podání Ryana Reynoldse úplně perfektní. Samozřejmě, můžeme si říct jak najednou může hnedka volat někde támhlě z Iráku do USA, ale pokud nám vězí v hlavě spíše celkový příběh jak se vše vyvrbí, tak to zase tolik řešit nebudeme. Na takovou večerní "klidovou" podívanou je Buried to nejlepší. A vidíme opět, že i z jedné maliné urničky se dá vytvořit pěkný snímeček, který oslní příběhem a zaryje se nám do mysli tím, že na konci svých sil může být opravdu kdokoliv v kterékoliv situaci..

Přepadení (2010)

Tak starý abych tuto událost zažil nebo o ní alespoň nějak slyšel, to vážně nejsem. Před shlédnutím filmu jsem tedy vůbec nebyl obeznámen s tím, že je to točeno podle skutečné události. S francouzskými filmy nemám moc dobré zkušenosti a snad jich znám více těch, které se nepovedly. Přepadení je ale jiný kafe a chutná skvěle. Skvěle natočení (skutečný) příběh a ještě lepší sledování jednotlivých postav, to se mi moc líbí. Nejvíc mě ale překvapila "tmavá kamera" která mi ve filmu fakt sedla a je to velká paráda. Pokavaď se objevila nějaká nudnější část filmu v kanceláři, hnedka se pak vše zlepšilo tréninkem GIGN a nebo scénámi z letedla.

Red (2010)

Hodně tady vidím komentářů se slovy jako je například - nudné, bez tempa atd... To ale neříkám já, já říkám naprostý opak. Sám jsem si před zkouknutím REDu říkal, že to asi ani tak moc taková pecka nebude (ale jsem strašně na akční filmy, když se teda povedou), ale opak byl pravdou. To, co se mi honilo hlavou po zkouknutí filmu by se asi dalo nazvat totální vyvrcholení akčňáku se spoustou skvělého humoru dohromady. Vše doplňuje suprový Bruce Willis a v pozadí Karl Urban. Ale největší potlesk dávám Johnu Malkovichovi, ten ve filmu neměl chybu. Vždy když přišla nějaká scéna s ním, tak už jsem se těšil co zase řekne, nebo udělá za naprostou kravinu. Určitě bych řekl, že Malkovich v REDu je pošuk jak se patří.

Rychlejší (2010)

Faster buď budou lidi milovat a nebo nenávidět kvůli velké absurditě celkového příběhu a Johnsonovy "nesmrtelnosti". Já sám bych se spíše přiřadil k té druhé skupině. Popravdě, čekal jsem od Fastera o mnohem víc, než co se mi dostalo po skoro 100minutách koukání na jedno a to samí. Jediné pozdvyžení ve filmu byl pouze začátek, kde jsem ještě nevěděl do jaké kravinky jsem to vlez.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

No co bych mohl od takového filmu čekat, nic velkýho to neni a v nějakých úsecích je to největší blbost, ale překousnout se to docela dalo. Ikdyž je to klasickej případ, že vidět jednou naprosto stačí. Nějaká hudba z filmu byla dobrá, to musím uznat, ale zbytek, no to byla docela zbytečnost. Ikdyž se mi moc nelíbil Kick Ass, tak tohle je ještě o polovinu horší..