Tókjó Ghoul (2017)

Na to že je to Live Action sa to rpedlohy držalo až príliš dobre, sem tam niejaké detaily/miesta boli vymenené ale inak som úplne spoko. Tiež som rád že sa do 2och hodín nesnažili natrepať celú prvú sériu, ale dal itam iba polovicu z nej, snáď sa dočkáme pokračovania.

To (2017)

Je to dobré "podívaní" no veľmi nekonzistentné a už vôbec nie strašidelné, človek sa pri tom celkom dobre zasmeje, dokopy sú to celkom príjemné 2 hodinky v kine

Death Note (2017)

jedine prečo som nedal odpad je to, že som sa pri tom nasmial - taká drbnutá paródia a nie adaptácia

1890 (2017) (seriál)

Ach, takto to vyzerá, keď sa "slováci" idú hrať na Sherlocka.... Hlavná postava je proste zlá, napchali tam črty Sherlocka no vzhľadovo to pripomína Dr. Watsona v prevední Jude Law-a, tvorcovia sa zrejme nevedeli dohodnúť na charaktere postavy a tak miesto toho aby toho Sherlocka okopčili z neho spravili "pasívneho schyzofrenika", ktorý sa nevie rozhodnúť či byť tým "drzím, sebaistým, povýšeneckým až čiastočne egoistickým" alebo nie. Proste hlavná postava je totálny chaos sama o sebe a to nevraviac o absolútne nepresvedčivom podaní Koleníka od ktorého nejde nič. Takisto vnútorné monológy a poniektoré monológy/dialógy sú zlé. Hudba - až na niektoré zvučky sa drvivá väčšina hudby absolútne nehodila Kamera - hlavne na začiatku bolo zbytočne veľa strihov, ktoré pôsobili rušivo a taktiež nie najlepších záberov/prechodov, vidno že slováci sa ešte musia učiť toho veľa ohľadom tejto oblasti Keď si to tak zhrniem, tak až na pár vedľajších postáv a kostýmov je to strašne slabé po prvej epizóde iba 1* aj to iba skôr za snahu a pretože som už videl aj horšie veci. PS: ako niektorí už spomínali stále lepšie ako panelák a spol. aj napriek tomu, že je to iba zle spravená kópia niektorých svetovo známych a dobrých seriálov. 2, diel - doteraz som neveril, že je možné aby sa za hodinu v seriály absolútne nič neudialo .... "zlo" z prvého dielu zostáva + sa ku tomu pridáva ešte väčšia nezáživnosť, keby sa dalo tak znížim hodnotenie na 0,5*

Owari no Seraph - Vampire Reign (2015) (série)

Toľko som už počul o otm, že je to len "nové" SnK .. no omyl ... každé z nich má niečo do seba a tak ako som fanboyoval u SnK keď som to prvýkrát videl tak odteraz (tým myslím epizóda 11) oprávnene fanboyujem aj owari no seraph .. je to proste pecka a celkovo mne sa páči anime na štýl "PvP" alebo skôr v tomto prípade "charakter v charakter" ? .... PS: veľká výhoda Owari no Seraph je v tom že to má v sebe aj prvky trebárz Bleachu (zbrane spojené so sílou démonov) + na rozdiel od SnK tu bojujú proti sebe postavy (tak ako aj v bleachi) a nie iba postavy proti "mindless" titánom ... .

Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech (2014)

ja sa iba nevem rozhodnúť ktorý sa mi páčil viac či jednotka alebo dvojka...... v konečnom dôsledku ich aj tak všetky budem zbožňovať aj s trojkou :D

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

ako tak čítam komentáre tak vidím že ľudia by najradšej chceli remake SAO 1 než pokračovanie. Všetci plačú kde je asuna a prečo zrazu miesto mečov majú zbrane ?? Možno preto že anime je robene na základe light novel, ktoré idú ďalej a dej pokračuje. Bohužial tí ktorí čakali Aincrad 2.0 tak si radšej choďte znovu pozrieť SAO1 pretože pokračovanie je dobré a oveľa lepšie ako celý ALO arc ....

