Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Poslední zápas Pepika Hnátka pokračuje v tom trendu, který jsme mohli vidět v seriálu a jako celovečerní film obstál. Možná chybí trocha více humoru, ale za to Miroslav Krobot v hlavní roli to perfektně vyvažuje.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Po těch šílených všemožných pokračování se vrací staří známí...a vrací se v plné formě. Jedná se určitě o nejlepší díl z celé série. Samozřejmě už je to trošičku dospělejší, ale fakt jenom o málo... možná jen o to, že herci zestárli. Avšak já jsem se po dlouhé době u prciček bavil. Ne jako u těch pseudopokračování z předchozích let.

Projekt X (2012)

Vzhledem k tomu, že jsem o tomto příběhu četl po té co se v Kalifornii udál, tak jsem byl po zjištění, že se dočkám i filmu o této pařbě trošku v obraze co mě bude čekat. Dostal jsem prakticky to, co jsem si od toho sliboval. Je pravda, že párty to musela být šílená.

Prometheus (2012)

Tak to snad ne... Klišé vedle klišé s absolutně nulovou vypovídající hodnotou. První polovina filmu je velmi dobrá, mnoho otázek, výborná atmosféra a prostředí, tak proč se to v druhé půlce muselo zvrhnout na takový béčko místy až céčko? Nelogické chování postav v určitých situacích je naprosto katastrofální. Kamera občas taky mírně chaotická, ale to vem čert, víc mě zarazilo, jak některé scény a triky vypadají jak z let 80tých. Ridley se teda solidně vykradl.

Raubíř Ralf (2012)

Po velmi dlouhé době přišel animák, který byl originální, bavil mě a zasmál jsem se u něj. Opravdu parádním nápadem bylo vytvořit animák v herním prostředí (takových odkazů na staré hry, na které už jsem časem zapoměl). A Ralph byl konečně pro změnu klaďas, jak si to přál.

Skyfall (2012)

Vynikající! Sam Mendes to pojal po svém a nebál se Bonda zasadit do určitého časového horizontu - přítomnosti. Scénář a dialogy narozdíl od Quantum of Solace hodny pořádnému thrilleru. Daniel Craig si mě získal už v Casino Royale, ale musím se opakovat. Tohle je James Bond. A to jsem měl Brosnan hodně rád jako Bonda. Srovnávat jejich odlišné postavy a jejich pojetí nejde, ale když někdo řekne Bond - vybaví se mi Craig. Judi Dench konečně dostala v Bondovi trochu více prostoru a využila ho báječně. Příběh je narozdíl od tradičního bondovského zachraňování planety jiný. A to je asi jeho hlavní zbraň. Javier Bardem byl také pěkně slizký. Hlavní postavy dostali konečně trochu více pozadí a historie, což je určitě dobře. Za mě určitě jedna z nejlepších Bondovek. Po propadáku Quantum of Solace jsme se dostali opět na úroveň Casino Royale, ikdyž to u mě asi o chlup stále vede.

Sousedská hlídka (2012)

Dalo se z toho vytřískat mnohem víc, ale zase nemůžu říct, že by to bylo celý špatný. Ikdyž je pravda, že to obsazení, který ve filmu figuruje z toho mohlo udělat něco speciálního, takhle to táhne jen Jonah Hill, kterej je prostě famózní. A za něj je taky ta třetí hvězda...

Temný rytíř povstal (2012)

"No one cared who I was until i put on the mask." Jak můžete překonat genialitu a dokonalost Temného rytíře? To nejde. Dvojka zůstává nejlepším dílem trilogie, avšak jako jedna z mála trilogií funguje tahle dokonale. Komplexnost všech dílů jako celku je výborná. The Dark Knight Rises není bezchybný, avšak jako závěrečný díl je více než výborný. Banea jsem hltal asi jako Jokera, avšak to co tu po sobě zanechal Heath Ledger je přeci jen něco speciálního a srovnávat tyto postavy ani nejde. Poslední film nám nabízí všechno, něčeho možná až příliš, ale jako film funguje výborně. Bane budí obrovský respekt a strach a jeho postava mě nadchla, i když jako u Jokera, těžko je za maskou a hlasem skutečný Tom Hardy. Nolan vytvořil geniální trilogii o Temném rytíři, která snad zůstane dlouho nepřekonána, který blázen by se totiž po pár letech pustil do restartu Batmana jako se to stalo nedávno Spider-Manovi? Nolan vytvořil mistrovské dílo v podobě legendy o Temném rytíři a já se těším až si to vychutnám znovu a znovu...a znovu.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Romantické drama o puberťácích na střední škole. To nemůže dopadnout dobře, říkáte si? Chyba. Perks of Being Wallflower je velmi tragickým filmem o životě jednoho puberťáka, který nikam nezapadá. Staré rány se hojí pomalu, ale čas nakonec vše vyléčí. A když vám k tomu dopomůže Emma Watson? Já říkám, skvěle! "We accept the love we think we deserve."

Terapie láskou (2012)

Jennifer je boží! A Bradley taky, mezi nima to na plátně jiskří od začátku až do konce. Tak trochu jiný romantický příběh, který je od těch ostatních velmi odlišný. Ale jo, byla to krása.