Kandidát (2013)

Tento film je naprosto výborné zvládnut po technické stránce , ale jak se to vezme protože se ta technická stránka k tomuto filmu vůbec nehodí . Jak říkal František Fuka : Byly by z toho krásné reklamní spoty , ale ne film . Prostě obsahově vůbec nezvládnuto a to je pak krásně zvládnutá technická stránka k ničemu . ( 9.5.14/MAC/Dávám sice *** , ale tu třetí si to tak úplně nezaslouží)

300: Vzestup říše (2014)

Není to lepší a dokonce ani né stéjně dobré jako původní třístovka . Je to zkrátka jiné a temné . Změra režiséra se na tom zkrátka podepsala , ale není to taky jen a jen jeho chyba , chyba je také na straně hlavní postavy , která nezářila charismatem jako Gerald Buttler , na němž celý první film stál . Ale něják tak to vyvážila Eva Greene , která naproti hlavní postavě charismatem jen překypovala , občas jsem měl pocit že ona je ta hlavní . Po jiných stránkách jako vizuálno je na tom nová třístovka troufl bych si říct stéjně dobře , ale vypadá to prostě jinak , ale zvládá jiné aspekty . ( 5.5.14/MAC/***a půl )

Nadějný rok (2011)

To je , ale absurdita . Ze začátku to i přes tu absurditu ušlo , jenže je to opravdu velká blbost a s tímto doopravdy nejde přežít celý film . A toto by člověk od filmu s tak zvučnými jmény jako je Owen Wilson , Jack Black , Steve Martin a pěti sekundový Jim Parsons nečekal . Je hezké když člověka něco baví až je to cokoli , ale filmy by se o tom točit nemusely . Ale ikdyž to byl takový neslysl byl milý a jako oddychovka poslouží . ( 4.5.14/MAC )

47 róninů (2013)

Průměrný a laciný . Toto jsou slova která jej vystihují , nejde to jinak navíc Keanu který byl alespon pro mě největším lákadlem , byl jen nastrčená reklamní loutka , kdyby tam nebyl nic by se zkrátka nestalo . Na film bych se nepodíval a byl bych klidnější , protože mě víc než zklamal . Vím mohl jsem to čekal , bílý herec , hrající čínana není zrovna žádný odvaz , ale já i přesto doufal . Nebylo to hrozné , ale ... sakra !!! ( 26.4.14/MAC )

Identita (2003)

Tento typ hororů mám rád a tento měl myšlenku navíc , která je opravdu fascinující , jenže špatně zpracována aspon dle mého . Je to sice jiný horor a odlišuje se od ostatních tohoto typu , ale tato myšlenka si zasloužila více a možná si zasloužila i jiný film ve kterém by větší mírou vynikla . Posadil mě možná na prdel , ale rychle jsem se z toho zpamatoval . ( 16.4.14/MAC )

Policejní akademie 2 (1985)

Skoro to samé co jednička , akorát tento díl se trochu odklonil na stranu tím myslím že je to jen na zabití večera , nic víc , pár vtipů se tam najde , jenže ne tak vtipných aby se člověk popadal smíchy , jen takový tlumený smích . Jednička toho v sobě měla zkrátka víc . ( 5.4.14/MAC )

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nic než zklamání ... a nemuselo být myšlenka pomsty je dejme tomu dobrá aspon ve většině případů a zde taky , ale když takovou myšlenku zasadíte do dva a půl hodiny dlouhého materiálu , není to úplně ono . Nemůžu úplně říct že jsem se mi to nelíbilo nebo že jsem se nudil , ale celý ten špatný dojem ve mě vzbudil špatný střih . Nebýt tohoto smutného aspektu , tak se bavím jako u předchozího dílu a vůbec mi nevadí že tam hrají " děti " ba naopak , ale spíš mi vadí malá agresivita . Jasně je to určeno pro to " menší " publikum , ale i to " menší " publikum už nějákou tu agresivitu viděly . Měl bych to zhrnout do jedné věty ... Hunger games má báječný koncept , ale filmově ztvárněné jsou nedotažené . ( 26.3.14/MAC )

Sviňák (2013)

Doufal jsem v něco víc než pochybnou krimi/komedii o které nevím ani co si mám myslet . Popravdě nevím jestli se mi to líbilo nebo ne . Na jednu stranu to v sobě neco mělo a na tu druhou se to k tomu vůbec nehodilo . No nevím ... ( 23.3.14/MAC )

Bitva roku: Tým snů (2013)

Bud už nejsou taneční filmy cool a nebo mě to už přešlo , ale poslední dobou nebyl natočet žádný taneční film který by mě zaujal a tento opravdu není vyjímkou . Ani by mi tak nevadilo že je celý prolezlý všemi možnými klišé , to už k tomuto “ žánru “ patří , ale v tomto filmu to nefunguje . Ušlo to , ale sobě podobným filmům se nevyrovná . Ani závěrečný tanec nezaujal . ( 21.3.14/MAC )