Matrix (1999)

Film, který změnil kinematografii. A to bez nadsázky. Matrix je opravdu mistrovské dílo bratří Wachowských.

Pelíšky (1999)

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Na každých 10 minut padne 10 nezapomenutelných hlášek, které se již vžili do všedního života. Vyzdvihl bych hlavně výkon pana Kodeta. Nemám výhrad, také Jaroslav Dušek je vynikající.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden z největších skvostů kinematografie. Vynikající Travolta, Jackson a Willis. Na tohle bych se mohl koukat stále.

Zelená míle (1999)

Málo filmů které mě dojmou... zajímavé, že skoro ve všech se vyskytuje Tom Hanks:)

Forrest Gump (1994)

Jeden z nejlepších filmů, který bere život Forresta skrz na skrz americkými dějinami. Tom Hanks je opravdu jedinečný a výkon, který předvedl si Oscara jednoznačně zasloužil. Odkaz na aféru Watergate je opravdu výtečný... no a pak samozřejmě, trochu vizionářská koupě nějaké firmy na ovoce:)

Hledá se Nemo (2003)

Tohle je jeden z nejlepších animáků. Naprosto jedinečný příběh a výtečné zpracování. Nebyla chvíle abych se nudil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nebýt hrozného konce, který je však dán již špatným koncem v knižní předloze, jsem neměl mnoho výhrad. Vše nasvědčovalo epickému finále, které jsem v části dostal. Nemůžu však dávat za vinu filmu špatný konec, který byl napsán v knize a proto jsem se rozhodl dát 5 hvězdiček, protože film jako takový si je opravdu zaslouží.

Transformers 3 (2011)

Tak po zajímavé neokoukané jedničce, po strašné dvojce jsem čekal co mi Bay nadělí... moje obavy, že se bude opakovat případ dvojky se nenaplnily. Bay nám přichystal absolutní apokalypsu, která mě však po celou dobu bavila. Celkový příběh byl něco, co mi z druhého dílu udělalo film, co již nechci nikdy vidět. Naopak trojka stojí na Transformery na docela kvalitním příběhu. Na chybějcí Megan Fox jsem si ani nevzpomněl a upřímně z Rosie Huntington-Whiteley jsem nemohl spustit oči. Ani nemusím připomínat výtečné efekty, které jsou Bayovou doménou. Jen on dokáže zničit celé Chigaco.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tak Prison Break jsem opravdu hltal jedním dechem, zpětně musím říct, že se z toho začal stávat pomalu úplně jiný seriál. Ale první a druhá řada mě prostě přinutili "přetrpět" i tu třetí a čtvrtou:-)

Dexter (2006) (seriál)

Bezkonkurenčně jeden z nejlepších seriálů současnosti. Svou napínavostí si mě získal už třetím dílem první řady a už mě nepustil. Pravda ani Dexter se neubránil tomu, že po vynikající první řadě přišel útlum ale po opravdu průměrné třetí řadě to vytáhl Trinity zpět na vrchol.