Neuvěřitelný Hulk (2008)

Norton a Roth jsou výborní a film jako takovej je příjemná komiksová oddychovka, ale nečekejte, že vás nějaká scéna nechá v úžasu. Jede se v zavedeným tempu od začátku do konce a je zde značný potenciál, který mohl být využit trochu lépe. Oproti prvnímu Hulkovi jsem se však bavil více.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší seriál, který jsem měl možnost shlédnout. Jen málo seriálů si udrží laťku, kterou si nastaví první, popřípadě druhou sezónou. U Breaking Bad je tomu naopak, děj a akce postupně graduje až se dostanete do bodu, kdy opravdu nevíte, co se může stát dál a která z postav to schytá další. Proměna a vývoj hlavní postavy (již tolikrát zmiňované) patří k tomu nejlepšímu, co jsme mohli na televizních obrazovkách vidět. Skvěle napsané dialogy, scénář a komplexnost celého děje dělá z Breaking Bad to co je. K tomu přidejte skvělý casting - Bryan Cranston, Aaron Paul, Dean Norris či Giancarlo Esposito a pár ohromujících season finale a víte, že se díváte na něco speciálního. To, co se Vinci Gilliganovi a ostatním stojícím za BB povedlo tu po nich zůstane ještě dlouho. Velké finále pak dosáhlo očekávání a Breaking Bad se zařadil mezi nejvypilovanější skvosty na poli TV seriálů. 5 sérií je tak akorát, tvůrci se zaměřili na kvalitu a ne kvantitu. A ani po obrovském úspěchu této show z toho nechtěli z toho vyždímat co se dá a za to jim patří můj velký dík. (Ponaučení do budoucna by si z toho mohli vzít např. tvůrci Dextera.) 1. série - 95%, 2. série - 95%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série 100%. ALL HAIL HEISENBERG!

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tak Benjamin je výborně filmařsky zvládnutým veledílem. Pitt i pod tím make-upem je ve skvělé formě a podává jeden ze svých výkonů kariéry. Cate je jako obvykle výborná. Ty kostýmy a masky jsou absolutně vynikající a příběh jako samotný je velmi dojemný.

Quantum of Solace (2008)

Po absolutně famózním Casino Royale to zřejmě muselo přijít, ale až takový krok zpět jsem nečekal. S nástupem Daniela Cragia, který je mimochodem opět výtečný, jsem přijmul, že přišel nový a jiný Bond, ale Quantum of Solace nemá prakticky nic, co mělo Casino Royale. Pouhá pomsta jako téma celého filmu opravdu nestačí. Casting na Bond Girl se po Evě Green také moc nepovedl. Olga Kurylenko mi vůbec nesedla. Škoda, potenciál po Casinu byl velký.

RocknRolla (2008)

Tak tohle se Ritchiemu hodně povedlo. Ve spletenci mnoha zápletek nechybí místo pro vtipnější pasáže, které střídá naopak velmi efektivně zpracovaná scéna (piano). Rozuzlení také celkem překvapivé a co víc, herecké výkony prostě výborné. Hlavně Mark Strong a Tom Wilkinson, ale i další jako Roden, Hardy a Butler. PS: a soundtrack, to je bomba.

Temný rytíř (2008)

Podle mého názoru jeden z nejlepších filmů jaký byl kdy natočen. Po výbornem Batman Začíná jsem čekal jaké bude pokračování, protože ve většině případů je vždy druhý díl horší než první. Nolanovi jsem ale věřil, že mě nezklame už díky tomu, že jsem viděl nějakou jeho předchozí tvorbu (Memento, Dokonalý trik). A nezklamal! Temný rytíř absolutně překonává nasazenou laťku prvního dílu a stal se zatím nejlepším Batmanem jaký byl kdy natočen. Neuvěřitelně zahraný Joker v podání vynikajícího Heatha Ledgera jenž se zařadil na špičku žebříčku filmových padouchů. Výborný scénář bratrů Nolanových a vynikající režie Christophera Nolana dělá z tohoto filmu jedinečný zážitek. Celý film je Joker o krok před vámi a vy si nemůžete být ničím jistí, právě nepředvídatelnost dalšího kroku Jokera dělá tento film tím čím je. Neuvěřitelná mimika Heatha Ledgera, který je za hrozivě napatlaným make-upem poznat jen málokdy je impozantní. EDIT: Po The Dark Knight Rises je jasné, že zůstane nepřekonán.

Valkýra (2008)

Jelikož se velmi zajímám o historii a Tom Cruise je jeden z mých oblíbenců tak jsem si Valkýru nemohl nechat ujít. A jedná se o velice dobrý snímek z dílny Bryana Singera. Po X-Menech a Supermanovi jsem nečekal, že se pustí do něčeho takového, no a zaplať Panbůh, že se do toho pustil. Je pravda, že Cruise jako hlavní role v tomto filmu byl tak trochu risk, já myslím, že to Tom zvládnul, ale zase na druhou stranu musím přiznat, že neoslnil tak jak jsem doufal. Naopak Bill Nighy a Kenneth Branagh byli o třídu výše. Každopádně náhlédnutí do nitra NSDAP a nacistického Německa se Singerovi velmi povedlo.

Yes Man (2008)

No tak jako nebylo to úplně to pravé ořechové co známe od Jima. Taková vymejvárna mozků v podobě tý počáteční prezentace. Hned jsem si vzpomněl na 1984. Těch vtipů tam na Jima přeci mohlo být víc.

Zack a Miri točí porno (2008)

Parádní komedie z netradičního prostředí. Hlášek je tu nespočet, ale co mě dostalo byla ta porno parodie na Star Wars. Kostýmy a hlavně názvy epizod, to bylo boží. Ony všechny ty předělávky názvů slavných filmů stály za to. Celkově jsem byl mile překvapen, protože člověk nevěděl, co od toho čekat, ale povedlo se. Skvělá komedie.