Sword Art Online: Extra Edition (2013)

Tomuto sa vraví Bonusovka ktorá ťa ma hypnúť! Ak ste to pozerali naživo, tak ako ja, a mali ste radi SAO tak ste určite "ledva" dýchali a po skončení ste sa nevedeli dočkať na júl!!!

Transformers: Zánik (2014)

SPOILERS! Oh my god!!.... asi tak by sa dalo zhrnúť Transformers 4..... proste som cakal ze to bude bullshit, ale toto predčilo očakávanie míľovými krokmi....tak prvé - v 1 sa o nich vie až v súčastnosti, v 2 sa dozvieme, že prišli už niekedy v praveku, v 3 je zase, že prvá zmienka o nich je z pristátia na mesiaci (čo vyvracia aj 1 aj 2) a po najnovšiom transformeri prišli na Zem už za čias dinosaurov (a áno, práve oni ich vyhubili).....ďalej, nové obsadenie, nieže by Mark Wahlberg tam nie jak nesedel, no absolutne tam nesedí to otec-dcéra (a zatajovaný priateľ) story (aj keď treba uznať tá jeho "dcéra" vyzerá dobre).....k tomu že z dinosaurov na konci trasformeri sa nevyjadrujem....ataktiež keďže si zrejme povedali americký priatelia, že ich krajina bola v tomto filme ničená už dosť, tak sa rozhodli presťahovať tú najväčšiu akciu do Hong Kongu......Final fight nestojí za reč, v podstate okopírovaný z 1 s tým že tam nebol ani náznak snahy o niečo epické (v 1 aspoň Shia "zatlačíl" kocku Megatronovi do hrude).....keď je už reč o megatronovi, tak sa musím spýtať či to myslia vážne, a teraz prichádza veľký spoiler: ľudia zrazu zistia ako si vytvárať vlastných transformerov, s tým že "systém" čerpajú z megatronovej hlavy, no a všetci dobre vieme čo nasleduje....Megatronovo "JA" sa prenesie tiež!!! to by som možno zobral kebyže ho po novom nenazvú Galvatron, a nenechajú ho vyzerať ako totálneho kokota!!!! čiže ďalšie 2 diely môžeme očakávať opätovné "naháňanie" medzi autobotmi a Megatronom..... čo sa týka Autobotov z pôvodných už ostali iba Optimus a Bumblebee, za to ale musím pochváliť, že 2 z 3 nových vyzerali dobre a aspoň oni vniesli niečo do toho filmu....a ešte čo stojí za zmienku je nečakaný "nový" koniec, po novom už Optimus neposiela správu všetkýcm autobotom vo vesmíre aby došli na Zem (:D) ale tentokrát on odlieta aby zabil jeho "tvorcov", čo podľa mňa môže aspoň niejak pomôcť pokračovaniu (aj keď dopredu už viem, že to zrejme doserú)... PS: pán režisér Bay už upustil od svojich premrštených a na/o-trepaných "výbuchov" a prelietavaním cez budovy atď.... po najnovšom ho chytá "slow-motion" ..... 2/5* PSS: tento film si človek pozrie iba ak nemá čo robiť a je mu jedno čo ide pozerať...

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Hmmmmm, čo ja viem X-men: Days of Future Past bolo také, že džubneme sem džubneme tam....Príliš chaoticky spravené. Začiatok sa dal bolo to fajn ešte do tej polky to celkom šlo, potom to niejak "padlo" a ani ten obohratý "LTT záver" to niejak nevyniesol naspäť. Zatiaľ 4/5* napriek tomu že 10 minút po konci filmu si nepametám z neho veľa, no ani som sa počas toho nenudil, zrejme si to pozriem ešte raz