Tohle je válka! (2012)

Musím říct, že jsem se bavil. Možná je to hlavně kvůli obsazení Toma Hardyho, ale pár fórů určitě stojí za to. Celkově se jedná o příjemný snímek dvou agentů CIA v boji o jednu slečnu. Chelsea Handler je sice prkená, ale to co jí padá za "moudra" z pusy to aspoň trochu vyvažuje. Nebudu tu rozebírat nelogičnost a komičnost, je to akční komedie a já si to tak užil.

Volte mě! (2012)

Tak není to žádná bomba a prakticky to táhne opět Zach, ale krásně se trefuje do zákoutí politické scény.

Země bez zákona (2012)

Velmi slušně zvládnutá gangsterka, které se dá vytknout je pár maličkostí. Škoda, že Gary Oldman nedostal více prostoru. Zato Guy Pearce byl skvěle nechutnej, fakt se mi hnusil. Dočkáme se i trošku toho násilí, ale přeci jen by se slušelo trochu více prostoru pro postavy, které jsou nám prakticky jen předloženy, bez žádné větší hloubky. Shia dostane místa hodně na úkor ostatních, což je místy škoda. Jinak práce od Nicka Cavea zvládnutá dobře. A kdo ještě nepochopil po Warriorovi...you don't fuck with Tom Hardy :)

30 minut po půlnoci (2012)

Těžko se mi hodnotí tenhle film. Událost se stala před rokem a máme ji všichni v živé paměti, takže vás nemůže nijak překvapit. A sám jako celek je v určitých pasážích hodně nevyrovnaný, chvíle dlouhé nudy střídají chvíle pořádného napětí. A to ne jednou. Chvíli se film tváří jako americká propagandička, chvíli jsou zde pasáže, které pro americké vládní složky jistě nebudou líbivá. Za mě slabé 3*.

Auta 2 (2011)

Tak typická dvojka, ve který toho funguje už velmi málo. Oproti jedničce mířeno více na děti, bohužel, velmi primitvním přeplácaným, typicky akčnějším, způsobem.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Vzhledem k tomu, že mě Steve Carell ve většině jeho flmů irituje tak jsem se zprvu bránil tomuto snímku. Zbytečně. Steve Carell je zde v úplně jiném světle a to se mi zamlouvalo mnohem více než jeho obvyklé role. Kdo to ale podle mě táhne je Ryan Gosling, protože i já, jako zástupce mužského pohlaví, jsem na něm mohl oči nechat. Celkově se nejedná ani tak úplně o komedii, spíše o to klasické drama o lásce. Avšak nebylo to tak pitomý jako většina takových filmů. Na úplný konec musel přijít americký happy-end.

Captain America: První Avenger (2011)

Povedený snímek. Očekával jsem sice trochu něco jiného, ale nakonec jsem se dobře bavil. Chris to táhne dobře, stejně jako Weaving, kterému bych zde ale dopřál trochu více času. Také závěrečný "souboj" moc negradoval jak jsem doufal, ale povedeně zpracovaný komiks.

Černá mamba (2011)

"- Kanye West plays the Boss. - Kanye West or somebody like him? - No! Kanye West!" více než povedená "reklama" od Nike.

Drive (2011)

Velmi pomalá a filařsky perfektně zvládnutá práce. Důraz je kladen na každičký detail a po vizuální stránce nemám co vytknout, stejně tak jako k hudbě, která byla naprosto famózní. Ryan Gosling a jeho role ve mě nechala takové smíšené pocity, tohle není film na jedno shlédnutí. Po dalším shlédnutí se rozhodnu jestli přidám, zatím je to však snímek, který si určitě nesmíte nechat ujít.