t.mon

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 24.3.2020  22:30
    Okja (2017)

Dokonalá parazitovská poslední půlhodina mě naprosto odzbrojila, přidejte si naprosto famózní Swinton a Gyllenhaala a výpravu první části filmu a vypadne vám naprosto neprávem opomíjená netflixovská paráda, která snad časem (nejlíp teď po úspěchu již zmíněného Parazita) dostane trochu zasloužené pozornosti.

• 24.7.2017  00:28
    Skryté zlo (2017)

Jedna hvězda za slušnou atmošku v první půlce, druhá za Trinity, jinak slabší průměr, netřeba více slov.

• 26.7.2017  23:19
    Havenhurst (2016)

Ale jo, tak celkem spokojenost, snímek rozhodně na vyšší úrovni než například loňský Lost After Dark, bohužel jen toho gore, který už tak nějak k slasheru patří, bylo hodně málo, navíc favoritku Danču nám kuchli už v úvodu, takže tahouna film moc neměl, snad jen malá Belle Shouse, která má určitě potenciál v nějakém vícerozpočtovém hororu určitě zazářit (vidina nových Pátků...), konec taky za moc nestál, nedal žádnou možnost k pokračování, ale plottwist ušel.

• 23.5.2016  22:27

Tak zatím rozhodně nejlepší díl série - takové mrazení v zádech při závěru epizody sem už hodně dlouho neměl.

• 24.2.2017  23:59

Krásně průměrný auťácký mainstreamový horůrek. Majky se snaží zprostředkovat něco originálního pomocí parádní retro atmošky, alenedostatek atmosféry to ubíjí. Což o to, ona tu je, ale prostor projevit se opravdu nemá, budovat umí Micky parádně, ale nikde nebyl dojem, kde bych musel odvracet oči. Ale koukatelné to bylo, lepší než jednička určitě taky a nad Mickeym určo ještě lámat hůl nebudu, ale už by to chtělo něco pořádnýho. PS: parádní potitulkový plottwist.

• 26.7.2016  10:50

Heroes od Bowieho, naprosto fantastická Winona Ryder a skvělé vygradování mě konečně kompletně vtáhly do děje - tohle má šanci přebít House of Cards jako nic.

• 19.6.2016  00:16
    The Boy (2016)

Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. Čekal sem průměr, možná aj trochu víc, páč tam hraje moje favoritka z Walking Dead, Lauren Cohan. No dostal sem sice ze začátku pomalou, ale atmosferickou a perfektně natočenou paranormalku, která se místy stává spíše thrillerem, která vyvrcholuje perfektní závěrečnou čtvrthodinkou, kde se z duchařiny stává klasický 80ková naháněčka/slasher a intenzivní to bylo více než třeba takový The Forest, kerý hrál hlavně na lekačky. Ty zde sice najdeme, ale jen slabý počet, atmosféra se zde buduje ve stylu Kruhu hezky postupně. A Lauren Cohan je opět skvělá. Za mě férových 75 %.

• 3.8.2017  00:47
    V domě (2016)

Hahah, klasický případ nedostatku zkušeností režiséra s tvorbou vážných hororů (Lesbian Vampire Killers nepovažuji za horor). Přitom v první půlce se atmosféra dala krájet a já byl navýsost spokojen, během druhé půlky ale začne předvídatelnost brát za své (spousta lidí tu odkazuje na The Boy a tento se nevyvíjí nikterak nepodobně), ale závěrečná honička je natočená dobře, dynamicky a s přehledem (připomnělo mi to polozapomenutý a poněkud průměrný Fertile Ground), na Erin Moriarty se hezky kouká a role uječené teenky se zhostila parádně. Konec neponechám bez zmínky, opět špatný, nedotažený, plně otevřený, což se například s endingem Flanaganova Hush nedá porovnat, SPOILER smrt Hannah byla asi tak stupidní řešení jako si při nedostatku sexu narvat do análu dřevěný kolík. NOT. Dojem zanechalo, doporučit můžu, ale z podobného šálku si určitě radši pusťe zmiňované The Boy a Hush.

• 24.12.2016  16:54

Za epizodu plný počet, parádní zvraty a nezapomenutelný JDM. Za celou sérii průbežné asi 3* - necítím žádný progres.

