30 dní dlouhá noc (2007)

Upřímně mi vůbec neseděl do role velitele krvelačným zombie-upírů Danny Huston, který se spíše hodí do nějakých gentlemanských roliček. Josh Hartnett svou roli zvládl, ale ne natolik, aby se z filmu stala nějaká velká pecka a ani natolik, abych já alespoň trošičku zvýšil své hodnocení. David Slade se pokusil natočit velkou hororovou pecku, která není přehnaná a snaží se zůstat při zemi, protože příběh jde pozvolna a pak se objeví jedna mrtvolka, pak zase všichni můžeme odpočívat a znova se bát zabíjení. To filmu nejspíš moc nesedlo. Ale jinak jsem byl docela spokojen, ňejaká ta oddychovka se vždy hodí.

Trainspotting (1996)

Danny Boyle "začal" kariérku s tímto perfektním filmíkem. Musím říct, že jsem se na film těšil i zároveň netěšil. Byly zde klady jako režisér Danny Boyle a dobře vypadající příběh, a také zápory-drogy. Toto téma mě samotnýho nikdy nějak neosvítilo, to taky proto, protože to nemám rád. Ale Danny Boyle ukázal že prostě režírovat umí, a v tomto případě to byla veliká paráda, a to nejen z režisérského pohledu, ale i z pohledu postav filmu, jak Ewana McGregora, tak dalších. Celý film doprovází skvělý soudtrack a ukáže se, že drogy dokáží být jak největší svinstvo, tak nejlepší věc na světě (pro určité osoby).

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Jeden z nejlepších válečných filmů vůbec co já znám a co se vůbec kdy dostal na plátna. Ridleymu Scottovi se povedl další klenot ( a to ne že by jich měl nějak málo pan režisér ) , který jsem si osobně velice oblíbil. Ridley Scott prostě točit umí a tady u Black Hawk Down to zase ukázal na jedničku. Dokáže člověka dostat pořádně do děje a nenechá ho spustit oči z obrazovky a ještě ho nechá aby divák přemýšlel o tom, jaké to musí být zažít něco takového a vůbec si představit co toto vše obnáší.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Na SWATa jsem se hodně dlouho přemáhal než jsem se na něj podíval. Zároveň jsem se na něj těšil, ale také jsem tušil, že to nebude žádná velká sláva. A hold to z toho přesně tak vzniklo, žádná sláva, ale dalo se na to koukat. Akce (kterou jsem čekal hodně velkou, protože když se řekne SWAT, tak už to z toho pomalu srčí) byla ale bohužel naprosto minimální než jsem vůbec předpokládal. A lepší hodnocení nezachrání ani Colin Farrell s Rennerem. Bohužel musím dát "jen" tři hvězdy.

Barton Fink (1991)

Jak jsem se na Bartona Finka těšil, ale bohužel z mé strany přišlo veliké zklamání. Čekal jsem od bratrů Coenů (už mám zkouknuté jejich velké pecky, a tak jsem myslel že Barton Fink k ním přibide ) něco velkého, ale bohužel to tak nebylo. Těšil jsem se na tento film i proto, kvůli složení dvou mužských rolí, které jsem si vážně myslel že to dokáží roztočit a to ve velkém směru. Je pravda že oba dva Johnové měli ve filmu pár dobrých scén, ale to je tak všechno. To nezachrání jiné hodnocení. Moje hodnocení "pouhých" tří hvězd bych odůvodnil asi tímto: kvůli režii tedy dávám hodnocení navrch, protože vím že bratři Coeni jsou velmi nadprůměrnými režiséry, poté díky pár dobrým scénkám, které se ve filmu objevili a naposled kvůli dvou Johnům. Jinak nemám co jiného říci a stačilo mi vidět Bartona Finka jednou a to stačí.

Velké trable malého města (2000)

David Mamet natočil oddechovou komedii, která není vůbec přehnaná, ani nějaká moc volná, ale je tak akorát. Skvělá komedie s parádním obsazením, které se velmi do tohoto filmu hodilo bych řekl. To že byl film z prostředí, kde se natáčí samotný film byl velmi dobrý nápad. Sám jsem se před zkouknutím rozhodoval, jestli se na State and Main vůbec podívat, protože ikdyž má dobré obsazení, tak se mi nějak do něj nechtělo, ale po zkouknutí jsem byl velice rád, že jsem se na tuto skvělou komedii podíval.

Železný obr (1999)

Vůbec mě The Iron Giant nezklamal, za což jsem velmi rád. U animovaných filmů mám vždy problém s hodnocením, a to takový, že se vždy od několika hvězd hodnocení snížím někam úplně jinak po nějaké době promýšlení. Zde u Obra vím, že to nečeká. Toto kouzelné dílo má v sobě jednu speciální věcičku, a to tu velkou sílu, která vás vtáhne do tý krásný atmosférky, kterou se necháváte unášet a při tom koukáte na tu ne úplně nejlepší, ale zároveň kouzelnou animaci a v ní vidíte skvělýho velkýho Železňáka.

Magnolia (1999)

Jak vidíme na obalu DVD, Magnolia je jeden velký květ, který je naplněný tolika věcmi, tolika příběhy a je tak rozsáhlý, že by někoho mohlo odrazovat od podívání se na tento film. Taky samozřejmě tři hodiny, někdo u toho nevydrží sedět, ještě ktomu když ho nechytne celková pointa a příběh filmu (ikdyž příběhu je více). Ze začátku mě samotnýho ty tři hodiny odrazovali, ale poté jsem si Magnolii koupil a asi tak za dva týdny už jsem se odhodlal k tomu, abych se na ní podíval (trvalo mi rozhodnout, kdy se na film bude koukat nejlepší, protože tři hodiny neni krátká doba). A po zkouknutí ? Nemám slov. Jedna velká nebo spíše tolik velkých parád, které se shrnuli do tří hodin a vůbec nic není překombinované, pouze prostě "normální" lidské příběhy, které možná i někoho dojmou, mě posadili na kolena.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Celkově mě nějak Something's Gotta Give neosvítilo. Tak jsem se na tento film těšil a poté jsem pouze pocítil zklamání. Ale ani nějak nevím čím to je, asi jsem prostě čekal hrozně moc a toho se mi nedostalo, proto taky tak vypadá mé hodnocení (ikdyž není otřesné). Mé hodnocení taky zachránil jako vždy skvělý Nicholson spolu s vedlejšákem Reevesem, kterej se mi ve filmu strašně zalíbil (filmařsky). Myslim že mi jednou podívat se stačilo, podruhé už nemusím.

O Schmidtovi (2002)

Jak se píše na obalu dvd " O Schmidtovi, to je o dokonalosti. " , podle mě to tak je. Ikdyž to tak podle hodnocení některých uživatelů ani tak nevypadá. Hodně se tu píše a nudném, obyčejném filmu, který je jen dalším přírůstkem do této ne dobré kategorie. Podle mě je ale film About Schmidt suprovou oddechovkou, když se chcete trošičku pobavit a nebo se podívat co se zase někdy může někomu v životě přihodit. Celý film drží bezvadný Nicholson, který zase dokázal že i komedie mu jdou velmi dobře.