Sherlock Holmes (2009)

Vypadá to hezky (kulisy, ne vizuální efekty), výkony skvělý, vtipy dobrý, příběh by taky obstál, ale ten moderní styl jakým je Sherlock prezentován v 19. století je něco, co mi kazí zážitek a odvádí mou pozornost od toho, abych si film dokázal užít.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Scorsese vzdal hold filmu ve velkém stylu. Krásně stylizované a naaranžované. Láska k filmařině po celý čas ze snímku teče proudem. Vůbec mi nevadilo, že je brán film prakticky po většinu času z dětské prespektivy. Osobně jsem byl vystaven krásnému zážitku.

Dr. House (2004) (seriál)

"It's never Lupus." Každá série má něco do sebe, ale ta role je pro Hugha Laurieho šitá na míru. To se povede málokdy, že casting výjde tak dokonale. Po konci seriálu na mě dopadla trocha smutku, že už se s Gregem nebudu vídat. V posledních řadách však přeci jen již případy šli trošku na druhou kolej. Ono to mu tak bylo vlastně po celý čas seriálu, ale v posledních sezónách je to přeci jen markantnější. Byli zde výborné epizody a hlavně finále jako například finále 4. a 5. řady byli pro mě osobně jedny z nejlepších epizod vůbec. Konec seriálu je pak zajímavě uzavřená kapitola za jedním z nejlepších seriálů.

Skrytá identita (2006)

Scorsese je génius. Takové hvězdné obsazení snad nemohlo dopadnout snad jinak než vytouženou sožkou pro Martina. Skrytá Identita má v sobě všechno a pro mě je to jeden z nejlepších filmů v tomhle žánru.

Okresní přebor (2010) (seriál)

- "Dobjej, Pane Kjob! - Tak zaprvé: Jmenuju se Krob! - Pajdon, pane Kjob." Okresní Přebor mě překvapil, nemyslel jsem si, že to bude taková sranda. První díly jsou trochu slabší, ale pak se to rozjede. Skvělé obsazení a různorodost postav ve vesnickém mančaftu udělá svoje.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Po překombinované trojce a změně vedlejších postav jsem byl zvědavý, co mi noví Piráti nabídnou. Ničeho jsem se nedočkal. Herecké umění Johnnyho Deppa nijak nechci zpochybňovat, ale co je moc, to už je příliš. Stále stejné grimasy, poprvé i podruhé jsem se tomu zasmál, ve trojce už jsem to bral jako jeho součást, ale ve čtyřce už jsem na to začínal být alergický. Příběh je kapitola sama o sobě, která by mohla být tak na pár stránek... nuda a zklamání.

J. Edgar (2011)

Je pravda, že jsem asi čekal více. Hlavně od Clinta. Také je pravda, že Leo, ač opět výborný, možná přeci jen mohl dostat více prostoru na rozvinutí osobnosti J. Edgara, jako například v Letci. Film je založený na dialozích a já chápu, že mnoho lidí to bavit nebude. Já však mám tuto tématiku rád, ale i já jsem čekal trochu více.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak tohle je další výkvět z dílny HBO. Přiznám se, že zprvu jsem nevěděl, že se jedná o zpracování knih, nyní však dávám za povinnost každému si je přečíst. Výborné dialogy, krev, krutost, intriky, sex a nakonec i na to fantasy dojde. Jeden z nejlepších seriálů současnosti.

Mechanik (2004)

Christian Bale je famózní. Jeho herecký projev je na dnešní poměry různých hvězdiček přeci jen něčím vyjímečnější. Pro Balea je herectví celý jeho život a je to vidět. I když námět není nějak super-originální, tak zpracování, temná atmosféra a na kost vyhublý Bale z toho dělají nadprůměrný film.

Americké psycho (2000)

Christian Bale je famózní. Slušný thriller z oblasti upravených kravaťáků z Wall Street. Nové vizitky, rezervace v nejlepších restauracích a další snobské hry, kterými si dokazují nadřezenost jeden nad druhým. Pod povrchem všeho snobství se v Patricku Batemanovi skrývá něco kompetně jiného. Psychopat. Strašně moc se mi líbilo zpracování a vůbec způsob jakým je film natočen. Arogance. Scéna, kdy se Patrick Bateman sesype patří k tomu nejlepšímu.