• 22.11.2015  00:26

Jen by mě zajímalo, jestli si jeden jediný z vás myslel, že kvalita se třetím dílem nepůjde dolů. Jestli se někdo takový naskytne, tak se můžu opravdu jen zasmát:D. a teď vážně: Whannell odvedl řemeslně slušno práci, která ale naprosto neobstojí minulým dílům. Trojka si jede vlastní bomby, na jedničku a dvojku jako svý rodiče očividně chrchle zvysoka a stává se z toho naprosto průměrná záležitost, kterou vyzdvihuje hlavně skvělá "novodobá Jamie Lee Curtis" Lin Shaye, ostatní herci neprojevují moc snahy nějak ústřední postavu zachraňovat a tak jen přihlížejí, co se děje okolo. Další kapitolou je znatelný pokles atmosféry. Pryč jsou geniální pocity úzkosti při prvním objevováním the Further v jedničce či cestování časem a komunikování s mrtvými ve dvojce, tady sice pár odkazů najdeme, ale jinak se zde vlastně nikdo z originálních démonů neobjeví, což by ani na škodu nebylo, pokud by zdejší démon dostal více prostoru než v závěrečné dvacetiminutovce v perfektním souboji s Lin Shaye. Samotný démon vypadá dost děsivě, ale detailní záběry se nekonají, což atmosféru znatelně pohoršuje. Lekačky nefungují, ze sedadla jsem vyskočil pouze třikrát, z toho jednou se mi chtělo na záchod. V závěru jsme tedy dostali klasický, průměrný prequel, ale zklamán nejsem, věděl jsem do čeho jdu. A kdo ví, třeba se James jednou k Insidious vrátí a vše bude jako dřív. 50%

• 5.9.2015  23:28

Je mi jasné, že hodnocení už víc nevyleze a film za chvíli upadne do zapomnění, ale já se bavil. A byl to dobrý film. Začátek dost nudí, ale hned po nalezení "the house" se to rozjede. Hrdinové správně jako pocta 80kovým slasherům sou hloupí, myslí jen na hulení a šukačky, kterých se ani nedočkáme, ale začnou padat jako mouchy sice dost neoriginálním, ale mnohdy i zajímavým způsobem (vidle skrz auto, oko na střep okna). Posledních 15 minut je pak výborná naháněčka, která se nemůže Pátku ani Halloweenu, ale i třeba novodobému Orphanu ani podívat do očí, ale pokud s minimálně jednou postavou aspoň trochu soucítíte, budete se bavit. Za mě doporučení. 70% P.S: Za novou slasher sérii, kterou mohlo být toto dílo, bych vraždil:D

• 18.12.2015  21:24
    Láva (2015)

Nejdojemnější písnička za posledních x let...hejtujte si mě jak chcete, já u toho uronil nejednu slzu.

• 4.10.2015  22:17
    Marťan (2015)

Ridley i Damon toho Oscara chtějí, o tom žádná. A musím říct, že tímhletím by ho u mě měli zajištěnýho na 100 procent. Vtipný a okouzlující Damon si svoji skoro one man show vypracovává opravdu dokonale, sotva mu letos ještě někdo bude konkurovat. Fórky ho skvěle doplňují, posádka Hermese taktéž. Do toho krásně vytvořené prostředí nehostinného Marsu podryté skvělou kamerou. Nelituju toho, že sem za film ty peníze vyplázl, pro mě je to zážitek roku. 100%

• 23.8.2015  11:33

Pro mě asi nejlepší díl MI, Cruise s Peggem stejně jako v Ghost Protocolu excelují, vtipná atmosféra přináší filmu krásně odlehčený spád (narozdíl například od jinak ne moc neppodobnému Skyfallu), s příběhem tentokrát není žádný problém, atmosféra na konci by se dala jen kráet. Za mě 5.

• 10.8.2015  17:19
    Oblast 51 (2015)

Tak toto sem opravdu nečekal :D Jako je mi jasný, že Peli asi po tom úžasným a famózním "nastartování" vlny found footage hororů (ve skutečnosti to byl výborný REC, ale to si nikdo nechce přiznat) chtěl natočit film o něčem zajímavým, ale natočit 30 minut tmy, popř. blábolů, 5 minut porna, 30 minut další tmy a 15 minut "akce", to už je velká odvaha. Za ty prachy, co dostal z PA, si dokonce ani ty kvalitní herce sehnat nedokázal, natož někoho, kdo aspoň hrát umí. Samotnej ejlien je pak okopírovanej ítý na druhou, akorát ještě pro lepší případ je buď ve tmě či neviditelnej. Není co dodat, Oren si vysloužil krásnej odpádek a může se s mojí pozorností rozloučit. P.S: Víte kdo je Susan Lanier-Bramlettová? Skvělý comeback! (Edit k 10.10: Tak vidím že tato sláva se chystá na HBO - tomu ovšem říkám dobrá volba)

• 23.10.2015  22:05

Není co řešit. Po tom, co po čtvrtém dílu utichl hype a průměrný spin-off sérii zakopal, Ghost Dimension zároveň vykopává a zároveň ukončuje za mě dobrou a přinejlepším celkem děsivou sérii Paranormal Activity, která si jakožto ukončení žádala trošku větší kvalitu...která dorazila a Mr. Plotkin sic lacinými, nýbrž fungujícími lekačkami vyjebává s haterama a parádním koncem dokončuje kousky skládačky z posledních dvou dílů + spin-offu. S touto sérií se se skvělým kinozážitkem a husí kůží loučím. 90% Edit k 24.10: Koment byl napsán včera v 22:00, v tu dobu bylo hodnocení v červeném (!!!) alias 72%, dnes ráno o 7% míň :D

