Moon (2009)

Rozhodování mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami. Nevím, děj může být pro někoho příliš nudivý, nebo naopak ho může fascinovat skvělé prostředí na Měsíci. Moon neni docela špatnej z těch typů filmů "One-man show", ale znám o mnohem lepší snímky, takže nějaká extra sláva se nekoná. Jde to, ale stačí to vidět jednou, víckrát by to asi už unudilo k smrti. Sam Rockwell předved dobrej výkon, ale celkovej film to moc neovlivnilo v konečném mém hodnocení.

Sociální síť (2010)

Facebook sice mám, ale nějak mě ze začátku nelákalo se nějak podívat na tenhle film. Ale pak jsem zjistil, že film režíruje David Fincher, což je můj režisér číslo 1 a tím pádem jsem měl pak jasno jestli se na The Social Network mrknu nebo ne, samozřejmě že jo ! Je to nezvyklá věc na Finchera, když se ohlédneme za jeho dřívějšími filmy, tohle je úplně jiná záležitost, ale to je úplně jedno, protože Fincher to i tak dokázal na jedničku s hvězdičkou. I Jesse nezaostává pozadu a podává slušnej výkon a to i Andrew po jeho boku i Justin Timberlake, který by se spíše měl dát na herectví a to zpívání trochu omezit. Jinak skvělý drama, jeden z nejlepších filmů za rok 2010.

Krev mojí krve (2009)

Nic extra zvláštního se nekonalo, musim říct že jsem něco takového čekal od tohoto filmu, ale nebylo to zase tak hrozné, ale přežít se to dalo. Takovej menší krimi-thriller, na kterej se stačí jednou podívat a to stačí. Kdybych se koukal podruhé, tak bych se zaprvé už nudil a čekal bych pouze na to až to skončí a asi bych celkově s tim snad raději začal hrát nějakou videohru i. Jean Reno docela ušel a nakonec dvě hvězdy stačí.

Hrdost a sláva (2008)

Na tenhle film jsem se těšim a to ze dvou důvodů, protože mám rád krimi-dramata a taky jsem se těšil a myslel jsem si, že dvojce Colin Farrell a Edward Norton budou spolu jako v nebíčku. Ale bohužel to bylo naopak, vůbec mi ten film celkově nesednul a ani ta spolupráce dvou jmenovaných herců mi nepřišla k chuti. Abych pravdu řek, tak jsem se docela nudil a pouze jsem čekal až to konečně skončí. Když jsem se na film připravoval, tipoval jsem čtyři nebo tři hvězdy, ale bohužel to jsou nakonec pouze jen ušmudlané dvě.

Zuřící býk (1980)

Zprvu musím říct, že jsem čekal o trošku víc, než mi nakonec Zuřící býk nabídl. Neřikám že je to špatnej film, to vůbec ne, jen jsem hold čekal více toho boxu. Nevěděl jsem že to bude spíše obrázek ze soukromého života, což mě nakonec trošičku zklamalo, ale to vůbec nevadí. Alespoň ty záběry ze zápasů za něco stály, úžasná kamera, to musím uznat. Oscara za hlavní roli získal Robert De Niro oprávněně a režie si také vedla na výbornou. Hold Martin Scorsese je vážně Pan režisér, který mnohokrát už dokázal co umí.

Těžká váha (2005)

Těžká váha je bombovej film, a to určitě nejen pro mě. Líbí se mi nejen proto, že mám box docela rád, ale taky kvůli suprové roli Russella Crowa. A ani Renée Zellweger za ním nezůstává o moc pozadu, to samé Paul Giamatti. Strašně pěkné sportovní drama a pro mě osobně to bude film o boxu, kterej na mém žebříčku bude na jedné z nejvyšších pozic.

Šťastlivci (2008)

Jeden z nejlepších road tripů vůbec bych řekl. Podle mě by si Šťastlivci zasloužili lepší hodnocení než tady vidím. Nečekal jsem ze začátku něco tak dobrého, bylo to pro mě velké překvapení. Pustil jsem si film a kochal jsem se jednoduchostí, která mě dostatečně nabažila na to abych mohl v klidu konstatovat krásných pět hvězdiček. Také nesmím zapomenout na docela hodně vtipných scének, které se hodně vyvedli (například večírek a následující "postelovou" záležitost s třetí osobou jentak nezapomenu). Nakonec z toho všeho teda vznikne jednoduchý film, který si ale zaslouží alespoň jedno promítnutí každému z nás.

Defendor (2009)

Bejt superhrdina neni snadná věc a Defender, pardon, Defendor nám to předvedl ve velkém stylu. Woody Harleson podává slušnej výkon z obleku s velkým D na přední části těla. Příběh jako takový vůbec nebyl špatnej, ale naopak, mělo to dobrej nápad a celkovej výsledek je potom vyšší průměr. Je to drama z pohledu emocionální stránky Arthurova života, ale taky komedie z mnoha scének, které se ve filmu vyskytly a byly fakt peckovní.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Viděl jsem první, druhou, třetí sérii a čekám na to, až si někde seženu čtvrtou. Když jsem jednou viděl jeden díl (to ještě když jsem přepnul televizi a ani jsem nevěděl co to je za seriál), tak se mi vůbec nezamlouval ten humor a vůbec celej seriál. Ale další den jsem si řek, že bych si to moh zkouknout ještě jednou, i více dílů a pak to začlo. Velká "BigBangová" eufórie. Musel jsem si stáhnout co nejvíc dílů a koukat a koukat a smál jsem se a smál. Je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, u kterých se vážně alespoň pobavim. A budu na něj koukat do tý doby, dokud mě to neomrzí, což doufám nikdy nebude. Sheldon RULEZ!

Maximální limit (2005)

Já bejt ženou, tak asi připíšu ještě jednu hvězdu kvůli vypracovanému McConaugheymu, ale to jen tak pro začátek. Na film jsem se i docela těšil a po prvních 40ti minutách se mi film jevil na dobré čtyři hvězdy, ale od té doby to začalo pomaloučku upadat až z toho vznikli průměrné tři. Al Pacino jako obvykle v parádní roličce a o trochu dál je za ním McConaughey. Celkově se film povedl ale stačí se na to podívat jen jednou, a to naprosto stačí.