• 21.9.2015  16:38
    Poltergeist (2015)

"Dad, sorry for me being a stupid bitch." Naprosto nezajímavá duchařina, kterou si někdo dovolil šoupnout do kina, ničím nevyniká nad současnými skvosty (Insidious) či průměrovinami (Ouija), Saxon Sharbino je sice pěkná kost, ale v I Spit on your Grave dokázala, že má větší potenciál než na tohle, Rosemarie DeWitt zde nepřekvapivě podává nejlepší výkon a nudného Rockwella zastiňuje a film trochu pozvedává z úplného dna. Dvě povedené lekačky taky na dojmu přidají, ale protože byly evidentně nechtěné, necháme si to pro sebe. Za mě velké zklamání, trailer jednou zas ukázal až příliš mnoho :-(

• 27.8.2015  10:56
    Rezistence (2015)

Tak tady můžu opravdu s chutí a jistotou říct, že je to jen slabý odvar knihy a prvního dílu, z novodobé trojice Hunger Games a maze Runner teda rezistence je určitě ze všech nejhorší, Ale jako popkornovka na jedno zhlídnutí rozhodně není zlá. 60%

• 8.5.2016  00:03
    Sinister 2 (2015)

Očekávaně horší než jednička, a to především díky absenci skvělého Hawka, ale budiž. Na to, že Foy je nezkušenej mlaďoch, si s tím poradil vcelku dobře. Atmosféra tam je. Kdesi. Ale vyskytne se. Lekačky taky. Hlavně v první polovině. Malé ufňukané dvojčata se taky daly přestát, kompenzovaly je pěkné masky duchů. Je vidět, že Sinister šel, stejně jako třeba REC, ve druhém díle víc do akce, odpoutal se od komornosti a postupného budování atmosféry, ale bohužel to funguje tak nějak napůl.

• 27.11.2015  23:40

A já se vás všech ptám: Kurva co na tom kritizujete????? Ano, je to popkornovka, ano, příběh se nerovná žádnému Hobitovi, ale kurva je to Terminátor, tohle se přece musí prožívat, a ne kritizovat! Jo a Emilii Clarke přesouvám do TOp 10ky, nejen za její krásné rysy, ale i za její skvělý "khaleesi" herecký um.

• 29.12.2015  00:07

Na tohleto sem se těšil sakra hodně, o to větší je to zklamání, zvlášť od Peňy a Neveldnia, dvou talentů. Překvapilo mě, že se nakonec nejednalo o found footage, ale vlastně jakýsi nový styl, který mi vyloženě sednul. Což je ovšem zakopáno, podobně jako u loňského Devil Inside, totálně nezáživným příběhem, který sice vyvrcholí dost slušnou vymítačkou (klasickému Exorcistovi by klidně konkurovat mohla), ale není moc dobře ukončena, což sice dává naději na jakési pokračování, ale nevím, zdali bych ho chtěl vidět :( Nesmím opomenout také skvělý herecký výkon Olivie Taylor-Dudley, která je jednak neskutečně krásná, a navíc herecky zastiňovala i třeba takového Peňu, jednoho z nejlepších "béčkařů", jen škoda, že oba ztrácí čas na takovýhle krávovinách, na druhou stranu to ale aspoň zachraňují. Neslaných Nemastných 55% a zklamání.

• 10.1.2016  00:29
    Divočina (2014)

A protože jsem se minimálně čtyřikrát přistihl, jak na film užasle zírám s otevřenou pusou, tak i tu pátou hvězdičku přidávám tomuto úžasnému filmu s ještě úžasnější hlavní herečkou. Za mě jeden velkej kandidát do Top 10 2015.

• 30.11.2014  21:47

Nejkrásnější a nejdojemnější film tohoto roku. Herecké výkony obou hlavních představitelů to ještě podtrhují. Skvělé

• 10.8.2015  19:44
    Jessabelle (2014)

Strašná blbost, vkombinované voodoo filmu nijak nepřilepšuje, snad jen bodíky za působivou atmosféru v domě a skvělou scénu s vanou a vcelku zajímavé rozluštění, jinak prvních 60 minut příběhu je pořádná nuda. Jinak absolutně průměrný film, který nad ostatními nevyniká a v dnešním moři hororů se lehce ztratí. P.S: Co tohle dělá v kinech místo třeba takového The Pyramid fakt nevím :(

• 18.2.2017  00:07

Divím se, že něco takového dokázal natočit někdo jako Gabriadze (ojedinělý případ tzv. Pelinismu - znalci vědí:)). Je zde evidentní inspirace například od The Den, ale třeba i u dokonalého Cyberbully s Maisie Williams. Co k hereckým výkonům - snaha se cení, a tady, kde se pomalu nikdo ani nezvedne ne židle, to platí dvojnásob. Postavy nejsou idioti (až na Adama, ale jak to s ním dopadlo...) a sympatické herečky. Lekačky jsou očividné, ale celkem fungují, ale celej film stojí na geniálním budování atmosféry, která sice ze začátku připomíná spíše porno, ale od cca od 45 minuty vám od duše rozhodně dobře nebude. Každýmu to určitě sedne jinak, ale za mě palec nahoru.

• 16.11.2015  23:26
    Pod zemí (2014)

Tak tohle mi neskutečně sedlo. Mnou dlouho opomíjený a bůhvíproč i předsudkářsky podceňovaný skvost, zde opět patřící do kategorie nesmyslně podhodnocených filmů (už vážně uvažuju nad tím založit na profilu seznam nejpodceňovanějších filmů/hororů na naší databázi:D). Kurva co je na nějakých chybkách v příběhu, jak už říkal Mr.Ricci, když vám zde v hororovém měřítku funguje vše jak má, atmosféra nejlepší v hororu od Insidious 2, lekačky funkční (žádný "hele, tamhle je roh, tamhle na mě bafne Lucifer" - tady fakt netušíte, kdy si na vás Dowdle něco připravil), herecký výkony na FF až nadočekávané (když porovnám například s letošním Area 51), do toho dost hezká Perdita Weeks = luxus. Za mě nejlepší horor roku 2014, zbytečně podhodnocen. Za atrmosféru klidně Oskar, uvidíme, jestli ho překoná 16kový The Forest či Conjuring 2.

• 10.8.2015  17:47

Oproti jedničce, která pár dobrých částí přidala, je toto kupa nezajímavých sraček povětšinou spadajících do kategorie odpad, vyzdvihnout bych mohl asi jen J is for Jesus (dobré gore), S is for Split, U is for Utopia (vtipné), Z is for Zygote (vhodné pro těhoné ženy), pro erotomany zase V is for Vacation a jako vždy výborná Beatrice Dale v X is for Xylophone. Celkově blbost.

• 7.12.2013  21:09

Rozporuplné. Video film s mým nejoblíbenějším záporákem ušel, ale nic převratného. Kamera (až na otřesné záběry z deště) dobrá, příběh ujde, Chuckyho hlášky zcela geniální, ale jaksi tu něco chybělo. Ta atmosféra útisku, atmosféra starého, zaprášeného domu, ve kterém vraždí dřevěná panenka. Dále bych připomněl jeden zvrat uprostřed filmu, který s dějem nijak nesouvisel a byl zbytečnej, jen trochu pomohl Chuckymu. Obecně ke zvratům: Efektivní a dechberoucí jsou zde asi dva, zbytek jo jasně, bez nich by film nebyl film, ale ty dva jsou super, víc prozrazovat nebudu. Zkrátka šestý návrat Chuckyho se povedl, ale čekal jsem trošku víc. 75%. P.S: Uber-Power mega efektní a suprová potitulková scéna. Počkejte si těch 6 minut. Stojí to za to.

• 22.2.2014  13:23

První doslova hodina filmu byly kecy, kecy, kecy. Lekačky - nic. Napětí - nic. Akorát dokumentární kecy. Od tohohle jsem si bůhvíproč něco myslel, ale dostal jsem prázdný, podprůměrný výplach, kde se sice nějaké ty vraždy objeví, ale mimo záběr. Napětí kdežtak maličké, ale taky za nic nestojí. Na druhou stranu, po found footage stránce celkem dobře odvedená práce (existují mnohem horší). A "Al" z Kroku za Krokem nepředvedla vůbec nic. 40%.

• 3.1.2014  14:40
    Insidious 2 (2013)

Tak bychom tu měli pokračování jednoho z nejlepších hororů světa...a dopadlo skvěle! Nemá sice tak hustou atmosféru a tak ostré lekačky jako předchozí díl, zato ale film přesně navazuje na jedničku, strašáci jsou noví a originální (no ano, myslím tu "paní" :D). Akorát je film trošku zmatený, častý přesun od jednoho člověka k druhému moc nesedí, ale zato tu máme krásné vybarvení Joshové minulosti (scény v nemocnici jsou atmosferické a geniální) a dokonce i dobře vsunutý humor (ano, dvojice "pozůstalých" po Elise). Zkrátka druhé Insidious splnilo má očekávání a řádí mezi nejlepší horory letošního roku. P.S: tak jak jsem psal u jedničky, že absolutně netuším, co bude ve dvojce, stejně tak netuším, co bude ve trojce. Jamesi, překvap nás!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8